Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak walczycie, radzicie sobie z hipochondrią ???


pralinka1

Rekomendowane odpowiedzi

Hipochondria to koszmar mojego życia. Mimo, że chodzę na psychoterapię nie widzę jakiegokolwiek polepszenia samopoczucia. Dominuje ciągły paraliżujący lęk o zdrowie. Wręcz mam wrażenie, że ostatnio objawy nawet się nasiliły. Nie ma dnia, żeby mi coś nie dolegało. I zawsze ten sam mechanizm: jakiś objaw, czytanie, wkręcanie sobie, paniczny narastający lęk, wizyta u lekarza i albo wykluczenie choroby i następnego dnia coś nowego, albo drugi, trzeci lekarz itd.

Pewnie wszyscy to znacie. Najgorsze są objawy, które do końca niewyjaśnione wciąż podsycają napięcie i trwają całymi miesiącami.

Błagam, ludzie piszcie jak sobie radzicie, co robicie - piszcie o wszystkim.

Był już wątek o chorobach, jakie sobie przypisujemy ale jakoś ostatnio umarł i nic się tam nie dzieje.

Bądźmy dla siebie wsparciem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze ten sam mechanizm: jakiś objaw, czytanie, wkręcanie sobie, paniczny narastający lęk, wizyta u lekarza i albo wykluczenie choroby i następnego dnia coś nowego, albo drugi, trzeci lekarz itd.

 

Znasz wzorzec, przerwij go. Ostatnio miałam nawrót hipochondrii, ale za którymś razem zacisnęłam zęby i nie sprawdziłam objawów w internecie. Zajęłam się czymś i jest coraz lepiej. Chociaż ciągle mam wrażenie, że po prostu umieram i nie da się tego odwrócić, w pewnym sensie mam świadomość, że to nieprawda. Po prostu spróbuj przerwać wzorzec: miej objawy, nie sprawdzaj. Choćby nie wiem, jak bolało.

 

Poza tym zauważ, że lęk jest zawsze o wiele większy po ustaleniu, co to za choroba. Wtedy już jest o wiele gorzej, trzeba iść do lekarza i myśleć o tym. Postaraj się zapobiegać na wcześniejszym etapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×