Skocz do zawartości
Nerwica.com

Regulamin główny


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Powstaje projekt regulaminu głównego forum, w związku z niejasnościami jak np. używanie przez jedną osobę dwóch kont, wersja beta znajduje się tutaj:

http://www.forum.nerwica.com/rules.php

 

 

1.Rejestracja na forum oznacza akceptacje poniższych postanowień.

 

2.Administracja* dołoży wszelkich starań, aby forum było \'czyste\', czyli:

-Ma prawo do kasowania, przenoszenia, blokowania tematów, które wg. nich nie są wartościowe, zawierają w sobie wulgaryzmy, obraźliwe treści i/lub materiały.

-Ma prawo przekazywać dane podane przy rejestracji odpowiednim organom, jeżeli użytkownik forum złamał postanowienia Polskiego kodeksu prawa.

-Ma prawo przyznawać rangi wg. własnego uznania.

 

3. Adres e-mail podany przy rejestracji musi być aktywny, kontaktując się z użytkownikiem, Administracja używa tylko e-maila podanego podczas rejestracji, dodatkowo w przypadku zagubienia hasła - nie jest możliwe jego odzyskanie bez potwierdzenia wysyłanego na adres poczty elektronicznej.

3.1. Proszę mieć na uwadzę, że jeżeli zaznaczamy w profilu, że chcemy być powiadamiani o prywatncyh wiadomościach i/lub odpowiedziach w obserwowanych tematach, zobowiązuje nas to do posiadania aktywnej skrzynki e-mail z odpowiednią ilością wolnej przestrzeni. Jeżeli wysyłane maile będą \'odbijane\', jest to równoznaczne z zablokowaniem konta (powód: nieaktywny użytkownik).

3.2. Dodatkowo e-mail widniejący w profilu, może być wykorzystywany w celach:

a) Newsletterowych

b) Wysyłania przez Administratora sporadycznych reklam itp. z których dochód przeznaczany będzie na utrzymywanie portalu oraz forum nerwica.com ( jeżeli ktoś nie życzy sobie reklam, proszę napisać o tym w istniejącym już temacie w subForum organizacyjnym )

 

4. Użytkownik po otrzymaniu trzech ostrzeżeń, automatycznie zostaje zbanowany.

 

5. Na forum pojawiają się porady np. dot. brania leków, jednak na forum nie ma specjalisty więc do wypowiedzi tutaj znalezionych trzeba zachować odpowiedni dystans.

 

6. Z chwilą wypełnienia formularza rejestracyjnego, stajesz się Użytkownikiem forum. Nie ma możliwości kasowania konta, zmiany nicka, czy rejestracji pod drugim profilem (pkt. 8) dlatego zastanów się czy w 100% chcesz do nas dołączyć.

 

7. Zasady, których ignorowanie może prowadzić do rangi karnej i/lub ostrzeżenia i/lub wydalenia z forum:

a) Obrażanie użytkowników, kłótnie.

-Wszelkie prywatne sprawy załatwia się tylko i wyłącznie poprzez PW.

b) Dopuszczalne są błędy ortograficzne, lecz niedbalstwa nie tolerujemy.

c) Nie wolno nadmiernie używać wulgaryzmów.

 

8. Posiadacz dwóch kont zarejestrowanych (używanych) z jednego adresu IP zostanie pozbawiony najnowszego konta, oraz zostanie przyznane ostrzeżenie.

 

9. Utrudnianie przeglądania użytkownikom forum poprzez np. dodawanie grafiki do podpisu grozi ostrzeżeniem.

 

10. Za spamowanie grozi wydalenie z forum.

 

11. Rangi które możemy nadać użytkownikowi to:

a) rangi karne: Dyslektyk i Anty-przyjaciel forum

b) rangi wyróżniające: Przyjaciel forum (i inne, które mamy prawo przyznać, jeżeli stwierdzimy, że dany użytkownik na nią zasługuje)

 

12. Zastrzegamy prawo do zmiany regulaminu w dowolnym momencie, informując o zmianie w odpowiednim temacie w subforum organizacyjnym.

 

*edyt.atrucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd ten rygor , wydaje mi się że chyba można byłoby, zastosować jakieś udogodnienia np odnośnie zmiany nicka.Proszę mi wyjaśnić też dlaczego ma być ktoś usunięty z powodu błędów ortograficznych? Czy szanowna administracja nigdy nie popełnia błędów? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cie, ze nie jest/bedzie to rygor.

 

Administracja popelnia blady, co wiadomo - rzecz ludzka. Niemniej staramy sie zachowac na forum w miare panujacy ład, co wymaga takze zachowania pewnych zasad przez uzytkownikow. Przykladowo: nikt nie bedzie robil wielkiego 'halo' jesli uzytkownik popelni blad w swoim poscie, jednak jesli bledow bedzie masa i w dodatku bedzie sie to powtarzac, musimy jakos zareagowac. Zrozum, ze nie mozna wymagac od nas poprawiania setek bledow innych.

 

Liczba zarejestrowanych uzytkownikow na forum rosnie i przekracza juz 800. Ostatnio sporo osob zachcialo zmiany nicka. Wszystko jest zrozumiale i do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem, ale trzeba zachowac tez pewna stalosc. Rejestrujac sie dokonujesz wyboru. Zakladajac, ze byla by mozliwosc zautomatyzowanej zmiany nicka na inny, doszlo by do sytuacji w ktorej codzien ktos inny cos pisze i w sumie juz nie wiadomo kim jest kto - podsumowujac maly chaos.

Obecnie zmiana nicka wiaze sie albo ze zmiana loginu albo z zalozeniem nowego konta. Dokonac zmiany loginu moga tylko administratorzy, co niesie za soba mase pracy patrzac przyszlosciowo. Zalozenie nowego konta wiaze sie z zablokowaniem starego przez administracje i dodatkowo zajeciem miejsca w bazie danych. Pomysl co bedzie, gdy liczba uzytkownikow powiekszy sie o jedno zero...

 

Pozdrawiam, Lith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lith, doskonale to ubrałeś w słowa.

agapla, specjalnie dla Ciebie policzyłem, dzisiaj o zmiane nicka poprosiło mnie pięć osób, w tym Pestka, która dodatkowo pootwierała kilka tematów o tym, że chce zmienić login, nie licząc prywatnych wiadomości. Po co to mówię ?

Mimo tego, że dla nas zmiana loginu użytkownika to kilka kliknięć, to proszę, zobaczcie, że tak naprawde to ma same minusy i jeden plus... Dla użytkownika :roll:

Dodatkowo w przypadku ew. zmian w loginach, trzeba też mieć wszystko pod kontrolą, przy pięciu Userach dziennie to jakieś 30 minut na zmienianie samych loginów, a co z resztą ?

Są użytkownicy, którzy np. mają problemy typowo techniczne, coś nie działa, coś trzeba naprawić, są prośby o pomoc w użytkowaniu forum itp. Dziennie jakieś 3 prywatne wiadomości, na których conajmniej jedna wymaga interwencji która zabiera trochę czasu...

Po wszystkich tych 'zabiegach' szczerze mówiąc ja już nie mam ochoty nawet odpisywać w tematach, nie mam nawet na tyle wolnego czasu.

 

Zrozumcie też nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Was i nie zazdroszczę starcia z co niektórymi użytkownikami. Jak kiedyś zwróciłem uwagę jednej forumowiczce, aby starała się pisać poprawnie bo trudno ją zrozumieć wysłała mi prywatną wiadomość. Napisała, że pomimo tego, iż robi magisterkę to nie będzie używała dużych liter, znaków interpunkcyjnych i w ogóle nie będzie pisała jak w szkole kazali bo ma takie widzimisię. A moje przywiązanie do podstawowych zasad poprawnego pisania nazwała nerwicą natręctw. Dodała też, że forum ma ją uspokajać, a nie wkur.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.2. Dopuszczalne są błędy ortograficzne, ale niedbalstwo nie będzie tolerowane.

 

Przewidziana jest ranga karna - dyslektyk. Banicja stosowana jest w skrajnych przypadkach lamania regulaminu i robienia malego smietniska z forum pomimo zwracanych uwag.

 

Co do samej rangi na nia tez trzeba sobie zasluzyc. Mowa o lamaniu podstawowych zasad pisowni, popelnianiu bledow ktore poprostu 'raża' czytelnika oraz nie robieniu nic majacego na celu unikania bledow jesli takie wystepuj (np. sprawdzanie pisowni postow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×