Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciagła senność i poczucie zmęczenia


tomi1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od roku nie leczę się na nerwicę natręctw, jednak zastanawiam się czy na pewno do końca się wyleczyłem... moim problemem jest ciągła senność i zmęczenie, brak koncentracji, itp. Czasem głupio jest mi spotykać się ze znajomymi bo ciągle oczy mi się przymykają, ziewam albo wyglądam jak ,,naćpany'' Nie wiem co z tym zrobić... Czy na nowo przejść się do lekarza? Jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o ten problem? Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też biorę citalopram już 4 miesiąc i senność mi wciąż towarzyszy :? jak nie brałam tego leku to tego nie było.

Jak to piszę to też ziewam i zdarza mi się to często, chodzę na terapię grupową, która jest bardzo ciekawa i tam też ziewam i przysypiam, jakbym się nudziła, a wcale tak nie jest :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie. Tylko ,że ja wiążę to z lekami a konkretnie anafranilem. Co bierzesz? Może to tez wina leków?

Jak brałem leki (w tym też anafranil) to myślałem że po ich odstawieniu wszytko wróci do normy, jednak tak się nie stało... Lekarz stwierdził że już nie potrzebuje leków, terapi. Nie wiem czy to samo minie i trzeba się uzbroić w cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola, Tomi

 

Wygląda na to, że ten sam lek powoduje u Was zwiększoną senność. Widocznie takie ma na Was działanie i trzeba się z tym pogodzić (Wiola). Tomi, być może musi upłynąć jakiś czas po odstawieniu tego leku, aby organizm "przeczyścił się" i zwiększona senność ustała. (Chodzi o tę cierpliwość, o której piszesz.) Dawno odstawiłeś lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miki74

Ja na jakiś czas się pogodziłam, bo myślałam, że kiedyś uda mi się bez leków. Niestety przy odstawianiu wracają mi lęki więc wolę już tą senność. Ale cały czas próbuję znaleźć też inne leki , które mnie trochę zaktywizują bo szkoda mi życia:( Aktualnie przerwałam Wellbutrin bo nie spełnił oczekiwań i na dodatek miałam po nim jakieś uczulenie no i zmniejszyłam anafranil do połówki 75 na noc. Ale nie czuję się za dobrze, więc szukam dalej jakiegoś rozwiązania.

tomi1234

Powtórzę pytanie po mikim: kiedy odstawiłeś leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki odstawiłem w listopadzie 2008r. organizm już dawno musiał się oczyścić z ich działania. Chociaż fakt jest taki ze jestem jeszcze mniej senny aniżeli w czasie zażywania leków. tak jak napisała wiola173 też mogłem spać po 16 godzin... Nie wiem co z tym faktem zrobić, irytuje mnie i troche przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu... dzięki za odpowiedzi dobrze jest zobaczyć, że ten problem nie dotyczy tylko mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego, to na pewno nie przez leki. Może spróbuj jakiejś suplementacji, zmień dietę, więcej ruchu itd. Jesli to nie pomoże to zasuwaj do lekarza. Może faktycznie to jeszcze objawy depresji , a są przecież antydepresanty aktywizujące.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja zaczęłam ostatnio brać różeńca górskiego . Pisza o nim niesamowite rzeczy. Na razie nie czuję efektów, ale może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś, że przy niezbyt ogromnym wysiłku fizycznym (ćwiczę fitness), odczuwam zmęczenie psychiczne, ale fizycznie jestem mocna. Czuję się senna, najchętniej zaliczyłabym glebę i poszła spać :) Jednak przy tym towarzyszyło mi kłucie w głowie, ostatnio czuję się całkiem otępiała, nic do mnie nie dociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sennosc jest straszna,na maxa dezorganizuje życie .proste czynności sprawiają ogromną trudność.Zaburzenia koncentracji,na niczym nie mogłam się skupić,na,filmie,książce ,trudności w nauce,zapamietywaniu.Zero motywacji do działania .Musiałam zmienić leki,Dopiero ,jak zmienilam antydepresanty na aktywizujace, jest lepiej,przynajmniej pod względem tego ciągłego zmęczenia.

 

Zanim zaczęłam sie leczyć,miałam naprawdę dobra pamięć ,więc leki mają na to wpływ moim zdaniem

Choć lekarz twierdzi,ze to objaw depresji,a nie wpływ leków,ale sie z tym nie zgadzam. Może to jedno i drugie(depra i leki),ale w nocy spać nie mogłam ,a w dzień byłam senna.Zęby spać w nocy ,musiałam brac tabletki.

Po Anafranilu,też mogłam spać do 12 w południe i i tak byłam spiaca w dzień i przytylam po nim.

Ale muszę oddać klomipraminie,bo raz wyciagnela mnie z depresji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas się zmagałem z tym zmęczeniem i zwlekałem z pójsciem do lekarza, nie lubie sie przyznawać przed sobą że jestem chory na NN... i zrobił mi się nawrót.

Jak to jest z tą chorobą, ona jest na całe życie? Fakt, że w ostatnim czasie nie oszczędzałem siebie, ale tak sie zastanawiam czy kiedys bede zdolny normalnie żyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ktoś tu gdzieś napisał ,że nerwicowcem, tak jak alkoholikiem jest się przez całe życie. Niestety moje doświadczenia jak i opinie innych ludzi często to potwierdzają. Możemy osiągnąć znaczną poprawę , zrezygnować z leków, ale cały czas jest duża szansa , że to gówno wróci:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, co tu jest napisane i teraz mam problem. Nie biorę leków żadnych a też mógłbym spać po 12-15 godzin. Nic mi się nie chce przez to. Moja koncentracja gdzieś poszła w świat a ja nawet już w moim hobby głupoty robię choć znam się dobrze na rowerach. I jak poczytałem to forum, to teraz chyba pójdę z tym do lekarza. Bo te objawy narastają z tygodnia na tydzień a zaczęło się to 3 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat to sporo. Masz jeszcze nadzieję na wyjście z tego? Rozumiem, że lęk jest problemem? Bez leków pewnie coś niewiele lepszego od wegetacji jak i u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×