Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica napadowa ??


Geronimo1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - zaczęło się tak -

 

Wróciłem z obozu treningowego 3treningi dziennie - trwał tydzień

 

Kiedy wróciłem do domu siedząc przed tv zobaczyłem za oknem bardzo jasny błysk , pomyślałem ze to był piorun

Po chwili zacząłem czuć jak zaczyna mi kołatać i przyspieszać serce , mieszkam sam wiec pobiegłem otworzyć drzwi , spociłem się strasznie . - z racji tego ze nigdy wczesniej czegoś takiego nie miałem zadzwoniłem po pogotowie ,

 

) , zostałem zabrany na oddział ratunkowy

 

Tam już całkowicie sie uspokoiłem , czułem leciutki dyskomfort w kl.piersiowej od strony serca do czasu przyjazdu karetki trochę sie uspokoiłem , wystapiły drżenia mięśniowe .

EKG nie wykazało nic , HR 160/120 (normalnie mam około 120/60

Pobrana została mi krew do badania - Wszystko było w normie oprócz kinezy kreatynowej (norma do 171, ja 287) troponina 0

W nocy kiedy juz zasypiałem włączały się alarmy na monitorze EKG - tetno poniżej 50 (normalnie mam wg badania holterem okolo 45)

 

Rano wypisałem sie do domu gdyż stwierdziłem ze czuje sie juz dobrze ,

 

Wróciłem do treningów góra 1 dziennie

Po 10dniach sytuacja powtórzyła się tym razem jednak nic nie mogło spowodować u mnie "przestraszenia sie "

- cały dzien leżałem przed tv

Objawy takie same jak wcześniej tyle ze bardziej ostre . - kołatanie / przyspieszona praca serca , osłabniecie , spocenie i nastapiło chwilowe omdlenie .

 

nie stwierdzono nic - cisnienie 130/90 / panowie stwierdzili ze nie ma podstaw do zabrania mnie na oddział wiec pozostałem w domu

 

Kołatanie pozostało i przyspieszona praca serca (70) pozostało

 

Rano poszedłem do Przychodni zrobić badania - Morfologia była idealna Ekg tak samo,

poszedłem do kardiologa - echo serca nic nie wykazało

 

kilka dni później zrobiłem badanie holtera które też nic nie wykazało

 

10dni później ponownie miałem tego rodzaju napad - tym razem sam pojechałem do szpitala gdzie znowu nic nie stwierdzono - pani dr zasugerowała nerwice - porównałem objawy do tych które u mnie występowały i stwiedziłem ze to napewno jest to

 

pojechałem do znajomego i obaliłem butelkę wina na wieczór - tak robiłem przez 3dni i kołatanie prawie znikneło

myslałem ze juz wszystko będzie dobrze . myliłem sie , dzień później kołatanie znowu wystapiło

 

Zaczęły sie studia na wykładzie siedzę jak bym zaraz miał sie rozpaść - - drentwieją mi kończyny , mam napady drgawkowe , serce mi dalej skacze , w uszach mi szumi i czuje się osłabiony , cały dzień spię , jak czuje ze znowu zaczynam przyspieszać to sie poprostu kładę , napad (czyli kołatanie serca ) potem zaczyna kręcić mi się w głowie .

 

Wspólna cecha tych ataków jest kołatanie serca i zawroty głowy ostatno doszły drżenia mięśniowe .

na które nie ma wpływu wysiłek fizyczny . kiedy uświadomiłem sobie ze to moze byc nerwica staram sie kontrolować te ataki .

żadne badanie nic nie wykazało .

 

CZekam na rezonans głowy który obawiam sie ze też nic nie wykaże . Czy ktoś może mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geronimo1988, Jeśli wszystkie badania są ok, tzn.,że masz konflikt. Jeśli nie znasz przyczyny konfliktu......raczej sam sobie nie pomożesz. Dobrze byłoby, gdybyś odwiedził terapeutę, poznał przyczynę swoich lęków. Być może czas, aby rozpocząć terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc ?

Psychiatra. On też powinien wiedzieć jakie ewentualnie dodatkowe badania powinieneś zrobić (np na tarczycę), i zapewne cię zapyta czy nie eksperymentowałeś ze środkami psychoaktywnymi ;)

PS. Mówi się o "lęku napadowym", to jest irracjonalny lęk ogarniający człowieka znienacka. Ja również dzwoniłam na pogotowie, ale oni też nie są głupi i nie chcieli przyjeżdżać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×