Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

veganka,

mleko jest za słodkie i jakieś takie nie do przełknięcia. wydzielina z czyichś sutków albo z dupy.

Tutaj raczej pokazujesz swoje uprzedzenia. Nigdy nie próbowałem jeść stolca O.o

 

Co do wydzieliny z sutków, to człowiek jest ssakiem.

Dodam jeszcze, że mleko kobiece jest bardziej słodkie od krowiego, dlatego jak się daje małym dzieciom mleko z butelki, to czasem się je słodzi, żeby bobas chciał je wypić.

 

Niby mówisz, że nie jesz tego, bo nie lubisz, tak jakbyś nie dorabiała do tego ideologii, ale tekst o wydzielinie z dupy w 100% obnaża twoje podejście.

 

Jeśli chodzi o wykorzystywanie to kurkom, ani krówkom na wsi się od tego krzywda nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, dziękuję za odpowiedź. O ALF-ie oglądaliśmy film na angielskim.

 

-- 08 Jul 2013, 14:38 --

 

carlos,sam jesteś największym forumowym lewakiem,anarchistą i nihilistą w jednym więc nie wiem do kogo te teksty :P

 

To się nazywa wyparcie i zasłona dymna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka,
mleko jest za słodkie i jakieś takie nie do przełknięcia. wydzielina z czyichś sutków albo z dupy.

Tutaj raczej pokazujesz swoje uprzedzenia. Nigdy nie próbowałem jeść stolca O.o

 

Co do wydzieliny z sutków, to człowiek jest ssakiem.

Dodam jeszcze, że mleko kobiece jest bardziej słodkie od krowiego, dlatego jak się daje małym dzieciom mleko z butelki, to czasem się je słodzi, żeby bobas chciał je wypić.

 

Niby mówisz, że nie jesz tego, bo nie lubisz, tak jakbyś nie dorabiała do tego ideologii, ale tekst o wydzielinie z dupy w 100% obnaża twoje podejście.

 

Jeśli chodzi o wykorzystywanie to kurkom, ani krówkom na wsi się od tego krzywda nie dzieje.

 

widziałam jajko od kury na wsi i było umazane gównem, może jesz tylko marketowe i nie wiesz?

też większość życia jadłam jajka i piłam mleko, chociaż tego ludzkiego nigdy nie miałam okazji spróbować, po paru miesiącach weganizmu zmienia się smak i pewne rzeczy przestają smakować a zaczynają się źle kojarzyć.

próbuję wam tylko przedstawić mój punt widzenia, to jak ja, jako weganka, odbieram mięsożerców, jajka, mleko i cały ten mechanizm. inni weganie są bardziej liberalni, a jeszcze inni bardziej radykalni.

nie ciekawi was nasze spojrzenie na świat? ;)

jak przestajesz coś robić to z biegiem czasu zupełnie inaczej na to patrzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, w Polsce jedyny z prolemów, który wymieniłeś to ekologia.

 

Ekologia jest ważna, ale trzeba uważać na eko-idiotów, którym się wydaje, że robią coś dobrego dla środowiska.

 

-- 08 lip 2013, 15:43 --

 

Powiedzmy, że to koniec tematu lewicy, bo się zrobił mały offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekologia jest ważna, ale trzeba uważać na eko-idiotów, którym się wydaje, że robią coś dobrego dla środowiska.

Właśnie o tych mi chodziło, no i o tych z UE którzy chcą nam kary wlepić bo korzystamy jeszcze z węgla i tych protestujących bo autostrada przebiega przez tereny gdzie mieszka jakaś żaba albo rośnie rzadki kwiatek.

A w Polsce to mnie bardziej wkurzają Ci pseudo narodowcy, choć mogą oni spełnić rolę pożytecznych idiotów w przyszłosci jakby miały zjawiać się u nas tabuny czarno- muzułmańskie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,

Właśnie o tych mi chodziło, no i o tych z UE którzy chcą nam kary wlepić bo korzystamy jeszcze z węgla

Sami podpisaliśmy pakiet klimatyczny, to teraz bedziemy płacić kary, albo kupować od nich eko technologie wytwarzania prądu :P

tych protestujących bo autostrada przebiega przez tereny gdzie mieszka jakaś żaba albo rośnie rzadki kwiatek.

Czyli co? Mamy niszczyć zagrożone gatunki roślin i zwierząt, bo potrzebna droga w tym miejscu?

 

-- 08 lip 2013, 15:53 --

 

A w Polsce to mnie bardziej wkurzają Ci pseudo narodowcy, choć mogą oni spełnić rolę pożytecznych idiotów w przyszłosci jakby miały zjawiać się u nas tabuny czarno- muzułmańskie

Rzeczywiście pożyteczną -,-'

Pobili by i zabili kilku muzułmanów i czarnych. A "lewaki" w ramach walki z nienawiścią rasową i islamofobią sprowadziliby ich 10 razy tyle co wcześniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka,
widziałam jajko od kury na wsi i było umazane gównem,

W marketach też można kupić jaja "ze szczęśliwych kur".

Jajka jako produkt spożywczy muszą spełniać pewne normy sanitarne i są myte.

 

Nawozem naturalnym stosowanym w uprawie roślin, które spożywamy jest właśnie między innymi gówno :)

 

nie ciekawi was nasze spojrzenie na świat?

Gdyby nie ciekawiło, to co bym w tym wątku robił? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, po co sponsorować badytów co palą innym samochody?

Nie lepiej działać pokojowymi metodami? W taki sposób sami robicie z siebie bandę nawiedzonych wariatów.

To wiele się nie różni od chrześcijanina idącego z spluwą na klinikę aborcyjną.

Wydaje mi się, że twoje poparcie dla takich organizacji, raczej należy traktować z przymróżeniem oka, ale właśnie tacy bojówkarze, pracują na waszą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie popieram niszczenia mienia, popieram działania mające na celu wyzwolenie zwierząt i polepszenie ich losu. oni robią różne rzeczy, nie tylko bandyckie. np nazywają ich terrorystami jak pojadą w nocy na fermę norek i wypuszczą je do lasu. norki hodowane na futra! nawet nie do jedzenia tylko żeby jakaś paniusia się lansowała. i jak je wypuszczą to producent wylatuje z biznesu bo ma ileś milionów strat. takie coś popieram. mogliby też niszczyć te wszystkie maszyny do torturowania zwierząt, do uboju rytualnego. czemu nie. nie miałabym nic przeciwko. oni to robią w imieniu zwierząt, bo zwierzęta same się nie mogą obronić.

poza tym wątpię, że oni atakują każdą rzeźnię czy farmę. pewnie wybierają te najgorsze, które rażąco łamią prawa zwierząt, które dają łapówki żeby nikt się nie przyczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, powinni płacić odszkodowania i siedzieć w pierdlu.

A ze zwierzątek robiło sie ubrania jeszcze za czasów jaskiniowców.

Nie rozumiem różnicy między hodowlą zwierząt w celu ich zjedzenia, a przerobienia na buty.

 

Kiedyś trzeba było jeść zwierzaki, żeby nie paść z głodu, teraz nie trzeba, człowiek robi to dla przyjemności.

Tak samo kiedyś trzeba było się ubierać w skóry zwierzęce, żeby nie zamarznąć, a teraz dla lansu.

 

Nikt tych zwierząt nie torturuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tych zwierząt nie torturuje? A to co jest, masaż?

 

-- 08 lip 2013, 18:05 --

 

a propos testowania na zwierzętach

 

Firmy takie jak Unilever, Nestle oraz Danone przeprowadzały okrutne eksperymenty na myszach, szczurach, królikach i świniach. Wszystko po to, aby odkryć “cudowne właściwości zdrowotne” pewnych rodzajów żywności i móc je reklamować w ten sposób.

 

Nestle badało właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne jagód goji. W tym celu karmiono myszy mieszanką sproszkowanych jagód i odtłuszczonego mleka (Lacto-Wolfberry). Po siedmiu dniach karmienia wstrzykiwano im do odbytu drażniącą substancję, która wywoływała choroby jelit. Przez następne 5 dni myszy nadal zmuszano do jedzenia mieszanki, a następnie zabijano je i badano ich jelita.

 

Z kolei w ramach eksperymentów Unilevera myszy i króliki były zmuszane do jedzenie ekstraktu z Hoodia gordonii, afrykańskiej rośliny znanej z właściwości odchudzających. Ciężarnym zwierzętom podawano ekstrakt przez 25 dni ciąży. Dzień przed planowanym porodem zabijano zarówno matki, jak i ich płody.

 

Natomiast Danone próbował dowieść leczniczych właściwości swojego napoju Fortasyn TM Connect, który rzekomo ma zmniejszać ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. W doświadczeniu wykorzystano myszy, które zmodyfikowano genetycznie w celu wywołania u nich niektórych objawów ww. choroby. Przez 3 miesiące podawano im napój – w tym czasie niektóre zwierzęta zmarły z nieznanych przyczyn. Pozostałe zostały zabite, a ich mózgi badano pod kątem “poprawy” dotyczącej choroby Alzheimera.

 

BUAV podkreśla, że eksperymenty te są nie tylko okrutne, ale także zbędne, ponieważ istnieje wystarczająca ilość danych dotyczących korzyści zdrowotnych badanych produktów – są one przecież powszechnie spożywane przez ludzi.

http://www.otwarteklatki.pl/jak-wielkie-koncerny-testuja-zywnosc/#.UdrhTjvxpYw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego futra przeciętnej wielkości zabija się 27szopów, 40 soboli, 150gronostajów, 11rysi, 18lisów, 55norek, 100 szynszyli lub 100 wiewiórek.

Zwierzęta zazwyczaj zabija się rano. Są jeszcze wtedy oszołomione snem. Przyzwyczajone do tego, że karmi się je o tej porze, czekają na jedzenie. Chwilę potem zaczynają przeraźliwie piszczeć. Czasem wyć. Tak jakby wiedziały, że to koniec. Metody ich zabijania są różne. Najważniejsze żeby nie zniszczyć futra. Mniejsze zwierzęta, takie jak norki, tchórzofretki czy szynszyle najtaniej i najszybciej dusi się za pomocą spalin lub dwutlenku węgla. Robi się to w specjalnych komorach gazowych. Większym zwierzętom zazwyczaj wkłada się elektrode do odbytu. Metalowy pręt jest pod wysokim napięciem. Właściciele ferm mówią, że zwierzęta tak zabijane nie czują bólu. Ale przyznają, że nie zawsze udaje się je uśmiercić od razu. Czasem zwierzę chce uciec, szarpie się i bolec trafia w jego oko lub bok. Porażone prądem, śmiertelnie przerażone, umiera powoli, w strasznych męczarniach.

http://wobroniezwierzat.blog.onet.pl/2008/08/01/futro-za-zycie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×