Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja po rozstaniu z partnerem


ravena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, właściwie nie ja a mój kolega któremu staram się pomóc. Ma 19 lat i zostawiła go dziewczyna. Naprawdę poważnie się załamał, nie może się pozbierać, ciągle myśli o tym co się stało, obwinia się i mówił nawet że ma myśli samobójcze.. Wydaje mi się że nie jest do tego zdolny, ale tego na 100% nie mogę być pewna, wszystko jest możliwe.. Trwa to już dosyć długo, wiem że bardzo cierpi, chciałabym mu jakoś pomóc, ale nie mam pojęcia jak.. Tym bardziej że znamy się tylko przez internet, nie mam możliwości się z nim spotkać, porozmawiać normalnie.. Proponowałam żeby poszedł do psychologa, ale nie chce.. Jak mam z nim rozmawiać, jak mu pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ravena, Witaj na forum!

Fakt jest taki, że jeśli Twój kolega sam nie podejmie decyzji na temat wizyty u terapeuty, Ty Go do tego nie nakłonisz i nie masz wpływu na Jego decyzję. On sam musi chcieć.

Po rozstaniu każdy człowiek przeżywa żałobę, jest zdrowym objawem w związku z rozstaniem. Natomiast, jeśli przedłuża się w czasie i pojawiają się niepokojące objawy należałoby zasięgnąć opinii specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×