Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

biore juz prawie 4 tydzień Wenlafaksyne w dawce 150mg, czuje juz mniejszy lęk i mniejsze napięcie,

ale za to schodze z Lexapro 20mg, 8 dni brałem 10mg, dzis wzialem juz tylko 5mg ktore bede brac tez 8 dni

a potem odstawie, ale niestety od wczoraj odczuwam spore przygnębienie, przybicie, spory smutek i przybicie,

wydaje mi się że może Lexapro mogło działać mocniej antydepresyjnie, zaś Wenlafaksyna bardziej na lęk działała,

chociaż sam już nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy połączenie Lexapro (serotonina) + Wellbutrin (noradrenalina, trochę dopaminy) powinno działać podobnie jak Wenlafaksyna (serotonina, noradrenalina)?

 

Wiem, że upraszczam, ale może ktoś próbował takiego połączenia i powie mi czego się spodziewać. Lexapro biorę już od miesiąca i dobrze się uporało z depresją. Z motywacją i aktywnością kiepsko, więc od 3 dni biorę też Wellbutrin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore juz prawie 4 tydzień Wenlafaksyne w dawce 150mg, czuje juz mniejszy lęk i mniejsze napięcie,

ale za to schodze z Lexapro 20mg, 8 dni brałem 10mg, dzis wzialem juz tylko 5mg ktore bede brac tez 8 dni

a potem odstawie, ale niestety od wczoraj odczuwam spore przygnębienie, przybicie, spory smutek i przybicie,

wydaje mi się że może Lexapro mogło działać mocniej antydepresyjnie, zaś Wenlafaksyna bardziej na lęk działała,

chociaż sam już nie wiem :/

 

To koniecznie musisz powiedziec o tym lekarzowi. Byc moze Esci + Wenla to byl wlasnie trafiony zestaw dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Sluchaj sie Shadowmere ,to Ty czujesz swoj organizm, a nie lekarz.

 

Skoro po tylu latach posuchy czules i redukcje lęku i redukcje depresji - na takim kombo - a po odstawieniu jednego skladnika nastepuje pogorszenie to znaczy, nie jest to dobre posuniecie.

 

Kto wie, moze na takim kombo za pare miesiecy bys w znacznym stopniu wrocil do zycia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Dziś zamierzam dopiero kupić ten lek bo wczoraj nie miałem w ogóle kasy. Schodzę z Escitalopramu systemem:

0,5 tabletki 4 dni

0,25 tabletki 4 dni

 

Z kolei Anafranil mam zacząć jakiś systemem:

10-10-25

10-25-25

3X25

albo jakoś tak nie wiem

1-0-2

 

Nie kumam nic z tych bazgrół lekarskich :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobia,ja za Mozarin płace 48 zł za 10mg :? W sumie nie moge powiedzieć,że nie pomaga wcale.Nie miałam ani razu ataku lęku.Tylko najgorsze jest to,że cały czas mam te natrętne myśli.Są dni,że czuję się ok.Najgorzej czuję się rano.Jestem strasznie osłabiona.Jedno muszę powiedzieć,że jak brałam Asentrę to poprawa była dużo szybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, a długo bierzesz ten lek ?

Ja na tym leku czuję się dobrze, oczywiście tak jak w przypadku LasVegas, nie działa on na większe stresy i też przydarzył mi się atak na nim, ale ogólnie już 2 razy postawił mnie na nogi i mam nadzieję ,że tym razem będzie podobnie.Ja na leku nie przytyłam ,waga stała w miejscu przez cały okres leczenia (pomijając początek kiedy schudłam, ale to bardziej przez lęki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kończe trzecie opakowanie.Też na początku strasznie schudłam ale przez 2 tyg.miałam normalnie jadłowstręt.We wtorek będę u lekarza i zobaczymy co mi powie.Ale tak jak sie bałam wcześniej jezdzić autobusem tak samo się boję teraz.Już od tygodnia myślę o tym czy nie zemdleję w autobusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, ja jak brałam ostatnio ten lek to byłam w strasznym stanie psychiczno-fizycznym i nie czułam żadnych skutków ubocznych wkręcania się leku. Teraz mój stan jest lepszy (ale nie bez powodu wróciłam do leków) i dzisiaj jak wzięłam pierwszą tabletkę to czułam się dziwnie- zawroty głowy, brak apetytu mimo głodu, lekkie napięcie, może nawet mała derealka, ale wiem że muszę to przeczekać. Jedyny minus tego leku to własnie to ,żę długo się rozkręca ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, na początku brania lęki się niestety nasilają (czego cholernie się boję), ale jakoś trzeba to przetrwać, może jak nie będę ich wyczekiwać to się nie pojawią ;)

Jako główny lek zawsze miałam lexapro ,ale dodatkowo na ataki dostałam zomiren/xanax 0,25mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, jeżeli lepiej się czułaś na asentrze to pogadaj ze swoim lekarzem. Ja nawet nie próbowałam innego leku więc nie mam porownania, nawet gdyby lekarz chciał mi dać coś innego to bym się bała bo to już mam sprawdzone i wiem mniej więcej jak na niego reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×