Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agorafobia


Zawieszona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku lat cierpię na agorafobię. Wcześniej jakoś sobie radziłam z tą chorobą lepiej bądź gorzej. Ale od niedawna moje życie to pasmo lęków i strachu. W zeszłym roku zaszłam w nieplanowaną ciążę. Nie chodziłam do lekarza bo nie potrafiłam wyjść z domu. Nawet nie znałam terminu porodu. Nie wspominając o tym że cała ciążę żyłam w pernametnym strachu o dziecko czy się dobrze rozwija i tym podobne sprawy. Na szczęście skończyło się to dla mnie dobrze gdyż 2 tygodnie temu urodziłam ślicznego zdrowego synka. I niby powinnam się cieszyć macierzyństwem i być szczęśliwą młodą mamą,ale niestety tak nie jest. Przez brak leków nadal nie wychodzę z domu , a urzędnicy w USC postanowili zrobić mi chyba na złość ponieważ nie chcą wydać aktu urodzenia dziecka na nazwisko mojego partnera bez mojej obecności w urzędzie mimo usilnych prób przekonania ich że nie dam rady się tam pojawić. Mój partner też zaczął się ode mnie oddalać. Moje życie zaczyna przypominać koszmar z którego nie mogę się obudzić.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszona, po 1) przemoc sie -pojechac taksowka albo wezwac do siebie lekarza psychiatre. Po drugie pomyslec o terapii. Niestety JAK SIE NIE ZMUSISZ (WIEM ZE TO PRAWIE NIEMOZLIWE) ale trzeba to ten stan bedzie ciagnal sie stale. Moze skierowanie na oddzial w szpitalu psychiatrycznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłaś się w trudnej sytuacji ale wierz mi można z tego wyjść tylko trzeba najpierw sobie odpuścić podejśc do życia inaczej niż do tej pory robiłaś,kiedy uda ci się zrelaksować zastanów się co jest dla ciebie ważne nie dla innych i jak chcesz żyć,możesz sobie to pisać wyobrażać,a po pewnym czasie zobaczysz ci to puści a nie zwracaj uwagi na objawy jak cie chwyci to sobie powiedz no trudno taki moj urok i rób to co w danej chwili zaczęłaś przede wszystkim trzeba przestac bac sie objawów,Ja przeszłam terapie leki ale tak naprawdw zrozumienie siebie pozwoliło mi pokonac agorafobie to jest do wyleczenia ja nie wierzyłam a teraz nie moge uwierzyć ze ten koszmar sie skonczył serdecznie cie pozdrawiam i trzymam kciuki za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×