Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chęć samobójstwa


Przeszczep

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszczep,

Przecież wystarczy chwilę pomyśleć i dochodzi się do wniosku, że życie nie ma żadnego sensu.

To zupełnie jak ten temat. Nie ma sensu, a mimo to go podbiłem. Tak samo jest z życiem :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popełnią, bo ludźmi też kieruje prawo przyrody. Czemu Ziemia nie spadnie na Słońce? Też jest jakieś tam prawo grawitacji i dzięki niemu. A ludzi z kolei mają instynkt samozachowawczy i samobójstwa nie popełniają. Tylko jednostki mogą to robić, bo to nie zagraża przetrwaniu gatunku. Ja sądzę, że lepiej się nie zabijać, dlaczego? Życie i tak mnie wcześniej czy później uśmierci. Nie chce plamić swych rąk krwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000,

Nie chce plamić swych rąk krwią.

A mało jest sposobów bezkrwawego uśmiercania? monk tylko wystarczy trochę poszukać w necie, skoro tylko to jest przeszkodą :D Nie zniechęcaj się tak łatwo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep,
Przecież wystarczy chwilę pomyśleć i dochodzi się do wniosku, że życie nie ma żadnego sensu.

To zupełnie jak ten temat. Nie ma sensu, a mimo to go podbiłem. Tak samo jest z życiem :lol: .

No to jesteśmy już blisko. Teraz powiedz dlaczego.

Przeszczep, rozmowa na tym poziomie do niczego nie doprowadzi.

Podobnie jak moje ewentualne argumenty, że jest wiele rzeczy, dla których warto żyć, więc sobie je daruję ;)

Jakim poziomie? Dla mnie jest to poziom czysto filozoficzny.

Czyli uważasz, że ludzie oszukują się znajdując coś, dla czego warto żyć?

Nie popełnią, bo ludźmi też kieruje prawo przyrody. Czemu Ziemia nie spadnie na Słońce? Też jest jakieś tam prawo grawitacji i dzięki niemu. A ludzi z kolei mają instynkt samozachowawczy i samobójstwa nie popełniają. Tylko jednostki mogą to robić, bo to nie zagraża przetrwaniu gatunku. Ja sądzę, że lepiej się nie zabijać, dlaczego? Życie i tak mnie wcześniej czy później uśmierci. Nie chce plamić swych rąk krwią.

A więc niewolnik swojego ciała.

 

Trochę dyskusja schodzi na boczny tor. Nie pytałem dlaczego warto żyć tylko dlaczego ludzie nie popełniają samobójstwa.

Proszę dalsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep, czuję się urażony za nazwanie mnie niewolnikiem i już nic nie napiszę. Skoro w samobójstwie widzisz punkt w którym łączy się cała mądrość, a jego akt za największy heroiczny wyczyn to musisz mieć na prawdę kiepski nastrój, albo jesteś typem bez empatii.

 

rotten soul, z tą krwią to było w przenośni. Nie lubię przemocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep,

No to jesteśmy już blisko. Teraz powiedz dlaczego.

Nie wiem dlaczego jesteśmy blisko, bo Ty to powiedziałeś :lol:

Jaja sobie robię, tak jak z tym pierwszym postem.

 

Poważnie mówiąc, żyjemy tylko po to by przekazać te życie dalej, a przy okazji spędzić tu czas jak tylko najmilej możemy. A to, że niektórym z nas g..wno wychodzi z tego przekazania życia i spędzania miło czasu, to już inna para kaloszy. Rzekłem.

 

-- 18 wrz 2013, 00:21 --

 

monk.2000,

Wiem, monku, wiem. Nudzi mi się, to drażnię ludzi na forum głupawymi postami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep,

Ja jadłem ryż z gotowanym kurczakiem.

Pokaż mi no tego żartownisia i gościa z wybujałym ego, zaraz ich przegonię.

A offtopiarzy to nie cierpię jak mało kto. Co za ludzi jacyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość z wybujałym ego to ten który się czuje urażony stwierdzeniem, że człowiek jest niewolnikiem własnego ciała, jakby to nie było oczywiste. Żartowniś to ten co udaje, że nie udaje.

Przeszczep, wybacz, ale ja tu nie widzę żadnej filozoficznej głębi...
Za mało przystępnie piszę?

Co powiesz na to: Przed staniem się nie istniałeś, zaburzyłeś więc naturalny stan nicości. Dlaczego nie dążysz do naturalnego stanu tylko trzymasz się tej anomalii istnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszczep, nie przemawia to do mnie, ja chyba za bardzo jestem biologiem ;)

Świat zbudowany jest z materii, więc naturalnym stanem jak dla mnie jest istnienie.

Jako człowiek jesteś jedna całością, powinieneś być co najwyżej kupką atomów.

Twoja świadomość też jest zbudowana z materii?

Zycie ma taki sens jaki mu sami nadamy.
Proszę bez banałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego wszyscy ludzie po prostu nie popełnią samobójstwa. Przecież wystarczy chwilę pomyśleć i dochodzi się do wniosku, że życie nie ma żadnego sensu.
Trochę dyskusja schodzi na boczny tor. Nie pytałem dlaczego warto żyć tylko dlaczego ludzie nie popełniają samobójstwa.

Wedle życzenia. Otóż najpewniej z powodu przyjemnostek które daje życie. Miłość, seks, paralotniarstwo, alkohol, tuningowane samochody, dżem jagodowy, dzieła Platona, dyskografia Pink Floyd, frytki z ketchupem... Wstaw sobie dowolną rzecz która sprawia ludziom przyjemność i masz odpowiedź na najbardziej przyziemnym poziomie, bo aspekty bardziej "duchowe" są dużo trudniejsze do określenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×