Skocz do zawartości
Nerwica.com

Homoseksualizm - czy powiedzieć rodzicom?


Rekomendowane odpowiedzi

Transseksualizm jak dla mnie jest zaburzeniem bo żeby facet przebierał się w damskie fatałaszki i malował to musi być coś z nim nie halo. Może urazy z dzieciństwa czy cokolwiek, ale całkiem zdrowy to taki człowiek nie jest.

Transseksualizm jest oficjalnie uznany za zaburzenie, jest to niezgodność płci fizycznej i psychicznej. Prawdopodobnie jest to wrodzone. Płci psychicznej zmienić się nie da, więc dokonuje się zmianę płci fizycznej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aranjani, wiem pomyliłam z transwestytyzmem, ale nie zbyt wiele się te pojęcia od siebie różnią bo transseksualiści zmieniają płeć co też jest dla mnie dziwne i musi się wiązać z jakimiś zaburzeniami. Tyle.

 

Jeśli te dwa pojęcia nie bardzo różnią się dla Ciebie... to znaczy ze mało wiesz na ten temat. I żeby głosić takie tezy... warto najpierw dobrze zaznajomić sie z dwoma porównywanymi przez siebie pojęciami, i dopiero pozniej sie wypowiadać. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, nie będe się w to bardziej zagłębiać bo nie potrzebuję. Odnoszę się do tego co wiem, a głupot nie piszę. Jeśli masz z tym problem to nie czytaj i nie odpowiadaj na moje posty. Ogólnie mówiąc do homoseksualistów nie mam nic natomiast jestem przeciwna transseksualistom i transwestytom i nie będe już uzasadniać dlaczego. Zakończ dyskusję ze mną na ten temat i nie łap za słówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transseksualizm jak dla mnie jest zaburzeniem bo żeby facet przebierał się w damskie fatałaszki i malował to musi być coś z nim nie halo. Może urazy z dzieciństwa czy cokolwiek, ale całkiem zdrowy to taki człowiek nie jest.

Transseksualizm jest oficjalnie uznany za zaburzenie, jest to niezgodność płci fizycznej i psychicznej. Prawdopodobnie jest to wrodzone.

 

zgadza się. Ale zeby stwierdzic u kogos transseksualizm najpierw wyklucza sie w pierwszej kolejnośći jakiekolwiek inne zaburzenia (psychiatryczne, psychologiczne, neurologiczne) aby wykluczyc ich możliwe działanie na dana osobę

 

-- 03 lut 2015, 21:49 --

 

Aranjani, jesteś trans :)?

 

nie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sytuacja. Co zrobić? Ukrywać tego faktu nie ma co, bo niepewność wykańcza. Powiedzieć w oczy matce może być za trudne.

Może napisać list i wyjść z domu? Wrócić po pewnym czasie, gdy matka wypłacze swoje, przetrawi. Jak będzie gotowa porozmawiać, to sama się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przedmówców: Nie Wam decydować kto ma "prawdziwe" problemy, a kto nie, które są błahe, a które nie i kto ma prawo opisywać swoje problemy na forum i szukać porady a kto nie.

 

Poza tym to NIE jest temat o transseksualizmie, transwestytyzmie czy homoseksualizmie sensu stricto tylko o konkretnym problemie konkretnego człowieka, który prawdopodobnie więcej nie zaloguje się na tym forum przez błyskotliwe komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. Wybierz się do psychologa. Otwórz się, porozmawiaj o swoich obawach. Znajdź oparcie w przyjacielu. Nabierz pewności siebie. Pamiętaj o tym, że masz prawo do szczęścia. Nie ukrywaj się. Może się to skończyć nerwicą. Nie odkładaj w czasie "ujawnienia się" (będzie coraz trudniej).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×