Skocz do zawartości
Nerwica.com

LEKI PRZYJMOWANE STALE I DORAŹNIE


luciana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłam nowy temat aby porozmawiać wyłącznie o lekach. Chciałam się zorentować jak długo przyjmujecie leki jakie to są leki? Aby ewentualnie podsunąć jakąś propozycje psychiatrze oraz dla własnej orientacji.

Ponieważ sama zazywam od 3 miesięcy coaxil 3/1 i wydaje mi się, że jest to zasłaby lek antydepresyjny dla mnie, ale biore go tylko z uwagi na to, że nie uzależnia i jest w miare bezpieczny. Dorywczo dostałam najsłabszy AFOBAM tak mi sie spodobał, że mogła bym na nim lecieć na okrągło ale mam płytki sen po nim. Więc chciała bym się Was poradzić co jest mocniejsze od coaxilu i czego moge sie spodziewać po zmianie leków? oraz waszą subiektywną ocene działaniu leków, który zażywacie.

INNE: znane mi specyfiki to FLUOKSYTYNA brałam ją ponad dwa miesiące i włosy mi wypadały garściami, osobiście bardzo źle się po niej czułam. Silne zawroty głowy, i spedek masy ciała aaa i nie ustająca depersonalizacja....

Teraz zażywając coaxil studiuje na tym się kończy moja działalność, nie jeżdze samochodem, nawet do szkoły sama nie jestem w stanie dojechać busem i dlatego powinnam zmienić lek i prosze o doradzenie co ewewntualnie mogła bym sie spodziewać u psychiatry.

Ideą tego tematu jest przegląd leków i waszej osobistej oceny działania leku.

Myśle, że wielu sobą mogło by to pomuc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luciana, ja przyjmuje prawie rok wenlafaksyne -ALventa jest to dla mnie swietny lek antydepresyjny, tez nie uzaleznia, dodatkowo podzialal na moje lęki, depresji juz chyba nie mam :) A na sen biore neurlopetyk Chloroprotixen, 7 mg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorywczo dostałam najsłabszy AFOBAM tak mi sie spodobał, że mogła bym na nim lecieć na okrągło ale mam płytki sen po nim.

Afobam nie jest najsłabszym lekiem uspokajającym, kto ci tak powiedział? Wydaje mi się że najsłabsza jest hydroksyzina, która nie jest benzodiazepiną. Afobam jest pochodną benzodiazepiny, przy dłuższym stosowaniu może uzależniać. Może przeczytaj sobie wątek benzodiazepiny-t675.html

oraz

http://www.doz.pl/leki/p4332-Afobam ("Krótkotrwałe (do 4 tygodni) leczenie umiarkowanych lub ciężkich stanów lękowych", "istnieje ryzyko wystąpienia przyzwyczajenia i uzależnienia, zwłaszcza u osób ze skłonnością do nadużywania leków i alkoholu")

 

Najczęściej takie uspokajacze się bierze tylko na początku brania ssri, żeby wytrzymać nieprzyjemne "efekty uboczne". Więc tytuł twojego wątku jest bardzo dobry - leki przyjmowane stale i doraźnie, to jest znacząca różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luciana, ja stosuję lek antydepresyjny lerivon 60 mg, to bardzo dobry lek, stosowany na zespoły depresyjne oraz depresję lękową, dobrze sprawdza się przy depresji połączonej z bezsennością, jeśli oprócz depresji masz problemy ze snem to jak najbardziej go polecam - porozmawiaj o tym leku ze swoim lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×