Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

buka, tak to nazwałem, żeby odróżnić od głównego nurtu modelarstwa w Polsce jakim są gotowe modele do składania, modele RC i modelarstwo kolejowe. Architekturę mało kto tworzy w skali. Na prawdę fajna zabawa, przynajmniej wtedy kiedy to robiłem. Zaczynałem od prostych, prymitywnych konstrukcji, doskonaląc warsztat. Teraz mnie tak do tego nie ciągnie, chyba życie zbyt poważnie traktuję i nie potrafię nic tak robić dla zabawy.

 

Może kiedyś wrócę do tego, raz już próbowałem i nie wypaliło, bo brakowało zaangażowania. Póki co, mam w domu trochę surowców i narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym pocykać fotki, bo nie mam żadnych, te co były zostały utracone. Takie to ulotne są pliki na komputerze.

Ale to jeszcze w gimnazjum robiłem, więc trudno się spodziewać jakiegoś mistrzostwa. Wtedy byłem zadowolony. Dzisiaj jestem większym perfekcjonistą i był bardziej położył akcent na detale i projekt.

 

Robiłem makietę zamku średniowiecznego, wykonanego z kamienia. Wzorowałem się na zamku w Chęcinach m. in.

Całość w skali 1:72.

 

ITA6027Box.jpg

Zamieszkiwali budynek rycerze, tacy jak na zdjęciu.

 

Osobną sprawą było malowanie figurek, to dopiero męczące zajęcie. Ale o dziwo miałem siłę, żeby to robić i sprawiało mi to radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym malowaniem figurek to fajna sprawa ja nawet kila zrobiłem specjalnie pod malowanie ale do dzisiaj się za to nie zabrałem:P

Pozatym z perfekcjonizmem też mam coś takiego że jak mam zrobić coś byle jak to nie robie a jak perfekcyjnie to mi się nie chce.

Raz przeczytałem jakiś artykuł na forum modelarskim odnośnie cieniowania figurek i to mnie jakoś tak zniechęciło,w sensie że ja bym tak nie umiał-czyt.nie chciałoby mi się na to poświęcać tyle czasu i zaangażowania:P Taki ze mnie tfurca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×