Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam sporo dolegliwości, można łączyć z nerwicą?


kintaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam wszędzie przyczyn moich dolegliwości, od 2 lat się diagnozuję. Wędrując od lekarza do lekarza. Nie wiem od czego zacząć, napiszę w skrócie trochę, żeby nie zanudzać i żeby post był dość krótki i czytelny, a uwierzcie, że jeżeli miałbym wszystko napisać w szczegółach to było gruba księga powstała. No więc tak, od czerwca 2014 wszystko się zaczęło. Ból i okropne zakwasy, nie mogę wstać z łóżka. Wizyta w szpitali. Zastrzysk. Bóle opadły, mogę funkcjnować. Ale jednak coś z tych bóli zostało i trwa do dziś - parestezje. są na całym ciele. Kończyny, plecy, głowa, stopy, dłonie. Parestezje to uczucie wbijanych igiełek w mięśnie, kłucie mięśni, uczucie przebiegającego prądu. Po każdym, najmniejszym wysiłku mam piekielne zakwasy. Naprawdę, zrobię jaką błahą czynność i mam zakwasy na kilka dni. Z czasem podochodziły nowe dolegliwości - bóle jąder, bolące wibracje na końcówce języka. Dziwne bóle głowy, których przez 26 lat nie miałem, dopiero teraz. Bóle kości. Czasami coś jakby siedziało mi na klatce piersiowej, ptoblemy z oddychaniem. Tera czas na kolejną , największą nową dolegliwość - ból kręgosłupa. Głównie w krzyżu, czasami w okolicach szyji. Ogólnie rzecz mówiąc ciężko mi funkcjonuje, od czerwca 2014 moje życie pogorszyło się. Dobrze, że jestem informatykiem, bo do pracy fizycznej się nie nadaję z racji bóli po wysiłku. Odwiedzając lekarzy miałem robionych wiele badań - EMG mięśni, MRI głowy, badania na chlamydie, mykoplazy, yersinie. Na samą boreliozę miałem robione kilka badań (Elisa, WB, KKI), tylko w elisie wynik wątpliwy, w reszcie negatyny. Czytałem, że wynii w borelioze mogą wychodzić wiele razy negatywnie, a dopiero za dzieisątym wyjdie pozytywny, więc sam nie wiem. Kręgosłup miałem RTG, coś tam wyszło, ale nie na tyle, żeby mieć takie parestezje i bóle. Lekarze rozkładają ręce. Kilku sugerowało, że skoro badania wychodzą dobrze, to mogą być to bóle na tle nerwowym. Stąd ten post tuaj, co sądzicie o moim przypadku? Nie wiem jak diagnozować nerwicę, zaglądam częście ostatnimi czasy na forum nerwicy. Co do nerwic, to wydaje się, że mogę mieć fobię społeczną. Co do innych przykładów. Np jak tylko u siebie w mieście widziałem karetkę to bałem się, że mogą jechać do mojego dziadka i wtedy dzwoniłem do niego na komórkę, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Dziwnie trochę nie? Co sądzicie o moich bólach, można to łączyć z nerwicą? Pytam, bo zastanawiam się, czy nie udać się do lekarza ILADS od boreliozy, ale wizyta jest droga 300 zł, potem kupno antybotyków to kolejne 300 zł. Bez postawionej diagnozy ładować w siebie antybiotyki? Jestem rownież zarejestrowany na forum boreliozy i użytkownicy sugerują tam, że to borelioza, że nie zawsze wychodzi w badaniach i żeby na niej się skupić. Ja już sam nie wiem co robić? CO jak to od kręgosłupa? Robić MRI całego odcinka, to koszt ponad 1000 zł, nawet tyle nie mam...Co sądzicie o moim przypadku? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz u jakich lekarzy byłeś i gdzie. NFZ czy prywatnie?

Masz jakieś inne objawy poza zakwasami, uczuciem wbijania szpilek i różnymi bólami całego układu motorycznego?

Jak samopoczucie w skali od 1 do 10?

Odczuwasz jakieś lęki w konkretnych sytuacjach?

Odczuwasz stały niepokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, z NFZ byłem tylko w szpitalu, 4 dniowy pobyt w szpitalu na oddziale wewnętrznym. Porobili mi trochę badań, żadnych nieprawidłowości. Teraz już wszystko prywatnie - u reumatologa - przepisane tabletki na ból mięśni, nic nie pomogły. Byłem u neurologa, za jego namową MRI głowy - czysto. Wizyta u innego neurologa, który zlecił badania EMG mięśni - wszystko w porządku. Zapomniałem napisać, że jeszcze byłem w szpitalu z powodu bólu w okolicach serca przy wdychaniu powietrza. Na szczęście przeszło. Prócz tego masa badań na własną rękę w laboratoriach - na boreliozę i inne paskudztwa, sam dostarczałem krew do Bytomia, na badania KKI - 500 zł. Pewnie by się jeszcze znalazło parę innych, ale nie pamiętam na tą chwilę. Z dolegliwości to chyba wszystko co napisałem. Samopoczucie zależy od dnia, ale średnio na 4 będzie (z racji bóli). Odczuwam czasem lęki, podejrzewam fobię społęczną po tym jak wertowałem to forum, to dużo rzeczy pasuje. Np nie chce chodzić to żadnych zatłoczonych miejsc itp. Odczuwam niepokój, ale nie wie czy stale, na pewno często....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Miałeś EMG mięśni więc choroby styku mięśniowo nerwowego niby zostały wykluczone przez lekarza? Czujesz osłabienie mięśni?

Lęki każdy czasami odczuwa i to normalna sprawa. Problem z nerwicą jest wtedy, kiedy ich natężenie jest znacznie większe niż normalne i zaczyna być uciążliwe w codziennym życiu.

Hmm, niech ktoś inny się jeszcze wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdziesz do lakaża ILADS, to prawdopodobnie powie Tobie tyle, żebyś zrobił badania KKI bo oni tylko na tym bazują a skoro masz ujemne wyniki, to taki lekarz nic Tobie konkretnego nie powie bo i co ma powiedzieć ;). Badania KKI to jedne z najczulszych i wydaje mi się, że jesli miałbyś czynną boreliozę, która daje fizyczne objawy, to jednak wynik wyszedłby ujemny bo objawy wskazywałyby na ewidentnie czynną boreliozę.

 

Ja bym na Twoim miejscu jednak spróbowała skupić się na kręgosłupie, badanie RTG jest mało "czułę" właściwie pokazuje tylko jakieś "ewidentne" zmiany w kośćcu, a takie mrowienia jak już, to wynikają z ucisku nerwów, co na obrazie RTG nie będzie widoczne. Skoro masz bóle w tym odcinku, to jednak może o czymś świadczyć , zwłaszcza, że masz pracę siedzącą i zapewne nie stosujesz się do zasad prawidłowego siedzenia przy komputerze ;). Osoby pracujące na siedzącą są mocno narażone na zwyrodnienia kręgów szyjnych i generalnie całego kręgosłupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam np jeszcze coś takiego, że podczas rozmowy nie potrafię patrzyć komuś w oczy, patrzę chwilę komuś w oczy, potem od razu wzrok na coś innego kieruje, problem z oddawaniem moczu jak ktoś koło mnie jest obok, choćby chciało mi się niewiadomo jak siusiu, to jak ktoś jest koło mnie to się nie wysiusiam, takie różne akcje mam, nie wiem czy to podpiąć pod nerwicę, ale głównie rozchodzi się o moje bóle, proszę o wypowiedzi inne osoby, pozdrawiam

 

 

tak, ale wspominałem, że jestem również zarejstrowany na forum boreliozy i jest paru użytkowników, którzy wybrali się do lekarzy ILADS i lekarz przepisał im leki na podstawie obraz klinicznego, gdyż badania nie zawsze wychodzą pozytywnie...a leczenie pomaga. Co do kręgosłupa, wiem, że RTG nie jest tak dokładne jak MRI. Z tym, że tak wizyta prywatna to grubo ponad 1000 zł. Dodatkowo czytałem na necie, że kręgosłup może dać parestezje na kończyny. Ja je mam na CAŁYM CIELE + nawet język, teraz pisząc tego posta przeszedł po języku jakby "prąd" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×