Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym jest życie?


whisper

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Jola27, myślę, że na początek warto by popracować nad samym nastawieniem do życia - ja też staram się to robić, z różnym efektem. Wogóle to wiem co musisz przeżywać; czytałam Twoje inne posty i ja jestem, a raczej byłam w podobnej sytuacji, jestem córką alkoholika. Takiego człowieka nie da się zmienić jeśli on tego nie będzie chciał, ale Ty możesz się od tego uwolnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej prosty jak mam zmienici zdanie skoro życie to jedno wielkie piekło ale dzięki że odpisałesi pozdrawiam

 

Jolka Twoje życie jest odzwierciedleniem Twoich poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie moje przemyślenie sprzed paru dni:

Kogo mi jeszcze odbierzesz życie? W jaki wir trudności wciągniesz? W jakich kolorach obudzisz? Pod jakim niebem dasz zasnąć? W jakich okolicznościach dnia zadziwisz? Czy dasz strumień radości czy krople smutku? Co dasz życie? Co zabierzesz życie? Nie odpowiesz. Trzeba iść po omacku.

 

No i właśnie życie to taka droga po omacku. Nigdy nie jesteśmy pewni czy skręcić w prawo czy w lewo, czy iść polną drogą czy szosą, czy iść w deszczu, czy zatrzymać się i poczekać na słońce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest straszne, bo ten świat jest straszny i pusty. Poprawnie funkcjonować w nim mogą tylko zwierzęta, a ludzie nie powinni się nad tym zastanawiać, bo może się zrobić kur*wsko zimno i źle, jeśli zaczniemy w to wnikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest straszne, bo ten świat jest straszny i pusty. Poprawnie funkcjonować w nim mogą tylko zwierzęta, a ludzie nie powinni się nad tym zastanawiać, bo może się zrobić kur*wsko zimno i źle, jeśli zaczniemy w to wnikać.

 

Świadomość i rozum jest czasem zgubą człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest straszne, bo ten świat jest straszny i pusty. Poprawnie funkcjonować w nim mogą tylko zwierzęta, a ludzie nie powinni się nad tym zastanawiać, bo może się zrobić kur*wsko zimno i źle, jeśli zaczniemy w to wnikać.

 

Świadomość i rozum jest czasem zgubą człowieka

 

Najgorsze jest to, że nijak nie można sobie tego przetłumaczyć na "zarówno klątwa, jak i dar", to po prostu przekleństwo. Jesteśmy niczym i jeszcze możemy sobie zdać z tego sprawę, super! Dzięki życie! Dzięki wszechświecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w życiu chodzi o dwie rzeczy i podkreślam, że obie muszą być spełnione. po pierwsze, chodzi o to, żeby dobrze się bawić i być szczęśliwym. po drugie, trzeba pomagać innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ja uważam, że piekło to stan umysłu a nie życie samo w sobie, więc się nie zgadzam z Tobą :]

 

To nie stan umysłu stworzył całą systematykę organizmów, która się opiera na łańcuchu pokarmowym

Wszystko na tym świecie żyje po to aby być na górze, aby niszczyć, pozbawiać życia innych

Ludzie jako osoby na szczycie tego łańcucha pokarmowego, dodatkowo wyjątkowo się w tym lubują

Żyją z krzywdy, żywią się nią

To szczęście jest stanem umysłu

Świat sam w sobie jest brutalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×