Skocz do zawartości
Nerwica.com

twarz-trądzik-dramat


Twoja_Cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Kokojoko, łoooo wysokie stężenie. Ja bym się raczej nie odważyła takiego stosowac.

aż nabrałam ochoty na zakwaszenie się. Lecę na wizaż :mrgreen:

 

Mam tak grubą skórę, że 50% glikolowego ledwo co odczuwam. Serio. Na początku rozcieńczałam do 25% potem do 40%, ale nie było żadnego efektu, więc robię teraz 50%. Są osoby, którym i 50% to za mało, ale z wyższymi nie będę na razie nic kombinować ;) Jeszcze 6 zabiegów i będzie cała seria.

 

Monar, skończyłam szkołę kosmetyczną z wyróżnieniem kilka lat temu i pracowałam w zawodzie, więc jakąś wiedzę również mam. Wyżej niż 50% rzadko kiedy stosuje się w salonie. Raczej stosują dermatolodzy...

Co do stężenia to oczywiście, że małe też dają efekt, ale jak pisałam wcześniej nie likwidują blizn. Mogą rozjaśnić cerę, zlikwidować drobne przebarwienia czy zmniejszyć pory. Cudów przy niskim stężeniu nie będzie.

 

Nie wiem, może moja szkoła jest beznadziejna, ale ja uczyłam się, by do wszystkiego dochodzić małymi krokami. Jeśli robiłyśmy na sobie kwasy, to zaczynałyśmy od tych niskich, trzeba spróbować jak nasza skóra reaguje. Nie można od razu samemu zafundować sobie kwasów o stężeniu powyżej 50%, bo może to nam szkód nie narobi, ale ktoś, kto wcześniej nie miał styczności z kwasami - zdziwi się i spanikuje.

 

Jak wspomniałam - JA polecam zacząć zabawę od kwasów o niskim stężeniu :)

 

 

 

Przecież, napisałam, że mam gruba skórę i zaczynałam od 25%. Komuś to ma inny rodzaj skóry, poleciłabym inne stężenie, ale wykonywałam sobie a swoją skórę znam bardzo dobrze.

Co do szkoły to nie mi to oceniać... Moja jest podobno najlepsza w mieście i przychodziły do na s dziewczyny z innych szkół, które miały praktycznie samą teorię a zero praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, to była taka ironia, że może moja szkoła jest beznadziejna ;)

Nieważne. Teraz ludzie nie wiedzą kogo słuchać, bo chcesz pokazać, że jesteś lepsza, a ja chciałam tu tylko doradzić.

 

W jednym na pewno się zgodzimy:

Kwasy wykonujemy jesienią

 

I to jest bardzo, ale to baaaardzo ważne. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, to była taka ironia, że może moja szkoła jest beznadziejna ;)

Nieważne. Teraz ludzie nie wiedzą kogo słuchać, bo chcesz pokazać, że jesteś lepsza, a ja chciałam tu tylko doradzić.

 

W jednym na pewno się zgodzimy:

Kwasy wykonujemy jesienią

 

I to jest bardzo, ale to baaaardzo ważne. :smile:

 

Wiem, że to była ironia...

Nie chciałam wcale pokazać, że jestem lepsza tylko opisałam swoje doświadczenia. Wydaje mi się, że nie napisałyśmy nic co się wzajemnie wyklucza, prawda?

 

Również, chciałam doradzić bo jestem w trakcie stosowania i jakieś już doświadczenie mam. Nie rozumiem w czym problem :bezradny:

 

Co do wykonywania kwasów to jesienią i wczesną wiosną, ale są również kwasy, które można wykonywać cały rok, również latem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, ja np. pomimo, że mam skórę tłustą, trądzikową (choć nie mam ostrego trądziku), to mam również cerę wrażliwą i po kwasie 40% płakałam :P:D Wszyscy się śmiali, że ja taki wrażliwiec, no ale zdarza się :D Nie wyobrażam sobie, żebym nałożyła na kwas więcej niż te 40%, mam traumę do końca życia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, ja np. pomimo, że mam skórę tłustą, trądzikową (choć nie mam ostrego trądziku), to mam również cerę wrażliwą i po kwasie 40% płakałam :P:D Wszyscy się śmiali, że ja taki wrażliwiec, no ale zdarza się :D Nie wyobrażam sobie, żebym nałożyła na kwas więcej niż te 40%, mam traumę do końca życia :D

 

Też mam tłustą, grubą skórę a jednocześnie wrażliwą. U mnie przy 50% nawet nie ma lekkiego zaczerwienienia twarzy czy szczypania... Przy 40% nie czułam zupełnie nic.

 

A co do tych oparzeń to przypomniało mi się coś: dziewczyna robiła sobie sama w domu. Najpierw kwas migdałowy. Była zadowolona z efektu, ale następnym razem kupiła kwas glikolowy o podobnym stężeniu, więc nie bała się o to jaki bedzie efekt. Zapomniała tylko, że migdałowy można trzymać 2x dłużej niż glikolowy, za późno zmyła i miała poparzoną twarz -> dermatolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk, blabla bla. Autor nie ma dziury w zębie, nie ma raka, ale coś co dla niego jest dużym dyskomfortem. Gdybyś miał mocno zaawansowany trądzik lub wielkie blizny to byś wiedział co to jest dlatego daruj sobie te swoje wywody.

 

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

To znaczy, ze co? Ze facet wg Ciebie nie musi dbac o swoj wyglad i moze latac z poharatana po tradziku twarza? Nie, z tym trzeba cos zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko,

Na studiach miałam dziewczynę, która najpierw zrobiła mikro w salonie, tego samego dnia kwasy w domu i....

poszła do solarium...

Ja nie wiem czy jej to nie piekło? :shock: Wyglądała strasznie.

 

:nono:

 

O rany... To sobie narobiła bigosu :/ W trakcie robienia kwasów czy po mikrodermabrazji nie można się opalać i trzeba stosować wysokie filtry, żeby nie dostać przebarwień po słonecznych. Przecież to się mija z celem...

O tym jak bardzo musiała sobie podrażnić skórę to już nie wspomnę...

Kosmetyczka zawsze o tym wspomina, ale do niektórych można sobie gadać... :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszaną i też jestem gruboskórna . Jednak z tego co pamiętam nie używałam stężeń większych niż 20 %. Chyba ze strachu przed mocną wylinką. Później zobaczyłam, że dobrze się u mnie sprawdzają produkty z kwasami o mniejszym stężeniu. Obecnie używam tonik mleczny AHA 8%, krem rozjaśniający Azelo/BHA i serum migdałowe od czasu do czasu AHA 10%(ale z niego nie jestem zadowolona) Kokojoko, jak z wylinką u Ciebie po tych 50 % :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

Kobieta to pół biedy - nałoży sobie tapetę na ryjek i to sporo zakryje, ale dla faceta to spory problem.

Sama walczę z bliznami po trądziku. Próbuję różnych metod. Kwasów jeszcze nie stosowałam - mam wrażliwą cerę i pełno popękanych naczynek nie wiem czy bym mogła. Najgorsze jest to oczyszczanie. Ostatnio stosuję olejek arganowy - świetnie nawilża i pomaga w regeneracji, na razie niewielkie efekty. Wcześniej przez bardzo krótki okres stosowałam czysty kolagen - myślę że jeśli bym go dłużej stosowała mógłby przynieść naprawdę dobre efekty np. zmniejszyć widoczność porów z którymi mam bardzo duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

Kobieta to pół biedy - nałoży sobie tapetę na ryjek i to sporo zakryje, ale dla faceta to spory problem.

Sama walczę z bliznami po trądziku. Próbuję różnych metod. Kwasów jeszcze nie stosowałam - mam wrażliwą cerę i pełno popękanych naczynek nie wiem czy bym mogła. Najgorsze jest to oczyszczanie. Ostatnio stosuję olejek arganowy - świetnie nawilża i pomaga w regeneracji, na razie niewielkie efekty. Wcześniej przez bardzo krótki okres stosowałam czysty kolagen - myślę że jeśli bym go dłużej stosowała mógłby przynieść naprawdę dobre efekty np. zmniejszyć widoczność porów z którymi mam bardzo duży problem.

o ja właśnie z tym obecnie mam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion,

o ja właśnie z tym obecnie mam problem.

Ja też.

I blizny do tego mam - małe bo małe ale są :)

Na szczęście jakoś strasznie mi nie przeszkadzają.

 

Kwasy stosuję niskoprocentowe (u mnie 20% to już super max).

 

Kwasy robi się jesienią.

Mnie bardzo rzadko zdarza się jesienna kuracja, bo wtedy pojawiają się u mnie zmiany i nie zniosłabym katowania się kwasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masked_Man, Dla facetów też by się coś znalazło , jak pracowałam w Centrum Medyscyny estetycznej to miałam kilku panów z bliznami potrądzikowymi i akurat w ich przypadku sprawdził się Fraxel , co prawda po samym zabiegu nie wygląda się ładnie ale później efekty są bardzo dobre , najlepiej udać się do dobrego salonu kosmetycznego , oczyścić sobie buzie z zaskórników (bo na pewno takie są) a później ewentualnie dobrać kwasy , albo tak jak mówiłam wcześniej znajdź salon medycyny estetycznej i tam Cie pokierują

 

Wielu facetów wstydzi się przychodzić do salonów kosmetycznych , nie wiem z jakich powodów , lepiej dbać o siebie i poprawić swój wygląd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

Kobieta to pół biedy - nałoży sobie tapetę na ryjek i to sporo zakryje, ale dla faceta to spory problem.

niekoniecznie tak z tą tapetą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk, blabla bla. Autor nie ma dziury w zębie, nie ma raka, ale coś co dla niego jest dużym dyskomfortem. Gdybyś miał mocno zaawansowany trądzik lub wielkie blizny to byś wiedział co to jest dlatego daruj sobie te swoje wywody.

 

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

To znaczy, ze co? Ze facet wg Ciebie nie musi dbac o swoj wyglad i moze latac z poharatana po tradziku twarza? Nie, z tym trzeba cos zrobic.

wolałbyś żeby twój samochód miał zatarty silnik czy porysowaną karoserię i zbitą jedną szybę?czy spowodu rys na lakierze byś ten samochód zezłomował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jak mozna mezczyznie ktory ma tradzik i chce z nim zwyciezyc pisac, ze chlopcy nie musza byc ladni???!!!nie sciemniajcie.

dobrze ze autor chce cos z tym zrobic i walczy, chwala mu za to, bo niektorzy maja gebe pelna syfow i uwazaja sie za wspanialych. tradzik potrafi wiele popsuc! zanizyc samoocene! czy wy rozumiecie ze tu nie chodzi o kilka kokieteryjnie prezentujacych sie krostek??????!!!!!!

to jest powazny problem. tylko nie przyjmuj autorze tetracyklin, bo znam kogos kto to bral na tradzik i teraz ma problemy ze zdrowiem, a skutki byly mizerne.

Na syfy roacutane w tabletkach.- nie ma nic bardziej dzialajacego.

Na twarz- aknemycin maść ( znakomicie sobie radzi i nie przesusza skóry)

na blizny , jesli tradzik nie wystepuje to rezzerwuj autorze tydzien wolnego i jaką stówkę- i mikrodermabrazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na blizny , jesli tradzik nie wystepuje to rezzerwuj autorze tydzien wolnego i jaką stówkę- i mikrodermabrazja.

niestety jedna stówka nie wystarczy. Ażeby były widoczne efekty trzeba wykonać serię zabiegów w zależności od stanu skóry czasem nawet kilkanaście. :roll:

 

-- 20 paź 2013, 10:29 --

 

nieboszczyk, więc może od razu polećmy przykładem biednych dzieci w Afryce? Przecież one to dopiero mają źle, więc dlaczego my się przejmujemy naszymi problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, fajna sprawa, jakbym miała za dużo kasy to bym się z chęcią wybrała na ten zabieg by zmniejszyć moje rozszerzone pory.

zima, denerwuje mnie takie gadanie, bo też do niedawna miałam wielki kompleks który zabrał mi wiele lat mojego życia. I zapewne kolega nieboszczyk powiedziałby, że to nie powód aby narzekać, bo mogłabym np nie mieć nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 lata po kuracji Izotekiem. Stosowałem krem z macicy perłowej, maseczkę drożdżowa i z alg. Kwas migdałowy, olejki rycynowy, argonowy, migdałowy, oliwkowy. Bawiłem sie aspiryną. Nic nie pomaga. Teraz juz w desperaci od 2 dni roluje twarz derma rollerem. A potem z proszku kupiony mocznik rozrabiam z wodą i aplikuje na tą okropną twarz.

images?q=tbn:ANd9GcT14VlQEl8Ec8NhPxDKB0YuQLu9btzBgMluV3T30pXPkHYgPfHnvqrykcXM

 

Jakaś dobra kobieta z innego forum chce wysłać mi wyciąg z ziół szwedzkich na blizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×