Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dostrzeganie czegoś


Caipirinha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Przejdę do konkretów. Od jakiegoś czasu zaczynam dostrzegać coś ciągle kątem oka. Powiedzmy robię coś w pracy, nagle mam wrażenie, że ktoś idzie w moją stronę, podnoszę wzrok, a tam nikogo nie ma. I tak ciągle, tak jakbym kątem oka na chwilę coś widział, ale tam nic, ani nikogo nie ma. Miał ktoś kiedyś podobny objaw? Na początku zdarzało się to bardzo rzadko, a teraz to masakra. Leczę się na depresje i nerwice, ale czegoś takiego nigdy nie doświadczałem. Robi się to uciążliwe, gdyż co parę/paręnaście minut mam to dziwne wrażenie "widzenia kątem oka" i poczucia, że ktoś idzie w moją stronę. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caipirinha, podejrzewam, że to "widzenie kątem oka" to objaw zaburzeń nerwicowych. Lęk naprawdę potrafi płatać figle, m.in. podsuwając obrazy, których nie ma. Jest w Tobie dużo napięcia, stresu, niepewności, strachu, z którym nie potrafisz sobie poradzić i to w pewien sposób przybiera kształt "widzenia czegoś, czego nie ma". Jak to się mówi, strach ma wielkie oczy. Od jak dawna masz ten objaw? Czy wspominałeś o tym swojemu lekarzowi psychiatrze? Jakie leki zażywasz? Korzystasz z terapii?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×