Skocz do zawartości
Nerwica.com

Roślinki ( i kaktusy też..) ;)


kings

Rekomendowane odpowiedzi

a to moja difenbachia. dostałam od ją chrzestnego w wiadrze z wodą, gdy miała 2 liście i wypuszczała korzenie. wyrósł piękny korzeń, zasadziłam, urosła do sufitu, jeszcze w starym mieszkaniu - budownictwie przedwojennym, wysokim. zrobiło się ciężko, bo liście, wielkie i piękne rosły coraz wyżej, a ja przeniosłam się do bloku. przewiozłam ją taką wielką, doznała urazów podczas jazdy i wtedy postanowiłam zaryzykować. była za wysoka, a pień (naprawdę jak na roślinę doniczkową to pień) łysy. nożem do tapet uciełam ją. przecięłam "pień". i od nowa włożyłam do wiadra z wodą. bałam się strasznie że padnie. ale wypuściła poważny korzeń. zasadziłam ją do donicy i stanowi mój pride and joy:

 

[Dodane po edycji:]

 

linka, a żyworódka nie pomaga czasem w bpd? :mrgreen:;)

IMG_3979.JPG.3de3957ed20825d901eb90ee8e7722ac.JPG

IMG_3981.JPG.e26fb227eb2d8e58e5489da580561fe8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rambo123, wiem, że jest trująca. pilnuję zawsze mojej siostrzenicy jak przyjeżdża. no i kota. ale koty podobno wyczuwają takie rzeczy. jeśli jednak zobaczę, że kocia ma zapędy to niestety.... pozbędę się difenbachii. jeden kwiatek mi nawet padł, jak stał za blisko niej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój szczur niestety najadł się skrzydłokwiatu i zszedł :(

więc niby zwierzaki powinny wiedzieć które roślinki są jadalne a które nie, ale niestety te nasze domowe chyba niebardzo się orientują.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja W tej chwili mam ostre papryczki typu scotch bonnet

Później będę miał jeszcze bith jolokie -najostrzejsza papryka świata wychodowana metodą crossing over, oprócz nago morich, która jest najprawdopodobniej mitem. Ta papryka potrafi zabić człowieka jeśli po zjedzeniu nie otrzyma pomocy medycznej.

explosive ember -kwitnie i owocuje na 3 kolory i do tego ma fioletowe liście

chocolate habanero -megaostra ale dalej jadalna

chocolate bith jolokie -Wspomniana wcześniej odmiana nieco mniej ostra, o ciekawym czekoladowym kolorze i nieco "przypalonym smaku"

jalapeno bardzo plenna, mało ostra, bardzo duża, wspaniała do faszerowania i wrzucania na grila

Jak ktoś coś chce to mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×