Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to dokladnie jest?!


hya2n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio poczytalem troche o nerwicy/depresji i stwierdzilem ze jest duze prawdopodobienstwo na to ze ją mam. A mianowicie:

- problemy ze snem

- myśli samobójcze [bardzo często]

- utrata chęci do kontynuowania pasji [w moim przypadku jest to gra na gitarze]

- stan głebokiego przygnębienia (niska samoocena, miano "nieudacznika" itp.)

- zmęczenie (mimo iz mam prawie 17 lat, pije po 2/3 kawy dziennie to jestem zmęczony.. nawet gdy wstaje rano)

- niewiem jak to nazwać, utraty świadomosci[?]

Czasami miewam tak ze gdy siedze na lekcji zaczynam nad czyms myslec.. i nagle jest bum.. i nagle docieraja do mnie wszystkie bodźce.. i czuje sie tak jakby mnie na chwile nie bylo w danym pomieszczeniu (niewiem, czy opisalem to w miare zrozumiale)

Chcialbym wysluchac opinii na forum ponieważ psychiatra brzmi dla mnie cos "strasznie"[?]

Pozatym jestem po próbie samobójczej [minał równy rok niedawno] i nie chcialbym o tym rozmawiac z lekarzem.

 

Gorliwie czekam na odpowiedz,

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś wszystkie klasyczne objawy depresji. KONIECZNA jest wizyta u specjalisty. Jeśli boisz sie psychiatry, to zawsze możesz zapisać sie do psychologa. On na pewno profesjonalnie oceni sytuacje i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Nie ma na co czekać>>trwanie w takim stanie ani nie jest przyjemne, ani do niczego nie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To, że Twoje objawy zgadzają się częściowo z kryteriami diagnostycznymi depresji, to niewiele tak naprawdę mówi. Zresztą chyba nie o to chodzi, żeby przylepiać etykietkę "depresja" czy "nerwica", tylko żeby ewentualnie przyjrzeć się Twojemu funkcjonowaniu. Najbardziej niepokojące w tym co piszesz wydają się być myśli samobójcze. Czasami myśli pozostają tylko myślami, jednak może zdarzyć się taki moment, że impuls zwycięży - i z tego co piszesz raz już miałeś próbę samobójczą.

W internecie owszem - pewnie sporo materiałów do poczytania znajdziesz, ale nie zastąpi to konsultacji u specjalisty - psychiatry bądź psychologa. I nie ma się czego bać - ci specjaliści to też ludzie :) Nie musisz zresztą wszystkiego opowiadać od razu. Jeśli nie będziesz chciał, to nikt nie powinien Cie dopytywać o to, jak i dlaczego próbowałeś się zabić.

 

 

pozdrawiam serdecznie :)

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×