Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jeszcze cos moge zrobic?


pawelas133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tutaj nowy ,wiec prosze o wyrozumialosc w razie zle umieszcze posta . Chcialbym sie dowiedziec czy ktos ma podobne

dolegliwosci jak moje i czy ktos znalalazl na to sposob.Zaczne moze ze 10 lat temu wyjechalem do USA,wszystko bylo wporzadku do czasu jak siostra dziewczyny przyjechala do nas na wakacje i zapoznalam nas z tematem extasy. Juz po wzieciu pierwszej "piguly" czlowiek doznawal niesamowitych odczuc, jednak cala ta przygoda nie trwala dosc dlugo poniewaz wpadlem w depresje. Dodam jeszcze ze te piguly bralismy tylko na imprezie (raz na tydzien lub dwa tygodnie ) w okresie nie dluzszym jak pol roku.Zrezygnowalismy z tego jak znacznie obnizyl mi sie nastroj,caly czas bylo mi zle -to byla chyba depresja i wtedy rowniez rozstalem sie z dziewczyna (to jednak mnie nie obchodzi za bardzo -trudno stalo sie ,nie mialem na to wplywu) i wrocilem do Polski. Zaczalem sie leczyc i trwa to juz 5 lat ,bralem praktycznie wszystkie leki jakie sa dostapne( xetanor,asentra,effectin ostatnio nawet valdoxan i jakies tam neuroleptyki , nie pamietam dokladnie jakie.Obecnie jestem na citalu ,miansecu i fluanxolu. Jednak jeszcze ani razu nie doznalem poczucia normalnosci czyli z okresu przed braniem extasy.Dolega mi uczucie pustki ,takiego ciaglego zamroczenia,najwiekszy problem mam z mysleniem i pamiecia.Nawet jak slucham jakies piosenki po 30 razy ciezko jest mi zapamietac chociaz kilka slow,rowniez jak ogladam jakis film nie moge sie skupic i praktycznie nie rozumiem co ogladam ,nie wspomne juz ze go nie pamietam na drugi dzien. Bylem juz na terapii ale nic mi nie dala poniewaz jest to dla osob raczej z problemami z przeszlosci a Ja takich problemow nie mialem i nie mam.Najgorsze jest uczucie otepienia ,czuje jak by moj mozg nie pracowal , mam problemy z pamiecia ,nic nie pamietam , i do tego mam fatalny nastroj bo trudno jest cieszyc sie z czegos z takimi dolegliwosciami .Staram wyjsc sie na prosta juz 5 lat i nadal nic mi nie wychodzi,kazdego dnia jest tak samo.Dodam jeszcze ,ze od czasu tych extasy nic wiecej nie bralem,jestem czysty od 5 lat. Bardzo prosze was o pomoc czy ktos z was mial lub ma moze podobne dolegiwosci jak moje i czy da sie z tym cos zrobic bo tak sie nie da zyc?

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo brales te piguly? Normalnym jest stan np na drugi dzien po wzieciu kiedy mozg stara sie przywrocic rownowage w mozgu wczesniej powaznie zaburzona dropsem. Ile tego bylo i jak dlugo? Jak dla mnie to popelniles blad ze nie odczekales tylkood razu poszedles w antydepresanty....

 

Co mozesz zrobic teraz? Ja bym odlozyl cokolwiek bierzesz i odczekal miesiac/pol roku a nawet rok jak bedzie trzeba. Sam sobie na to zapracowales wiec teraz bedziesz meczyl sie.

 

 

A jak po dluzszym czasie nic nie bedzie lepiej to pierwsza mysla jaka wpadla mi do mojej glowy to moze sesja z elektrowstrzasami? Moze to by dalo rade przywrocic Twoj dawny stan..wszak to bardzo skuteczna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka.Dzieki za odpowiedz.Dropsy bralem ok pol roku max 8 miechow ale sporadycznie raz na jakis czas (raz na tydzien lub 2 tylko na imprezie ala pod koniec bralem juz dosc duzo ,przez noc po 6-8 pigul i mozliwe ze tutaj byl moj blad ,moze jak bym bral mniej to by tego nie bylo.Od razu nie poszedlem w antydepresanty ,dlugo meczylem sie bez nich bo nie wiedzialem co mi jest. Ale wtedy byla to silna depresja(mysli samobojcze itp).Zaczalem brac xetanor i niby samopoczucie sie polepszylo ale nie na dlugo i nie znacznie.Przez te 5 lat jak sie lecze byl czas ze nie bralem lekow ale bylo tylko gorzej,wiec musialem cos robic i w taki sposob prawie wszystkie leki przerobilem (jak nie wszystkie).Najgorsze jest ciagle uczucie otepienia,brak skojarzen ,wspomnien z reszta duzo pozapominalem i ciagle zapomianm ,nic nie pamietam.Wiem dokladnie ze sam na to zapracowalem i teraz musze pokutowac ,juz nawet nie marze o tym zeby czuc sie identycznie jak przed tymi dropsami ale choc troche poczuc sie normalnie zeby dalo rade zyc a nie siedziec w pokoju non stop(nigdzie nie wychodze z nikim sie nie postykam to jest obled). A wiesz moze gdzie moge sie dowiedziec lub zapisac sie na taka sesje elektorwstrzasami?

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra u ktorego leczysz sie powinien lepiej wiedziec. Skoro przez tak dlugi czas nie ma odpowiedzi na leczenie to mysle ze to sluszne wyjscie. Trzeba miec jednak skierowanie wlasnie od psychiatry z uzasadnieniem. Pogadaj o tym z lekarzem. Powaznie, szkoda czasu. Co wiecej mozesz zrobic? Ewentualnie czekac...jezeli nie to nic trwalego to jak sie mowi..czas leczy rany. W innym wypadku wedlug mnie sam lekarz powinien to zapronowac. Cokolwiek bedzie mialo miejsce , zycze Ci powodzenia i dojscia do zdrowia.

 

ps.

 

Przesadzales z tymi uzywkami...zdrowie ma sie jedno. Ale teraz juz masz tego swiadomosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeszcze ani razu nie doznalem poczucia normalnosci czyli z okresu przed braniem extasy.Dolega mi uczucie pustki ,takiego ciaglego zamroczenia,najwiekszy problem mam z mysleniem i pamiecia.Nawet jak slucham jakies piosenki po 30 razy ciezko jest mi zapamietac chociaz kilka slow,rowniez jak ogladam jakis film nie moge sie skupic i praktycznie nie rozumiem co ogladam ,nie wspomne juz ze go nie pamietam na drugi dzien. Bylem juz na terapii ale nic mi nie dala poniewaz jest to dla osob raczej z problemami z przeszlosci a Ja takich problemow nie mialem i nie mam.Najgorsze jest uczucie otepienia ,czuje jak by moj mozg nie pracowal , mam problemy z pamiecia ,nic nie pamietam , i do tego mam fatalny nastroj bo trudno jest cieszyc sie z czegos z takimi dolegliwosciami

 

Szok, wyraziłeś słowami to, co sie tyczy również mnie. Z tym że ja nigdy nie ćpałam (chyba ze 8-letnie faszerowanie różnymi gatunkami psychotropów można do tego zaliczyć, ale to psychiatrzy mi wypisywali i co miesiąc- 2 zmieniali...), a i tak mam takie same uczucie pustki, spowolnienie myślenia i często urywa mi się wątek. Sama bym chętnie się dowiedziała jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×