Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaciskanie zębów podczas snu


Bree

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno znajdzie się ktoś, kto ma ten problem. Ja kiedyś budziłam się w nocy słysząc jak zgrzytam zębami i mimo przebudzenia nie mogłam tego przerwać. A teraz od jakiegoś czasu budzę się z bólem który pamiętam z dzieciństwa-takim jak po podkręceniu aparatu ortodontycznego. Chyba mocno zaciskam zęby.......

Czytałam w internecie że można kupić specjalne nakładki chroniące zęby, chyba nawet w Dniu Świra coś o tym było.

Stosował ktoś coś takiego? A może macie jakieś inne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zgrzytam zębami. Na początku (gdy się o tym dowiedziałam) nie przejęłam się tym zbytnio, ale kiedy po pewnym czasie zobaczyłam, że moje zęby zaczynają się szczerbić, trochę się przestraszyłam. A już całkiem przeraziła mnie wizja czegoś takiego:

http://adst.mp.pl/img/articles/artykuly/artykuly_przegladowe/bruksizm_ryc1.jpg .

 

Dlatego kupiłam sobie szynę relaksacyjną w sklepie ortodontycznym (albo medycznym, nie pamiętam dokładnie) za jakieś 20 złotych. Wkładasz to na chwilę do wrzątku, po czym wyciągasz, nakładasz na zęby i mocno zagryzasz, tak aby szyna się do nich dopasowała. Tak się przynajmniej robi z taką szyną, jaką ja kupiłam. Na początku trochę niewygodnie mi się z tym spało, ale szybko się przyzwyczaiłam. Ważne, że działa. ;) Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×