Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest depresja? Jak sobie radzić


mjack12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Trochę ponad tydzień temu niespodziewanie naszło mnie dziwne uczucie, dziwne wiercenie w brzuchu i myśli, że po co to robić, i tak się nie nauczę, nie sprostam wymaganiom nauczycieli w szkole itp. Oprócz tego pojawia się straszna niechęć do wszystkiego. Wtedy najchętniej poszedłbym spać, albo walnął się na kanapie i oglądam TV. Tak na prawdę takie napady są codzienne i są nieregularne. Tzn. raz pojawiają się w szkole, raz w domu. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Poszedłem teraz do klasy 1 LO. Czy to depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie przemęczenie jeżeli jest ledwo miesiąc szkoły i nie było prawie żadnych sprawdzianów ;/? Patrząc w przyszłość czuję, że sobie nie poradzę, czuje taką dziwną pustkę, jak dziecko, które pierwszy raz wyjechało na kolonię, tęsknotę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjack12, to nie tyle depresja, co presja na Tobie, moze wywoływana przez rodzicow? Czy chciałeś isc do tej szkoły? Czy to byl w duzej mierze Twoj wybor czy wybor glownie rodzicow? Najlepszym wyjsciem byloby porozmawianie na początek z pedagogiem/psychologiem w szkole, o Twoich lękach. Po prostu nowe przed Tobą i po tym jak sie już dobrze poczujesz w szkole, ale to nastąpi z czasem zaczniesz sobie lepiej radzić. Na pewno dobrym wyjściem nie jest to , że uciekasz od lękow, zacznij się systematycznie uczyc, a zobaczysz, że jak bedziesz pewny siebie ze umiesz, to i lęki znikną. Nie musisz miec samych 5 wazne zebys cokolwiek umial. Będą przedmioty w ktorych bedziesz dobry, a beda i takie, ktore jak zaliczysz na 2 to tez ok. Ale zeby do tego doszlo trzeba sie chociaz minimalnie wysilic:) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem iść do tej szkoły. Z gimnazjum wyszedłem ze średnią 5,5. Rodzice nie wywierają na mnie presji. Nie wiem jak opisać ten lęk. Mimo tego, że się uczę i wcale nie mam słabych ocen mam właśnie taki głupi strach, tęsknotę, tak jak wcześniej napisałem jakby dziecko zostawione samo na koloni. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Pojawia się to nagle i wtedy mi się nic nie chce, a po jakimś czasie jest ok i wraca wszystko do normalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×