Skocz do zawartości
Nerwica.com

Windows 10


Pieprz

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba Linux, bo nie dość, że daje mi ten nerd feeling, to potrafi być całkiem fajny w developerce.

No i obsługa wirtualizacji, oraz przekierowywanie do nich GPU na Archu to jest magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się kończy nasza przyjaźń, synku. :P

Żartuję.

 

Linux, rzeczywiście jest bardziej nerdowski. Kwestia przyzwyczajenia. Trochę praktyki i zostanie katem obsługującym gilotynę może stać się przyszłościową obiecującą karierą w sektorze bezpieczeństwa i porządku społecznego. (W końcu to forum psychologiczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Linux jest bardziej przyjazny, i dla mnie - jeżeli ktoś programuje na Windowsie, to w pewnym sensie i tak w jakiś sposób go znać musi. Choćby wszystko prócz Visuala korzysta z kompilatora GNU który został dostosowany pod Unixa i obsługuje nawet ścieżki takie a nie typowo DOS-owe - można to sprawdzić za pomocą Dev-C++ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Komputery powstały dla potrzeb kryptografii i ogółem wojskowości po drugiej wojnie światowej, potem też dla potrzeb naukowych, chodziło o szybsze analizowanie danych, komercyjne zastosowanie upowszechniło się bardzo późno. Windows 10 oceniam jako dobry system. Na pewno o wiele lepszy od 8/8.1. Windows jest stabilny. Jak ktoś chce terminala unixopodobnego to może zainstalować git bash. Jak ma się lepszy sprzęt można postawić wirtualną maszynę z linuxem. Plusem Windowsa względem Linuxa jest dobre środowisko graficzne, laptop podpięty do monitorów kablem HDMI na Windowsie zawsze mi dobrze działał, obraz był świetny, na Linuxie + środowisko graficzne Cynamon nowe monitory migały. W Linuxie podoba mi się duża konfigurowalność, menadżery pakietów, łatwiej ustawić środowisko developerskie tylko nie wiem czy dla profesjonalisty ma to jakiekolwiek znaczenie, to są często ustawienia raz konfigurowalne. Ciężko mi sobie wyobrazić np developera Ruby on Rails klepiącego na Windowsie, ale już na wirtualce czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natla_Miness, czas DOSa i łapanie każdego wolnego KB pamięci konwencjonalnej już daleko za nami.

 

0xNear, na Windowsie nie siedzę, więc nie bardzo wiem co teraz oferuje i jeśli już coś w nim grzebałem to nawet ten upośledzony PowerShell rzadko kiedy odpalałem. Możesz sprawdzić czy na 10-tce da się odpalić środowisko graficzne MATE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×