Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kolejność wykonywania czynności


Jurand

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden element nerwicy natrectw utrudniajacy zycie.

 

Gdy mam kilka zadan do wykonania i wiem, ze nie zdarze zrobic wszystkich, koncze dzien niczym.

Natrectwa typu musze robic to drugie zadanie, gdy zaczynam robic drugie zadanie, caly czas mecza mnie mylsi, ze szkoda czasy i trzeba robic to pierwsze. I tak caly dzien przeskakuje z jednego zadania na drugie.

Gdy jednak zmusze sie i zrobie cos, to wtedy mam wyrzuty sumienia, ze nie zrobilem tamtego. W koncu latwiej mi zaakceptowac ,ze nic nie zrobilem (mam wytlumaczenei) niz zrobic cos i miec pozniej wyrzuty.

 

 

Ciekawy jestem jak Inni postepuja w sytuacjach gdy maja kilka zadan do wykonania. I z gory wiadomo,ze wszystkiego nie zrobia (nie starczy czasu). Wszystkie sa jednakowo wazne.

 

Jurand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum.

 

Ja również cierpię od jakiegoś czasu na zaburzenia lękowe. Zauważyłem u siebie już od dawna dziwną rzecz: czuję wewnętrzny "przymus" wykonywania pewnych czynności w określonej kolejności. Cały czas mi się wydaje, że jeśli to zmienię, stanie się coś złego. Jeśli np. się rano ubieram, to koniecznie od dołu do góry, nigdy odwrotnie. Jeśli ścielę łóżko, to zawsze na sam spód układam prześcieradło, a na wierzchu kołdrę, nigdy inaczej. I wiele innych spraw.

 

Wiem, że to śmieszne, ale dokucza mi to od ładnych paru lat i nie mogę tego opanować. Dlatego nauczyłem się z tym żyć. Czy komuś dolega coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wiesz to sa natrectwa, wiem ze da sie z nimi zyc ale jak ciezko jest funkcjonowac w normalnym swiecie kiedy musizsz wykonywac okreslone czynnosc:( ja tez mam takie natrectwa np myje sie w ustalonej kolejnosci bo inaczej bede czula sie brudna wiem to chore ale nic na to nie poradze... staram sie tlumaczys sobie , ze jesli odstapie od tego schematu to bedzie wszystko dobrze i czasem nawet mi sie to udaje !!! ale zlotego srodka na to jeszcze nie znalazlam:( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście muszę wszystko miec dokończone bo inaczej mnie męczy myśl że czegoś nie zrobiłam ;);) Jak czegoś nie zrobię to chodzę i ciągle o tym myślę. Dlatego wolę to załatwic szybko niż chodzic i się zamartwiac że jeszcze to czy tamto. Chociaż czasami mi się nie chce :cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to dręczy ale jak się za coś zabieram to sobie uświadamiam że to mnie drażni

te ważniejsze mam załatwione jedynie te drobniejsze sprawy lub ważniejsze ale osobiste /mysli

Czy jakoś tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×