Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mili na przeziebienie w ciazy to tylko to, co napisalas. No ewentualnie jeszcze paracetamol, jesli boli glowa i miesnie i herbatka z lipy z miodem zeby sie wypocic.

Jesli boli cie gardlo to plucz woda z sola lub rumiankiem. Do nosa sol fizjologiczna.

Co do tej kulki za uchem to moj maz ma cos takiego na plecach a moja mama troche ponizej pachy. Nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa, ale w tej kulce zbiera sie ropa. Zwykle tej ropy nie da sie do konca wycisnac i ciagle czuje sie taka kulke. Za pare dni jak to nacisniesz to pewnie znow wyjdzie ropa.

Moj maz i mama maja to od lat. Co jakis czas wygniatam to mezowi, bo na plecach sam nie da rady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zaczyna drapac mnie gardlo :( nieznosze byc przeziebiona a szczegolnie wtedy kiedy nie moge sie niczym zbytnio poratowac :( zaraz poplucze sobie gardlo woda z sola tylko ze to chyba odrazu nie zadziala :( a w weekend przyjecie urodzinowe Coreczki . tak nie chce byc na nim z cieknacym nosem i bolaca glowa :( zawsze wszystko jak na zlosc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zaczyna drapac mnie gardlo :( nieznosze byc przeziebiona a szczegolnie wtedy kiedy nie moge sie niczym zbytnio poratowac :( zaraz poplucze sobie gardlo woda z sola tylko ze to chyba odrazu nie zadziala :( a w weekend przyjecie urodzinowe Coreczki . tak nie chce byc na nim z cieknacym nosem i bolaca glowa :( zawsze wszystko jak na zlosc :(

 

mili woda z solą albo z wodą utlenioną na gardło ale pare razy dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili jak przeziębienie ci nie przejdzie to udaj się lepiej do lekarza. Bo w ciąży to różnie bywa nie przechodzi tak czasami jak w normalnym stanie. A mnie zawsze mój lekarz mówił że lepiej się wyleczyc niż hodzić z przeziębieniem niewiadomo ile. Czasami warto wybrać mniejsze zło. Ale życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Czy zdarza wam się w mowie mylić wyrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie, bo jednak we wtorek miałam tylko wizytę, a 9 czerwca będe miała usunięcie, ale mam problem, dziś dzwoniła do mnie pani, że na moim skierowaniu do chirurga, nie ma pieczatki placówki, a jest tylko pieczatka lekarza, nie wiem o co chodzi, w każdym razie powiedziała mi, że takie skierwanie moze wystwiac mi lekarz rodzinny, i tu pytanie czy jak jutro pójdę do swojej internistki to ona mi takie skierowanie wystawi czy muszę iść do dermatolog a znowu, a tam nawizytę czekam ponad miesiac, a usunięcie 9 czerwca wiec nie ogarne tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, pojdz do rodzinnego= nie powinno byc problemu :*

 

ja dzis dalej przeziebiona, kaszle... maz kupil mi herbatke z lipy, grypovite i rutinoscorbin, jutro ma mi przyjsc syrop dla kobiet w ciazy ...

dzis moja Niunia konczy 4 latka :)))

w sobote impreza urodzinowa wiec musze sie jakos wykurowac...

 

:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milii- spokojnie mozesz corsodrylem płukac gardlo mi zaleciła tak detystak i plukalam:) poza tym w ciazy bylam przezibeiona az 3 razy tak mnie łapało i piłam te prenalen ma posmak czosnku niedobry jest w smaku ale skuteczny:) a tak to mozesz psikac sobie tantum verde do gardła bez zadnych obaw i na katar kup sobie olbas oil takie kropelki na poduszke mnie meega pomagaly 2 kropelki na poduszke przed snem:) a i ja do nosa psikałam eupforbium krople homeopatyczne do nosa:) a tak poza duzo soczku malinowego , syropek z cebuli i czosnek wcinaj szczegolnie duuzo czosnku:) i miod tez pij:) zdrówka

 

Ja dzis ma wizyte u psycha , ciekawe co mi tam zaleci dalej, poza tym cos mnie chyba przeziebieie bierze tez bo jakos w nosie czuje niepewnie sie;/ i gardło mnie cos boli dzis,dalej mi w tych uszach siedzi to pykanie i wilgoc... ja juz do tego nie mam siłhy moze powinnam zrobic sobie antybiogram tzn wymaz z tych uszu;/ ale kurde musiałabym rano jak mam wilgotno bo tak to pewnie nic nie wyjdzie.... juz głupieje.... moze ja mam jakiegos guza mózgu?? albo guza nosogardla stad te problemy takie z nosem i gardłem ??:(( jak mowiłam tak mojej larygolog to mnie wysmiała ale kurde to dla mnie smiesze nie jest jak nie ma poprawy zadnej:(( jedynie pcoiesza mnie to ze wnecie pisza ze jednostronny wyciek z ucha szczególnie krwi jest niebezpieczny nie am wzmianek o dwóch uszach??ale myslicie ze jakis guz moze dawac takie objawy??:(( Boze juz czułam sie jakos tak lepiej psychicznie to mnie znów nachodza jakies mysli straszne:(, co prawda ataków takich juz nie mam jak wczesniej ze chodziłam po domu jak oszalała i trzeslam sie do tego dretwiały mi zeby... ale mysli dalej sie zaczely mi kłębic:( jeszcze znów zaczelam myslec o tym chłoniaku:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie boję się jak nie wiem co. Mam na prawdę problemy z mową tz. mylę litery w wyrazach zapominam jakichś słów . Chce powiedziec jedno mowie drugie. Nie miałam tak wcześniej no pomyliłam się tam od czasu do czasu ale nie aż tak jak teraz. Boję się że to kolejny objaw SLA. No bo chyba od nerwicy tak nie mogłoby być. Już sama nie wiem.Wiem że nie tak dawno tu jakas dziewczyna pisała że też tsk ma. Tylko nie mogę sobie przypomnieć która.

A jak to ta straszna choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bmm moze ktoś jeszcze pisał ale ja też;)

dziś miałam wyjątkową jazdę :( jakieś mówienie typu bełkot, jakby język mi sztywniał, cięzko poruszać ustami, niewyrażne mówienie, spowolnione, czasem brak mi słów. Bardzo ale to bardzo boje się SM:(((

Nie wiem jak nerwica i panika wpływa na mowę, może wcale?:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis ale jak się kontrolujesz to też tak masz?? Bo właśnie ja jak się kontroluje to w miarę sprawnie mówię ale jak się zapomnę to wtedy. Tylko, że mowę trudno kontrolować . Ja mam nadzieję że to jest nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze takie przekrecanie wyrazow moze wynikac z rozkojarzenia- czasem podswiadomie myslimy o czyms innym- ja bardzo czesto na lodowke mowie pralka i odwrotnie ... nie wiem czemu ;)

 

wypilam dzisiaj dwie grypovity, dwie herbatki z lipa i zjadlam kanapki z czosnkiem... poki co meczy mnie kaszel i drapie gardlo... mam nadzieje, ze szybko przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy walczą z diagnozowaniem tarczycy - wczoraj byłam (pierwszy raz!) u naprawdę ogarniętej endokrynolog i poleciła mi diagnozować nie tyle tarczycę (warto zrobić badania z krwi, oprócz tsh i ft również przeciwciała i usg) oraz ... kortyzol! Dużo chorób endokrynologicznych to zaburzenia hormonów nadnerczy. Warto oznaczyć kortyzol, wapń, potas, glukozę i wit. D3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy walczą z diagnozowaniem tarczycy - wczoraj byłam (pierwszy raz!) u naprawdę ogarniętej endokrynolog i poleciła mi diagnozować nie tyle tarczycę (warto zrobić badania z krwi, oprócz tsh i ft również przeciwciała i usg) oraz ... kortyzol! Dużo chorób endokrynologicznych to zaburzenia hormonów nadnerczy. Warto oznaczyć kortyzol, wapń, potas, glukozę i wit. D3

 

Alu juz czytałam o tym kiedyś/ ale boję się tego badać, tym bardziej, że to chyba bada się w szpitalu (po obudzeniu itd)

Wiem, ze własnie ten kortyzol wzmaga lęk i napięcie:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, ale czemu się boisz? To zwykłe badanie z krwi.

Ja robiłam prywatnie w laboratorium, wszystko w normie. Żeby mieć pewność, że dobowe zmiany są OK możesz zrobić badanie rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

 

bmm kazdemu zdarza sie mylic slowa, przestawiac sylaby itp. Prawda jest taka, ze im bardziej sie kontrolujesz tym czesciej ci sie to moze przytafiac.

To nie zadne sla tylko nerwy :)

Rzeczywiscie jakis czas temu pisala tu dziewczyna, ktora obawiala sie, ze ma SLA. O ile pamietam to byla przebadana przez ilus tam neurologow i kazdy ja zapewnial, ze to nie SLA, a ona i tak upierala sie przy swoim.

 

Mili to dobrze, ze przeziebienie juz przechodzi :) Sto lat dla corci!!! :D:D

 

scooby daj znac, co powiedzial gin.

 

U mnie srednio :? Po tym jak Mysz poczestowala nas historia o jej chorym koledze budze sie codziennie z lekami, a co za tym idzie z atrakcjami jelitowymi :roll::roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×