Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

elmopl coś takiego zrobiło mi się całkiem nie dawno może około miesiąca, w tej chwili odkąd pogoda się zmieniła i spadło cisnienie to codziennie mam taką pustkę w głowie mam tylko nadzieję ze z czasem wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

 

DZIECI!!!!

cala chata na mojej jednej glowie plus dwojka urwisow :|

a wieczorami to padam na nosa.poczytam trochę Was i juz pisać soe nie chce.

 

tojaaa,ale widzę i slysze,ze u ciebie chyba lepiej,co?

trzymajmy sie ramy,to się nie posramy :yeah:

 

-- 18 mar 2014, 18:35 --

 

Krista,u mnie w glowie tez pusto,nastrój tez juz od dwóch tygodni zjechany...

tylko sie modle,zeby ta koorvica,nie wrocila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z kolacji... Przetrwałam... Zjadłam... Niestety pod koniec już poczułam, że muszę wyjść. To nie jest lęk, to jest takie jakieś spięcie i poczucie, że juz nie wytrzymam, nie wiem jak to opisać. Nie bałam się, że mi się cos stanie, tylko to napięcie takie i wewnętrzne zdenerwowanie. Całą drogę do domu nie mogłam się uspokoić. Chyba jednak muszę uznać to za sukces, poszłam, a 2 tyg. temu w życiu bym rady nie dała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,którzy bywają tutaj :)

Został mi dziś przypisany lek Mozarin ( 1/2 tabletki na dobę). Czy Ktoś z Was leczył sie tym lekiem?

 

To jest klon, w którym jest escitalopram jako sub. czynna. Chyba nie ma znaczenia oryginał czy generyk. Ja też z takim czymś startuje, powodzenia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a u mnie po wczorajszym sukcesie poranek z okropnymi nerwami... Ja już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. W poniedziałek minęły 2 tyg. od początku zażywania przeze mnie esci. Nie chcę się tak czuć... :( Dziś mam wizytę u psychologa - ostatnia była miesiąc temu - nie ma to jak wizyty państwowe. Mam zamiar się zapytać czy przyjmuje gdzieś prywatnie albo czy mogę iść gdzieś indziej. Mam poleconego psychologa gdzie terapia byłaby bardziej intensywna - spotkania nawet 2 razy w tyg. Dziś bym najchętniej nie szła do pracy. Nie wiem, może odreagowuje wczorajsze napięcie? Okropne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, dzięki. Oby pomogło w końcu.

Tobie również powodzenia życzę,daj znać jak się po nim będziesz czuła..Ponoć już po tygodniu powinno czuć się efekty, czyli pobudzenie,radość, dobre samopoczucie

 

-- 19 mar 2014, 08:48 --

 

inez3, współczuję takiego "czucia się" a jaką dawkę leku masz przypisaną? I jakiego? Mi lekarka powiedziała,że lek powinien zacząć działać juz po tygodniu,ale nawet po dwóch mogę nie czuć poprawy. Wtedy z 1/2 tab. mogę przejść na 1 tab. / dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę dawkę 10 mg to już ponad 2 tydzień. Wróciłam od psychologa. Kazala mi bardziej racjonalizować wszystko. Teraz siedzę w pracy i chciałabym żeby ten dzień się już skonczyl. Wzięłam dziś cały afobam. Jestem trochę zalamana tym dzisiejszym dniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o leku głównym? No trochę zaczal po tygodniu, bo wróciłam do pracy. Kolejny tydzień też lepszy, bo zaczęła znów jeździć samochodem sama. Natomiast jak widać po dzisiejszym poranku nie działa jeszcze w pełni...

 

-- Śr mar 19, 2014 12:28 pm --

 

Jednym słowem biorę 2 tyg i 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

spodziewasz się ze bedziesz miała każdy dzień super niezależnie od tego co się będzie wokół działa dlatego ze bierzesz SSRI?

No właśnie, tak to nie działa. SSRI dają pewną otoczkę, ochronę przed stresem, jednak wystarczy jakieś większe zmartwienie, nieprzyjemne zdarzenie, duży stres w pracy i cała ta bańka ochronna pęka i zaczynają się objawy somatyczne - napięcie, rozdrażnienie, kłopoty ze snem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, nie, ale czekam na to, że bede reagować adekwatnie do sytuacji tzn. normalnie, a nie panikowac chociaż nie ma powodu. Tak miałam na poprzednich lekach.

Luki_Nerwusik, wszystko się zgadza tylko tak jak pisałam wyżej to nie jest u mnie normalne, takie reakcje, a ja chcę powrotu do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę przyznać, że jestem mniej wymagający od leków, bo w mniejszym czy większym stopniu, ale jakieś objawy nerwicy i lęku społecznego mam właściwie od wczesnego dzieciństwa. Nie wiem jak wygląda normalność.

Było dużo czasu by przywyknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×