Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mieszkanie z rodzicami


Rekomendowane odpowiedzi

 

No nie, nie zrozumiałaś ironii. Whatever.

 

a ty właśnie nie zrozumiałaś przekazu. Witaj zatem w klubie ślepców umysłowych :)

 

 

"Jednak ludzie z zespołem są pozbawieni możliwości, jest to tzw. ślepota umysłu, inaczej mówiąc – brak teorii umysłu, prawdopodobnie wrodzonej i mającej swoją biologiczną reprezentację w mózgu (zob.: neurony lustrzane) zdolności do przypisywania innym stanów umysłowych. Ślepota umysłu powoduje:

 

trudności w braniu pod uwagę oraz szybkim rozumieniu tego że inni myślą – "myślę, że ty myślisz", "myślę, że on myśli"

trudności w rozumieniu, że inni nie wiedzą co ja myślę "skoro ja tak myślę, to wszyscy myślą to samo"

trudności w dostrzeganiu uczuć i pragnień innych osób

trudności w tworzeniu umysłowych reprezentacji osób, przedmiotów, zdarzeń"

 

 

Tak więc moja droga to wynika z MOJEJ CHOROBY, natomiast ty na swój sposób wypowiedzi nie masz ŻADNEGO wytłumaczenia !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie zrozumiałaś ironii

Ludzie z zespołem aspergera nie rozumieją przenośni, metafor (czyli też ironii), ponieważ mają zaburzone pewne obszary mózgu odpowiedzialne za te procesy. :zzz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Idąc Twoim tokiem myślenia stwierdzam że sobie swój problem wymyśliłaś bo ja uważam że taki problem to nie problem. Mam rację?

Mnie to nic nie robi i dla mnie to nie jest problem więc dlaczego Ty z tym masz problem?

Bo każdy ma inne problemy. Dla mnie Twoje problemy to nie problemy mogłabym powiedzieć a dla Ciebie są mega ważne. Twoja reakcja jest arogancka emanująca wściekłością i pogardą – to się składa na obraz Twojej osoby gdzie napisałam że jak się tak zachowujesz w Realu to możesz zrażać ludzi.

 

-- 05 lis 2013, 21:47 --

 

Jeszcze jedno może faktycznie autorka nie jest tak inteligentna jak Ty i nie zrozumiała ironii ? Co w tym złego?

 

Może i jestem w tej chwili arogancka, ale Ty na prawdę nie dostrzegasz absurdu wypowiedzi tej dziewczyny? Dla mnie to brzmi jak naigrywanie się z chorych ludzi założeniem tematu w stylu "a ja jestem zdrowa i plażuję się teraz na Bahama, a wy zdychajcie z tymi swoimi lękami". Mój 13letni chrześniak ma więcej oleju w głowie i logiki myślenia niż dziewczyna na studiach, a ma niejedno za uszami.

 

Przeczytaj kilka postów wyżej. Autorka chwali się swoją ponadprzeciętną inteligencją, więc niech się zachowuje tak jak opisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to brzmi jak naigrywanie się z chorych ludzi założeniem tematu w stylu "a ja jestem zdrowa i plażuję się teraz na Bahama, a wy zdychajcie z tymi swoimi lękami".

 

Podziwiam za bujną wyobraźnię !

 

-- 05 lis 2013, 22:56 --

 

Ale ta dziewczyna TYLKO PODEJRZEWA, że ma Aspergera!

 

czytaj wszystkie posty ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Annie, w odpowiedzi na to, co mnie uderzyło w Twoich wypowiedziach, to właśnie brak wychwytywania ironii, a to akurat jest typowe dla Asp. Znam jeszcze dwie osoby, które pomimo swej inteligencji, nie sa w stanie załapać prostej ironii, sugestii, złosliwości. W swoich dziedzinach są to osoby dobrze wykształcone, znające się na tym, co robią. Nie można im zarzucić braku inteligencji, a jednak nie łapią czegoś, co wydaje się dziecinnie proste. Trochę mi te osoby przypominasz w sposobie wyrażania się, przekazywania myśli, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znam osobę bez aspergera która nie dostrzega ironii w tekście pisanym , bo jest bardzo skupiona na tym co chce przekazać innym

 

-- 05 lis 2013, 23:04 --

 

 

No przecież wkleiłam post gdzie napisała, ze dostrzega kilka elementów.

 

 

było czy nie było oto jest pytanie :why: lustereczko powiedz przecie, gdzie było to zdanie :blabla:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, ja czytałam posty wyżej jak i wiele innych na tym forum ale Twoje przykuły moją uwagę właśnie Twoja osoba. Ty sama widzisz drzazgę w oku innych a nie dostrzegasz belki w swoim oku. Wielu ludzi ma tu swoje problemy dla nich ważne. Dlaczego ich obrażać i pluć jadem? Szczerze mówiąc Twoje problemy dla mnie są pestką ale zdaję sobie sprawę że dla Ciebie stanowią one duży problem. Piszę tylko z moich obserwacji tego co Ty tu piszesz jak mogą Cię inni postrzegać skoro ja tak widzę a nie znam Cię osobiście. Jeżeli dajesz się poznać z takiej własnie strony to wybacz ale nie dajesz się lubić. Pisze to nie dlatego żeby Ci dowalić tylko dlatego żebyś wiedziała jak mogą Cię ludzie odbierać. Co z tym zrobisz Twoja sprawa. Byle by się ta Twoja wściekłość nie obróciła przeciwko Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

 

Proszę Annie, masz to zdanie.

 

MalaMi1001, ja czytałam posty wyżej jak i wiele innych na tym forum ale Twoje przykuły moją uwagę właśnie Twoja osoba. Ty sama widzisz drzazgę w oku innych a nie dostrzegasz belki w swoim oku. Wielu ludzi ma tu swoje problemy dla nich ważne. Dlaczego ich obrażać i pluć jadem? Szczerze mówiąc Twoje problemy dla mnie są pestką ale zdaję sobie sprawę że dla Ciebie stanowią one duży problem. Piszę tylko z moich obserwacji tego co Ty tu piszesz jak mogą Cię inni postrzegać skoro ja tak widzę a nie znam Cię osobiście. Jeżeli dajesz się poznać z takiej własnie strony to wybacz ale nie dajesz się lubić. Pisze to nie dlatego żeby Ci dowalić tylko dlatego żebyś wiedziała jak mogą Cię ludzie odbierać. Co z tym zrobisz Twoja sprawa. Byle by się ta Twoja wściekłość nie obróciła przeciwko Tobie.

 

Śledzę ten wątek od początku. Prześledź go może jeszcze raz i zadaj sobie pytanie czy nie masz wrażenia, że pisze to wszystko znudzona gimnazjalistka? Mnie chodzi tylko o to. Gdy ktoś przedstawia rzeczowe argumenty w dyskusji wszystko o czym pisze jest ważne, natomiast jeśli ktoś sam gubi się w swoich zeznaniach (a autorka się gubi!) nie mam dla takich litości. Ja wiem, że w Internecie każdy może być anonimowy i może pisać co chce, ale bez przesady. Dziękuję za Twoje uwagi, ale naprawdę nie uważam, że pluję jadem. Zwyczajnie na pewne rzeczy mam uczulenie i nic na to nie poradzę. Jednym z tcyh rzeczy jest trollowanie. Ale chyba każdy ma takie tematy, które doporowadzają go do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Autorka studiuje, więc niczego takiego nie ma.

 

no bo studiujemy na jednym roku i kierunku żebyś wiedziała czy miałam ataki histerii czy nie. :roll:

Owszem, miałam czasem takie ataki, jakich sobie nie jesteś w stanie wyobrazić, ale jeden z moich wykładowców naprawił mi relacje z grupą w 1 dzień.

 

Czy fobia czy nie fobia nie mnie oceniać. 4 specjalistów powiedziało osobowość histrioniczna, diagnoza Aspergera została postawiona przez 1 lekarza.

 

MałaMi: to chyba post, który ominęłaś.

 

i może jednak przydałoby ci się trochę o aspergerze przeczytać. Jesli ktoś jest faktycznie chory, to trudno mu o rzeczowe argumenty, bo dla kogos takiego np. fakt, że sprzedawca w sklepie źle go potraktował a jakas wieksza tragedia, będa często odbierane na tym samym poziomie, bo nie potrafi nawet stopniowac emocji. Stad też być moze wynika sposób pisania i relacjonowania swoich myśli i problemów. To tak jakbyś daltonistę posądzała o brak inteligencji i głupotę, bo ma problemy z kolorami. to, co dla Ciebie jest proste, dla kogoś jest megaproblemem. Ludzie z aspergerem są denerwujacy, przyznaję. Irytuje ich bezradność, myślenie głównie o sobie, itp.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

 

A ten?

 

jak dla mnie to zwykłe stwierdzenie, ze autorka dostrzega w swoim zachowaniu takie elementy, więc oznacza to, ze zgadza się z diagnozą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

 

A ten?

 

jak dla mnie to zwykłe stwierdzenie, ze autorka dostrzega w swoim zachowaniu takie elementy, więc oznacza to, ze zgadza się z diagnozą:)

 

w pełni popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moimi ideałami są ludzie o niesamowitej, ogromnej wiedzy, geniusze w jakiejś dziedzinie np. ludzie z Aspergerem (którego sama u siebie dostrzegam kilka elementów) .

 

A ten?

 

jak dla mnie to zwykłe stwierdzenie, ze autorka dostrzega w swoim zachowaniu takie elementy, więc oznacza to, ze zgadza się z diagnozą:)

 

Dobra zmykam z tej dyskusji, skoro macie ochotę karmić trolla, na zdrowie.

 

P.S. Ludzie z osobowością histrioniczną, którą również ma zdiagnozowaną autorka uwielbiają kiedy toczy się wokół nich zajadła dyskusja. Kiedy są w centrum uwagi mogą schować głęboko swoje kompleksy i strach :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmykam z tej dyskusji, skoro macie ochotę karmić trolla, na zdrowie.

 

P.S. Ludzie z osobowością histrioniczną, którą również ma zdiagnozowaną autorka uwielbiają kiedy toczy się wokół nich zajadła dyskusja. Kiedy są w centrum uwagi mogą schować głęboko swoje kompleksy i strach :smile:

 

również je posiadasz , jezeli jesteś na forum dla nerwicowców, także przycinał kocioł garnkowi, a teraz idź spać bo szkółka jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×