Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wyjsc z ptsd


Rekomendowane odpowiedzi

Artemizja mam obawy, że nawet jeśli nauczę się wyłapywania schematu to i tak będę ściągać na siebie pasmo tego samego, że nigdy nie spotka mnie coś co będzie dla mnie odpowiednie...czy ty też miałaś podobne obawy?

Zapewne będzie to najtrudniejsza decyzja, ja mam w ogóle kłopot z podejmowaniem decyzji ;/ boję się popełniać błędy..

antylopa to jest dobre pytanie...tego powinniśmy nauczyć się na terapii, ale póki co dla mojego umysłu jest to " nie do ogarnięcia, że tak w ogóle się da " :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemizja masz rację. W sumie to uświadomiłaś mi fakt, że zawsze wierzyłam w to, że człowiek nie ma wyboru na swoje życie tylko jest sterowany swoim zaprogramowaniem w głowie... :uklon: Chociaż powiem Ci miałam taką sytuację toksyczną, z początku wydawało się naprawdę dobrze i faktycznie tak było, ale po jakimś czasie nagle relacja stała się tak toksyczna z dnia na dzień, ale myślę, że to był własnie brak tej " czerwonej lampki " . Wkurza mnie to, że czasem jak się próbowałam wycofywać i to robiłam zadawałam sobie pytanie " a może ja się myliłam, a może tamta decyzja byłaby słuszna? " i kolejne nakręcanie się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, najprościej będzie, jak Wam podam linki.

 

Tu jest po polsku, ale tak skrótowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekspozycja_(psychoterapia)

 

Tu jest wersja po ang.: http://en.wikipedia.org/wiki/Prolonged_exposure_therapy

 

Tu jest filmik na YT z terapii PTSD tą metodą: https://www.youtube.com/watch?v=9aTDIiTr99Y

 

A tu macie kontakt do tego mojego terapeuty, którego mogę polecić jako świetnego profesjonalistę: http://www.psycho-terapeuta.warszawa.pl/kontakt

 

W razie pytań będę odpowiadać z opóźnieniem, bo wyjeżdżam na snowboard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem że jakiś psychiatra z usa leczy zespół stresu pourazowego kokainą i sexem ;) A tak na poważnie może po prostu chodzi o to żeby koncentrować na tym co się dzieje tu i teraz? Podobno medytacja działa tak że ludzie uczą się uważności czyli koncentracji na tu i teraz. A według mnie zbytnia koncentracja na tym żeby zachowywać inaczej niż mówią schematy bardziej szkodzi ni pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy są jakieś leki które powodują polepszenie nastroju i w efekcie większą koncentrację na tu i teraz. Chodzi o to żeby sztucznie wywołać coś co np psychopaci mają od urodzenia a mnisi buddyjscy osiągnęli przez medytacje. Specjalistą nie jestem ale z czasem te powroty traum mogły by się zredukować wtedy co? jak myślicie?

A gdyby tak leczyć pst trochę jak lęki? Podawać np extase w sytuacjach które powodują nawrót traum?

Powinienem być psychiatrą chyba hehehehehehe

A może tak podawać leki które powodują większą potrzebę stymulacji?

 

-- 13 mar 2015, 15:05 --

 

Wtedy nawroty traumy by człowieka do końca nie pochłaniały i w tym czasie mógł by zająć się czymś innym. Może mózg nauczył by sobie radzić z wspomnieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawać np extase w sytuacjach które powodują nawrót traum?

Nie wiem, czy wiesz jak działa extasy...ale z pewnością nie pomoże. A wręcz, jeśli człowiek jest pod wpływem dużych emocji to może spotęgować różne lęki, manie itp. Dlatego extasy nie zażywa się nigdy samemu, tylko i wyłacznie w obecności zaufanych osób - po to aby, gdy człowiekowi wkręci się negatywna faza, żeby osoby z otoczenia moły jak naszybciej zareagować. Extasy to bardzo silny psychotyk i uważam, że branie nawet w kontrolowanych warunkach może mieć bardziej negatywne niż pozytywne skutki. Szczeólnie, że extasy właśnie puszcza hamulce w przezywaniu emocji a nie je blokuje ;). A granica między wkręceniem pozytywnego myslenia i negatywnego jest bardzo cienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×