Skocz do zawartości
Nerwica.com

beta blokery


MPKR

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moje pytanie dotyczy tytułowych beta blokerów, a mianowicie: Czy te substancje uzależniają? Jakie powodują skutki uboczne?

Czy pomagają przy zaburzeniach koncentracji (ADHD u dorosłych)?

Jaki mogą być konsekwencje przyjmowania takich środków?

 

Czytałem ostatnio artykuł na temat używania beta blokerów przez muzyków- w sytuacjach takich jak występy przed publicznością bądź kastingi.

Chciałbym się dowiedzieć bo to im tak naprawdę daje? W artykule pisało że beta blokery nie tyle pomagają walczyć ze stresem ale "nie pozwalają" organizmowi wejść w stan stresu, poprzez blokowanie receptorów.

 

Chciałby się dowiedzieć czy mając wysokie skłonności do stresowania się podczas pewnych czynności (których nie mogę pozbyć się z mojego życia bo są bardzo istotne- dość specyficzna praca), dodatkowo posiadam wszelkie objawy ADHD u dorosłych, które strasznie mi przeszkadzają, szczególnie podczas wykonywania pracy, beta blokery mogły by pomóc?

 

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć gdzie w Poznaniu mógłbym się udać na kasę chorych, generalnie do jakiego specjalisty, czy miałby to być neurolog, psycholog czy może ktoś inny aby zrobić coś z tymi skłonnościami??

 

Jeśli moja wypowiedź jest chaotyczna to przepraszam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propranolol często przepisują psychiatrzy . A jest to właśnie beta bloker .

Masz RR (ciśnienie) wysokie ? jeśli tak to rodzinny - skierowanie do kardiologa i kompleksowe leczenie . Albo rodzinny - rozsądny , bo zrobieniu ekg tropin i innych badań może zapisać dobry lek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×