Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paniczny lęk


someone966

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy tylko pomyślę o jakichkolwiek zajęciach pozalekcyjnych, zapisaniu sie na jakis kurs czy cos, od razu ogarnia mnie taki bardzo ogromny strach. To jest duzo silniejsze ode mnie. Boję się, bo ogromnie sie wstydze isc na takie zajecia, szczegolnie z powodu dziewczyn, jestem strasznie do nich niesmiały. Nie potrafie tego opisac co mi dolega, ale mam takie ogromny strach. Albo np. rozmawiam przez fejsa z taka dziewczyna, potem jak mamy sie spotkac, to ogromnie sie denerwuje, tego sie opisac nie da slowami. I potem boje sie jej patrzec w oczy, ogolnie boje sie patrzec dziewczynom w oczy, nie potrafie o nic zagadac, to wszystko jest okropne, juz nie mam sił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko pomyślę o jakichkolwiek zajęciach pozalekcyjnych, zapisaniu sie na jakis kurs czy cos, od razu ogarnia mnie taki bardzo ogromny strach. To jest duzo silniejsze ode mnie. Boję się, bo ogromnie sie wstydze isc na takie zajecia, szczegolnie z powodu dziewczyn, jestem strasznie do nich niesmiały. Nie potrafie tego opisac co mi dolega, ale mam takie ogromny strach. Albo np. rozmawiam przez fejsa z taka dziewczyna, potem jak mamy sie spotkac, to ogromnie sie denerwuje, tego sie opisac nie da slowami. I potem boje sie jej patrzec w oczy, ogolnie boje sie patrzec dziewczynom w oczy, nie potrafie o nic zagadac, to wszystko jest okropne, juz nie mam sił...

 

Nieśmiałe osoby są dużo wrażliwsze od "przeciętnych" ludzi. Wynika to głównie z tego, że nie akceptują siebie (boją się krytyki, są przerwrażliwione na swoim punkcie, egocentryczne - myślą, że wszyscy wokoło nie mają nic lepszego do roboty, tylko obserwować ich nieśmiałość). Nie wiem skąd się bierze nieśmiałość. Trochę może z genów, trochę na pewno z "ciężkiego dzieciństwa". Ale wszystkiego da się nauczyć. Pewności siebie także. Showbiznes zna wiele przykładów nieśmiałych osób, które przełamały swoją nieśmiałość (Robert de Niro, Kuba Wojewódzki). To wymaga dwóch rzeczy. Najpierw musisz zaakceptować siebie takim, jakim jesteś aktualnie, czyli z lękami, nieśmiałego. A później musisz zacząć pracować nad sobą. Wychodzić ze strefy komfortu, robić rzeczy, których się boisz. Najlepiej małymi kroczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×