Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ej ten lek bez kitu działa trochę na przeciwdepresyjnie. Miałem dziś natłok myśli że się zabiję a później one przeszły jak wróciłem z lasu z grzybami i miałem taki dystans jakby do nich. Zestaw myśli ("jesteś beznadziejny", "nic nie umiesz", "zabij się") a teraz umiem powiedzieć im STOP i się zająć czymś np gotowaniem czy czymś innym co trzeba zrobić. Jutro do pracy :) na 4h ale zawsze pół etatu i będzie co robić przez cały tydzień przynajmniej. Byleby mnie nie gnoiło tylko ostro kochani!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX,

 

W kazdym razie nie bierz sie za Anafranil - to ostatecznosc - pierwsze Fevarin, Zoloft i Seroxat.

 

Fevarin ?

daj spokoj, gowno niewiele lepsze niz Fluoksetyna.

mysle ze nie ma co juz probowac SSRI w przypadku Mattfx,

bo ich siła działania jest podobna i nie bedzie kolosalnej roznicy,

dlatego warto odrazu przypier... Klomipramine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

A nie zgadzam sie Fevarin to swietny lek, dodatkowo sedatywny i bardzo dobry na NN - a Matt to ma z tego co mowil...

 

Maja podobna sile dzialania...tyle, ze nigdy nie wiadomo czy dany lek to nie bedzie wlasnie ten trafiony, jak bylo np w przypadku Robera...

 

A jak nic nie zadziala to wtedy zostaje zawsze Anafranil, Imipramina, Noveril, Amitryptylina, Fenelzyna...a potem mocne komba^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek ta Polska to jakas kpina, Petylylu nie ma,Imipraminy tez nie uswiadczysz,totalna lipa nie leczenie!

Oficjalnie imipramine wycofali,bo niby za duzo i za powazne s.u.,ale jakos w to nie wierze,a klomipramina to niby nie ma ubokow,,tez je ma i full,u mnie tak przynajmniej bylo.,nie mowie,ze u kazdego tak bedzie.

Prawdziwy powod wycof.imipr,to to,ze byla za darmo i rzadko stosowana,

Petylyl nie mial u mnie ubokow,lekarz tez twierdzil ,ze to dobry lek i bez senu,ze go wycofali,pobudzal ,a nie moglam wogole funkcjonowac,zero motywacji,problem z wstaniem z lozka,soncentracja,skupieniena nauce,niechodzilam na zajecia,przekladalam zaliczenia,lipa straszna. Pomoglo mi kombo2 nowych lekow,ale poszlo na to sporo kasy,no ale nie bylo innnego wyjscia i nie zaluje

Petylyl ma waskie spektrum dzialania tylko noradrenalina,antydepresant slaby,ale budzi do zycia,wiec brany w kombo jest dobry,sam na depre za slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

Ale tutaj jest jeszcze glebsze dno i jeszcze znacznie wieksze pieniadze....Takze jest to jeden z podstaowych powodow, ze wkrotce powstanie nowe generacje znacznie skuteczniejszych lekow antydepresyjnych..

 

Mowiles o lobby psychiatrycznym i farmacetutycznym...ale tu chodzi o najwieksze lobby z mozliwych - swiatowe gospodarki traca miliardy dolarow przez to, ze :

 

- depresje, nerwice i ich pochodne dotykaja ogromna czesc populacji ( nie sa to choroby u 1 na 100 czy na 1000 tylko u 1 na 3)

 

- dotykaja najczesciej ludzi zdrowych fizycznie i mlodych - co za tym idzie ci ludzie zamiast pracowac i placic podatki - sa chorzy

 

Jako, ze nr 1 sa pieniadze, wiec panstwa NIE maja zadnego interesu w tym zeby tak duzy odsetek ludzi byl niejako niepelnosprawny - po prostu OPLACA sie gospodarkom krajow nowoczesnych by jak najszybciej zostaly wynalezione skuteczne leki antydepresyjne, bo straty spowodowane NIMI sa z NICZYM nieporownywalne (inne powazne choroby albo sa RZADKIE albo dotykaja ludzi starszych, ktorzy swoje juz panstwu zaplacili)...

 

Dodatkowo firmom farmaceutycznym tez oplaca sie stworzyc skuteczne leki, dzialajace objawowo - nie tylko ze wzgledu na naciski poteznych grup wplywowych i przywodcow swiata , ale rowniez, ze zwyczajnie sie to oplaca...

 

Nie oplaca sie wynajdowac nowych lekarstw na ciezkie choroby wystepujace u 1 na 100, 1 na 1000 czy na 10000, ale na nerwice i depresje jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

Kolosalne straty idace w milardy dolarow to nie moj wymysl tylko scisle, obiektywne fakty. One sa niczym niepowetowane.

 

Ludzie chorujaca na nerwice i depresje to praktycznie 30-40 % spoleczenstwa - ponadto jak pewnie wiesz, liczba depresantow ciagle wzrasta, za chwile bedzie to drugi najpowazniejszy problem zdrowotny na swiecie.

 

To, ze to dotyka mlodych ludzi to jeszcze tylko poglebia naciski ze strony swiatowych mocarstw na koncerny farmaceutyczne. A lobby farmaceutyczne NIC nie znaczy w stosunku do swiatowych mocarstw.

 

Ludzie chorujaca na ciezkie schorzenia, ktore powoduja rozpad osobowosci to zdecydowana mniejszosc, ponizej 1 %, wiec mozna to wrzucic do worka z rzadszymi chorobami.

 

Natomiast kilkadziesiat % ludzi choruje na zaburzenia, ktore z powodzeniem mozna leczyc i to oni powoduja te gigantyczne straty w gospodarkach swiatowych mocarstw.

 

W ZADEN sposob panstwa nie maja w tym interesu - dlatego sa coraz wieksze naciski na koncerny medyczne zeby zostaly wynalezione skuteczne leki na nerwice i depresje.

 

Obecnie zwyczajnie nie oplaca sie juz produkowac kolejnego SSRI czy SNRI (zreszta jak widac nic sie nie pojawilo od wielu lat poza Vilazodone).

 

Po prostu teraz swiatowe mocarstwa czekaja na skuteczny lek i zostanie on wynaleziony - zbyt duze pieniadze na to ida... To sie zwyczajnie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij,

 

Nie no Marek grubo przesadzil ^^ idac jego tropem myslenia nigdy by nie bylo zadnego postepu medycznego, albo zostaloby jak w latach 50.

r

A postep jest nawet w dziedzinach gdzie panstwom sie to w ogole nie oplaca...a co dopiero tam gdzie sie to bardzo wrecz opyla...

 

 

Po prostu pewnych rzeczy NIE da sie wyleczyc np duzego nadcisnienia itp itd jest poza zasiegiem ludzkiej medycyny w obecnym stanie - nie jest latwo zmieniac cos co jest w naturze danego czlowieka - mozna to tylko leczyc objawowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakręcajcie się chłopaki..., nakręcajcie innych swoimi teoriami spisku. prawdziwe czy nie - co Wam one pomogą, że o innych nie wspomnę.... :?

 

Nie napisalem NIC o ani jednej teorii spiskowej.

 

To co opisalem to skrot rzetelnych raportow ekonomiczno-socjologicznych.

 

Gdzie masz jakas teorie spiskowa :shock:

 

Nie slyszalas o kolosalnych stratach spowodowanych depresja i nerwicami ?

Lub o tym, ze depresje i nerwice za kilka lat beda drugim najpowazniejszym problemem zdrowotnym swiata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMÓŻCIE!

 

Za duży emocjonalny ładunek mam w sobie pomóżcie mi, ciągnie mnie do tego okna jakieś impulsy coraz silniejsze. W życiu tak żle się nie czułem. Byłem na psychoterapii nic mi to nie pomaga póki co jebie mnie w czachę wszystko. Jezu co mnie ciągnie tak do tego okna kurwa jakbym nie mógł wytrzymać matko boska! Jechać do szpitala??!!! Czuję że nie wytrzymam tego dłużej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×