Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy aby na pewno depresja?


coolkidofdeathh

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilam sobie wczoraj test. Wyszlo ze mam depresje , i ze powinnam jak najszybciej udac sie do specjalisty i tak dalej.. Od kilku miesiecy miewam potezne wahania nastrojow, czasem jest to nie do wytrzymania. W styczniu calkowicie mi sie wszystko poprzestawialo. Nie moge spac w nocy, spie 4 godziny czasem 5. Podjecie jakiegokolwiek dzialania jest praktycznie niemozliwe.. Nie wyjde sama na miasto, jesli juz musze pojsc do sklepu to z kapturem na glowie , zeby nikt przypadkiem mnie nie zauwazyl. jestem w 1 klasie LO. Na poczatku nauka nie sprawiala miproblemow, dostawalam 2,3 czasem 4 i 5. Teraz jest gorzej, jestem na profilu biologiczno chemicznym, z biologii przestaje sobie radzic, nie odzywam sie na lekcjach i dostaje jedynki. Glupio sie czuje przy klasie, bo oni wszyscy maja ciagle reke w gorze a ja nic;/ nie chce nigdzie wychodzic. nie czekam na weekendy, ferie,wakacje.Do szkoly chodze w kratke, w poniedzialek czyli jutro nie czuje sie na silach zeby tam pojsc. Mam wrazenie ze Ci ludzie sa falszywi, brzydze sie nimi. Nie moge patrzec na to szydercze otoczenie, i czasem potrafie byc chamska w stosunku do nich.Niby mnie lubia, ale uwazam sie za osobe ktora nie pasuje do nich.. za maloatrakcyjna, nudna niezabawna itp. Chodze do psychologa.. w piatek bedzie moja 3 wizyta. ale nie wiem czy to cos pomoze. Nie moge juz nic robic,nic nie sprawia mi radosci, calymi dniami albo spie albo bol glowy nie daje mi spokoju.nie moge sie skupic.. wystarczy ze poucze sie minute , od razu wlacza sie niemilosierny puls w glowie;/

Nie chce mi sie ubierac, dbac o siebie, myc..gdy patrze na siebie w lustrze , robi mi sie niedobrze. nie moge sluchac muzyki bo mnie przygnebia.. filmy romantyczne to samo. Nie wiem co sie dzieje. Powoli trace apetyt. nie odpisuje znajomym na smsy, przestalam sie spotykac z przyjaciolka, a z rodzicami w ogole nie rozmawiam.

To sa oznaki depresji?Co mamz tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to depresja, ale wyglada na to ze w wersji nerwicowej(jak zreszta wiekszosc depresji). W takiej sytuacji przede wszystkim trzeba isc do lekarza, najlepiej psychiatry. Da Ci leki, dzieki ktorym poczujesz sie lepiej i bedziesz dzieki temu lepiej funkcjonowac. Poza tym dobrze ze chodzisz do psychologa. Nie rezygnuj z tych wizyt i sie nie zastanawiaj czy pomoga czy nie, tylko z nich po prostu korzystaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bóle mięśni mogą być jednym z objawów nerwicy lub depresji?

Już nie wiem co mam robić. Wszystkie badania mam dobre. A jednak coś ze mną jest nie tak. Generalnie nigdy bym się nie odważyła na pisanie o swoich sprawach na forum publicznym, ale czuję, że już nie daję rady.

Ciągle mam ból mięśni ud, i generalnie nóg. Czuje się niesamowicie zmęczona, pomimo odpoczynku.

Przy bólu mam okropny stan. Wciąż mam w głowie te dziwne myśli. Kiedy to wszystko się skończy, przecież to będzie jeszcze długo trwało, może lepiej samemu skończyć to wszystko

Mam tego dosyć, jestem młoda, chce cieszyć się życiem tak jak moi znajomi. Nie czerpie niczego z życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasazer ... zarówno depresja jak i nerwica, może wywoływać szereg objawów somatycznych takich jak :

- bóle w klatce piersiowej

- bóle głowy

- bóle mięści (kończyn, karku, pleców)

- zmiany temperatury ciała

- zawroty głowy

i inne

Sam zresztą zostałem zlapany w sidła nerwicy, wmawiając sobie wszystkie możliwe śmiertenle choroby. Zrobilem mnóstwo badań, które jednak nic nie wykazały. Teraz już wiem, że to była sprawka podstępnej nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×