Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie wiem co robić, ptsd?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i nie wiem co robić, w 2008 roku zostałem pobity a dokładniej uderzony w twarz, straciłem przytomność i uderzyłem tyłem głowy o asfalt, ocknąłem się po kilku minutach, byłem w szoku nie wiedziałem co robić i zamiast zadzwonić po karetkę to poszedłem do domu ( kolega mi pomógł) wstydziłem się powiedzieć o tym rodzinie, od 5 lat nie wychodzę z domu i nie wiem co robić, czy to jest ptsd? :( boję się że umrę, nie mogę sobie darować że nie pojechałem od razu do szpitala, nigdy z nikim nie rozmawiałem o tym wstydzę się strasznie, czuję się co raz gorzej fizycznie i psychicznie:( myślę czy nie zadzwonić po karetkę ale nie wiem już sam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Z tego co Pan mówi, wynika, że tamten dzień, w którym został Pan pobity odbił się dużym echem na całokształcie Pana funkcjonowania na co dzień. W pewnym sensie odizolował się Pan od otoczenia. Rozumiem, że ciągła obawa o Pańskie zdrowie i życie, może wynikać z niezgłoszenia się do lekarza zaraz po upadku. Często się tak zdarza, że po jakimś traumatycznym wydarzeniu organizm mobilizuje siły w taki sposób, że wydaje nam się, iż nic się nie stało. Wnioskuję również, że wstyd blokuje Pana przed opowiedzeniem komuś o traumatycznym zdarzeniu, ale z drugiej strony brak wsparcia z pewnością nie ułatwia Panu poradzenia sobie z trudnościami. W pierwszym kroku zachęcam do konsultacji z lekarzem, który stwierdzi jaki jest stan Pańskiego zdrowia. Radzę również skontaktować się ze specjalistą, który po zdiagnozowaniu Pana, pomoże uporać się z dokuczającymi dolegliwościami oraz przywróci stan pańskiej równowagi zarówno psychicznej jak i fizycznej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, A więc porozmawiałem z mamą o tym i opowiedziałem wszystko, mama zaproponowała żeby wezwać lekarza który by mnie zbadał, tylko ja się boję że może być za późno :( nie wyobrażam sobie jak opowiadam o tym wszystkim lekarzowi, czuję straszny wstyd, ale innego wyjścia nie ma :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×