WITAM , NA POCZĄTEK TROCHĘ O MNIE .

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

WITAM , NA POCZĄTEK TROCHĘ O MNIE .

przez DETLEF 07 maja 2011, 14:13
Jaźń odzwierciedlona zaczęła mnie wpędzać w egocentryzm, na szczęście nie przepoczwarzyła się w Idiolatrię , altruizm jeszcze kiedyś mnie ruszał a teraz coraz mniej , a egotyzm w wersji negatywnej osiąga apogeum oczy bez wyrazu, twarz poczerniała, krytyk wewnętrzny nie ma zamiaru mnie opuścić , autowaloryzacja pomieszana z tym wszystkim co wyżej, to mieszanka wybuchowa, boje się bo już jakiś czas temu zaczął rodzić się we mnie efekt lucyfera, a kiedyś byłem hedonistą !

POZDRAWIAM !
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
07 maja 2011, 14:07

WITAM , NA POCZĄTEK TROCHĘ O MNIE .

Avatar użytkownika
przez Thazek 07 maja 2011, 14:27
DETLEF, A mógłbyś tak jakoś po polsku pisać? :P
bo nic z tego nie wiem a nie chce mi się z wujka google korzystać :P
Tak czy inaczej Witam ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5290
Dołączył(a)
18 mar 2011, 21:36
Lokalizacja
South

WITAM , NA POCZĄTEK TROCHĘ O MNIE .

Avatar użytkownika
przez Lord Cappuccino 07 maja 2011, 14:39
Jaźń odzwierciedlona - w socjologii i psychologii samowiedza jednostki, kształtowana przez interpretację reakcji innych ludzi w stosunku do własnej osoby. Na przykład jeśli inni często mówią mi, że jestem piękną kobietą, to w mojej samowiedzy pojawią się informacje o tym, że jestem piękną kobietą. Jeśli inni będą mi mówić, że mnie lubią, będę myślała, że jestem osobą lubianą. Można powiedzieć, że jednym ze źródeł samowiedzy jest "społeczne lustro" - interpretacja zachowań i wypowiedzi innych na nasz temat staje się podstawą tego co myślimy o sobie.

Egocentryzm (łac. ego - ja + centrum - środek) – tok rozumowania, który polega na centralnym umiejscowieniu własnej osoby w świecie. Przekonanie o tym, że jest się najważniejszą osobą, a świat "kręci się wokół niej".

Idiolatria - czczenie samego siebie, samoubóstwienie: Po ciężkiej chorobie Kaligula zaczął zdradzać obawy obłędu. Popadł w manię wielkości i idiolatrię, uwierzył do głębi, że jest bogiem, sam siebie traktował jako bóstwo i domagał się od innych oddawania sobie boskiej czci.

Altruizm (łac. alter – inny, drugi) – zachowanie, którego przejawem jest działanie na korzyść innych. Według J. Poleszczuka polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, przeciwstawne zachowaniu egoistycznemu.

Egotyzm (łac. ego – ja) – przesadne kierowanie zarówno własnej, jak i cudzej uwagi na siebie samego, nieustanne myślenie o sobie i nadmierne zajmowanie się własną osobą (niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne, czy negatywne) przy jednoczesnym zajmowaniu swoją osobą całego otoczenia.

Autowaloryzacja - dążenie do obrony, podtrzymania lub podniesienia samooceny.

Efekt Lucyfera - termin wprowadzony przez Philipa Zimbardo. Określa on przemianę charakteru człowieka z dobrego na zły, jedynie z powodu środowiska/otoczenia, w jakim się znajduje. Wedle teorii, każdy człowiek w skrajnych warunkach może przeobrazić się w oprawcę. Termin określa się też mianem przemiany z anioła w diabła.

Hedonizm (gr. ἡδονή, hedone, 'przyjemność', 'rozkosz') - pogląd, doktryna, uznająca przyjemność, rozkosz za najwyższe dobro i cel życia, główny motyw ludzkiego postępowania. Unikanie cierpienia i bólu jest głównym warunkiem osiągnięcia szczęścia.

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem. Witaj!
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14330
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

WITAM , NA POCZĄTEK TROCHĘ O MNIE .

Avatar użytkownika
przez *Monika* 07 maja 2011, 15:54
DETLEF, Hej :D
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18860
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do