Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak należy myśleć?


Hitman

Rekomendowane odpowiedzi

bittersweet, to co jest dobre dla mnie nie jest dobre dla reszty. Nawet to, że zarabiasz pieniądze to teoretycznie ktoś inny ma mniej. Lubię chlać i jarać a moim marzeniem jest kasa, szacunek, bycie kimś i kiedyś marzyłem o miłości ale już w nią nie wierzę. A chciałbym żyć moralnie, zdrowo i dobrze ale to jest sprzeczne z tym co lubię.

 

Chciałbym być inny a wypadam sam przed sobą jak burak przed elitą. A nie ma sensu żyć i być gorszym. Najgorsze co może spotkać człowieka to bycie gorszym, brak kasy i choroba. Myślę, że złe pragnienia też bo dla mnie prawidłowe życie byłoby udręką.

 

Człowiek czuje się dobrze gdy ludzie go szanują, podziwiają za coś, lubią, przyjaźnią się z nim, jest powodzenie u płci przeciwnej i szansa na "miłość" - chociażby to co ją imituje i trzeba samemu tak to nazwać i się wkręcać. Ale co kiedy ktoś nie ma na to szansy i jest gorszy?

 

-- 19 mar 2015, 21:51 --

 

bittersweet, a jesz mięso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak należy myśleć ? - Zgodnie z własnym sumieniem. Poza tym cenię sobie indywidualizm i nie ustawianie się pod większość :great:

Każdy człowiek jest inny, każdy na swój sposób wyjątkowy ... Najważniejsze to, żeby dobrze czuć się ze sobą i nie krzywdzić innych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman, zamiast analizować i osądzać, spróbuj poczuć. Błędy poznawcze zdarzają się bez względu na to, jak bardzo ich nie chcesz, więc może dla odmiany idź na czuja, zweryfikuj jakieś swoje przeczucie/a by się dowiedzieć, czy warto ufać intuicji. Twój umysł filtruje i analizuje bez względu na to, czy te procesy obserwujesz i oceniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że szczęście jest wtedy jak ma się z kim je dzielić i komu je dawać. Samemu nigdy nie osiągnie się takiego szczęścia, chyba że ktoś jest płytki bądź ma same przyziemne potrzeby.

Oglądałeś Into the Wild?

happiness_2_0_by_prozac95-d5us9no.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jest dobre dla mnie nie jest dobre dla reszty. Nawet to, że zarabiasz pieniądze to teoretycznie ktoś inny ma mniej. Lubię chlać i jarać a moim marzeniem jest kasa, szacunek, bycie kimś i kiedyś marzyłem o miłości ale już w nią nie wierzę. A chciałbym żyć moralnie, zdrowo i dobrze ale to jest sprzeczne z tym co lubię.
Hitman, mysle że nie trzeba rezygnowac z picia i jarania, byle w stosownych proporcjach do innych zdrowych aktywnosci ;) nie jestesmy robotami

 

Chciałbym być inny a wypadam sam przed sobą jak burak przed elitą. A nie ma sensu żyć i być gorszym. Najgorsze co może spotkać człowieka to bycie gorszym, brak kasy i choroba. Myślę, że złe pragnienia też bo dla mnie prawidłowe życie byłoby udręką.
Dziwne to okreslenia bycie gorszym, od kazdego człowieka istnieje ktos lepszy /moralniejszy, bogatszy, ładniejszy, inteligentniejszy itd/, wiec kazdy jest "gorszy" :bezradny:

 

Człowiek czuje się dobrze gdy ludzie go szanują, podziwiają za coś, lubią, przyjaźnią się z nim, jest powodzenie u płci przeciwnej i szansa na "miłość" - chociażby to co ją imituje i trzeba samemu tak to nazwać i się wkręcać. Ale co kiedy ktoś nie ma na to szansy i jest gorszy?
Samotnośc nie jest dobra, ale uzaleznienie swojego samopoczucia od sympatii czy szacunku innych osób to kręcenie sobie stryczka na szyję.

 

bittersweet, a jesz mięso?
Domyslam sie, do czego zmierzasz ;) tak, jem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie mięsa to zabijanie dla przyjemności i lepszego samopoczucia.

 

bittersweet, jaranie i chlanie nie jest niczym złym w odpowiednich proporcjach ale skoro to dla mnie jedyny sens to nie mogę mieć takich proporcji.

 

Dziwne to okreslenia bycie gorszym, od kazdego człowieka istnieje ktos lepszy /moralniejszy, bogatszy, ładniejszy, inteligentniejszy itd/, wiec kazdy jest "gorszy" :bezradny:

 

Myślę, że jako porównanie służy większość - jestem lepszy od większości to już dobrze, a jestem gorszy to okropna lipa. Ale większość to także marność. Powinniśmy być na tyle wartościowi żeby nie było potrzeby porównywania się z innymi. Ale ja jestem bezwartościowy więc będę wiecznie czuł się gorszy.

 

Przeciętność też nie ma sensu - trzeba być lepszym żeby było fajnie.

 

Samotnośc nie jest dobra, ale uzaleznienie swojego samopoczucia od sympatii czy szacunku innych osób to kręcenie sobie stryczka na szyję.

 

Tak źle i tak niedobrze. Przejebane :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zacząłem zastanawiać nad słuchaniem depresyjnej muzyki, ja akurat słucham dużo rapu i jak to mówią "nie ma emocji nie ma rapu". Tam często pojawiają się teksty takie mówiąc ogólnie depresyjne, chociażby z mojego podpisu i link z mojego podpisu. I rozkminiam czy to nie działa jakoś podświadomie, podprogowo słuchanie "smutnej" muzyki. Ja nawet jak się nieźle czuję lubię sobie zapuścić coś takiego, np.

[videoyoutube=iZ6vLUsIT8E][/videoyoutube],

[videoyoutube=718vQDPPRoM][/videoyoutube],

ale właśnie często takie utwory świetnie oddają moje uczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman, człowiek jest skazany na częściową niewiedzę i subiektywizm, tak to wszystko działa, choćbyś się nie wiem jak spinał, nie staniesz się Absolutem, który zna wszystkie przyczyny, skutki i widzi pajęczynę losów różnych ludzi oraz cele do których zmierza wszechświat. A bez subiektywności nie ma podmiotowości. To jest u Ciebie jakiś pęd do wielkości - to pragnienie absolutnie prawidłowego myślenia w każdym aspekcie, ale to błędna ścieżka, bo takie myślenie po prostu nie istnieje.

 

Co do pytania "jak myśleć prawidłowo?" to uważam, że w Twoim przypadku po prostu mniej, myślenie Ci jakoś nie służy. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W moim przypadku też dużo myślałem o tym jak prawidłowo żyć. Ostatnio jednak myślenie traktuję jako zło konieczne.

Kilka moich argumentów dlaczego myślenie nie pomaga odnaleźć sensu w życiu:

-myślenie opiera się głównie na wyobrażeniach i słowach, myśli się w jakimś języku. Czyli próbujesz coś wymyślić co da tobie spełnienie, a robisz to w całkowicie obcym dla ciebie języku, opanowanym w przeszłości. 99,9% słów wymyślili inni ludzie, ty możesz mieć jakieś swoje powiedzonka co najwyżej.

-ostatnio uczę się informatyki, więc pojawił się kolejny smętny wniosek. Książka może zostać zapisana w 15 MB, natomiast by zapisać dwuwymiarowy film w jakości HD potrzebujesz około 4 GB. Pokazuje to ułomność jaką dysponuje słowo w opisywaniu rzeczywistości. Ludzie pracują latami nad optymalizacją i jak do tej pory tego rozdźwięku nie udało się usunąć.

-Dla danego języka można obliczyć możliwą ostateczną ilość książek, które można napisać. Czyli zakres słowa jest ograniczony, mieści się w zamkniętym przedziale.

-No i jako ciekawostka, skoro to ty kierujesz swoimi myślami za pomocą woli to spróbuj nie myśleć przez minutę, nastaw sobie stoper i jestem prawie pewny, że zaczniesz myśleć o tym że właśnie próbujesz nie myśleć. :-)

 

Mógłbym podejść do sprawy inaczej, ale muszę gdzieś wydzielać te dziwne uwagi, które mi przychodzą do głowy. Kiedyś próbowałem używając rachunku prawdopodobieństwa obliczyć jaka jest liczba wszystkich piosenek. Nie obliczyłem, bo było zbyt dużo liczenia. Jako ciekawostkę podam, że w szachach liczba wszystkich możliwych posunięć to wnioskując z tego co pamiętam: 10^120.

 

Staram się za dużo nie pisać o medytacji, bo się tym interesuję i to jakoś tak automatycznie próbuje się pojawiać. Jak ktoś będzie ciekawy to przecież sam coś na ten temat znajdzie. Ach, trudne to. A przecież życie to różnorodność, nie można tylko siedzieć w ciszy. Dobrze, że mam komputer, on daje tyle bodźców audiowizualnych, co jaskiniowcy nie mieli przez rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×