Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

 

Najpierw leciałam na Asentrze, ale od ok. 3 lat biorę Parogen (+ Neurotop) - najpierw 20 mg, później 40. Jakoś z 2 tyg. temu zeszłam sobie z powrotem do 20 mg i nie mam absolutnie żadnych skutków ubocznych. Nic. Poza tym, że (chyba) jestem mniej senna. Pytanie: czy to ja jestem taka fajna, czy po prostu ten Parogen w ogóle na mnie nie działa, stąd brak skutków ze zmniejszenia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

 

Najpierw leciałam na Asentrze, ale od ok. 3 lat biorę Parogen (+ Neurotop) - najpierw 20 mg, później 40. Jakoś z 2 tyg. temu zeszłam sobie z powrotem do 20 mg i nie mam absolutnie żadnych skutków ubocznych. Nic. Poza tym, że (chyba) jestem mniej senna. Pytanie: czy to ja jestem taka fajna, czy po prostu ten Parogen w ogóle na mnie nie działa, stąd brak skutków ze zmniejszenia? ;)

to sie ciesz, ze nie masz skutköw ubocznych, pewnie tez kazdy inaczej reaguje na ten lek

powodzenia w zejsciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja muszę się rozstać z parogenem poniwaz dzisiaj na teście zobaczyłam dwie kreseczki jak to zrobić nie weim czy schodzić z dawki czy po prostu przerwac jutro sprobuje się dostać do lekarki. Rok temu odstawiłam ale byłam na polowce teraz jestem na całej. Wogole boje się czy z ciaza będzie ok przez to ze brałam bardzo się boje :( ponieważ rok temu miałam obumarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej. Przejrzałam chyba milion stron wątku i widzę, że większość mocno śmiga w temacie (rozmowy, notabene, b. ciekawe - pewno nie dla każdego, ale dla kejsu depresyjno-nerwicowego - kłaniam się ;) - na pewno).

 

Najpierw leciałam na Asentrze, ale od ok. 3 lat biorę Parogen (+ Neurotop) - najpierw 20 mg, później 40. Jakoś z 2 tyg. temu zeszłam sobie z powrotem do 20 mg i nie mam absolutnie żadnych skutków ubocznych. Nic. Poza tym, że (chyba) jestem mniej senna. Pytanie: czy to ja jestem taka fajna, czy po prostu ten Parogen w ogóle na mnie nie działa, stąd brak skutków ze zmniejszenia? ;)

to sie ciesz, ze nie masz skutköw ubocznych, pewnie tez kazdy inaczej reaguje na ten lek

powodzenia w zejsciu :D

 

Całkowitego zejścia nie będzie - musiałabym iść do lekarza. To raz. Dwa - musiałabym znaleźć nowego psychiatrę, bo moja doktorka (zresztą cudowny specjalista i człowiek) przeszła na emeryturę. Sama nie wiem. Dla mnie zestaw Paro + Neuro okazał się super, tzn. jeśli idzie o zniwelowanie lęków i zw. z nimi dolegliwości somatycznych, natomiast czy jest mi jakoś psychicznie lżej, czy cieszę się, że słoneczko świeci? E, nie powiedziałabym. Na pewno była pewna euforia, że CZUJĘ SIĘ LEPIEJ NIŻ WCZEŚNIEJ. Ale to na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33 mnie mdlosci mecza już od marca z przerwami he

Teraz to nie wiem jak zejść czy calkowice odstawić do końca w sumie one na mnie nie działały jak dwa lata temu.

A boje się bo roku temu w tym samym cyklu miałam obumarcie ciąży wtedy odstawiłam parogen 19 sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dydy

 

Jeżeli Tobie taka dawka pasuje i nie chcesz schodzić a czujesz się dobrze , to pozostań przy niej.Widze , ze na psychikę nie zadziałała ,ale co ja bym dala by leków nie mieć. :(

 

Inaczej: czuję się lepiej niż wtedy, kiedy potrafiłam wmówić sobie nowotwory, AIDS, gruźlicę i co tam jeszcze, być może wszystko i cokolwiek. Czuję się lepiej niż wtedy, kiedy nie umiałam wyjść z domu, bo miałam wrażenie, że: a) zemdleję b) wszyscy się na mnie gapią itd. itp. NATOMIAST doszło wiele rzeczy, których - zanim w ogóle zaczęłam brać leki - nie było. Poczucie bezsensu, bezcelowość, bezsilność. Coś za coś, przynajmniej u mnie. Podsumowując: zastanawiam się od jakiegoś czasu, co lepsze - totalna nadwrażliwość czy totalna pustka. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86

 

Idz do lekarza on będzie wiedział ,jeżeli miałaś już kłopoty z ciąża to musisz uważać.Ja to bym już jutro leciała do lekarza.Chyba , ze nie będziesz miała skutków ubocznych i czujesz się na silach by odstawić.

 

-- 22 sie 2013, 00:04 --

 

dydy

 

Właśnie tez się martwię to pustka , może nie będę jej mieć.Leki szkodzą i zarówno pomagają , już sama nie wiem co jest lepsze,boje się , ze stracę uczucia , tak bardzo kocham syna i męża , nie wyobrażam sobie by tak mogło być . Jeżeli to się stanie rzucę leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86

 

Idz do lekarza on będzie wiedział ,jeżeli miałaś już kłopoty z ciąża to musisz uważać.Ja to bym już jutro leciała do lekarza.Chyba , ze nie będziesz miała skutków ubocznych i czujesz się na silach by odstawić.

 

-- 22 sie 2013, 00:04 --

 

dydy

 

Właśnie tez się martwię to pustka , może nie będę jej mieć.Leki szkodzą i zarówno pomagają , już sama nie wiem co jest lepsze,boje się , ze stracę uczucia , tak bardzo kocham syna i męża , nie wyobrażam sobie by tak mogło być . Jeżeli to się stanie rzucę leki.

 

Tych uczuć na pewno nie stracisz, nie ma mowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perła86ja będąc w ciąży brałam paro.musiałam ,bo od 2 miesiąca nerwica wróciła.lekarz kazał.miesiąc byłam na 20mg,potem 3 na 10mg.tak czasami jest,że będąc w ciąży trzeba brać leki.ja nie miałam wyjścia,ale większośc kobiet z nerwicą czuje się wręcz wyleczona z choroby będąc w ciąży.czego tobie życzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda no widzisz nawet nie wiedziałam, a jak zobaczyłaś test to odstawiłaś? Ja rok temu odstawiłam właśnie paro i ta ciaze straciłam dlatego boje się ze to przez tabletki też :bezradny: Już wczoraj nie wzielam paro brałam 20 mg przez 3 miesiące. Znów skutki odstawienie tez mogą być chociaż w tamtym roku nie miałam ale byłam na połowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perła86 jak zaszłam w ciążę to nie brałam paro,dopiero od 6 tygodnia tak mniej więcej,bo nerwica była nie do opanowania.też się bałam co będzie z dzidzią,ale lekarz mnie uspokajał,przeprowadził już kilka takich ciąż.na szczęście wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×