Skocz do zawartości
Nerwica.com

komplet objawów


katie00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat. Już od kilku lat borykam się z nietypowymi problemami i w tej chwili czuję, że powoli zaczynają mnie przerastać. Myślałam i dalej jeszcze mam w sobie dozę wiary, że to może okres dojrzewania i pojedyncze epizody, ale zaczynam poddawać to wątpliwościom... Proszę o przeczytanie i nie uznanie mnie za całkowitą idiotkę. A więc na wstępie napiszę, że od małego jestem grubsza i brzydsza od innych. Oczywiście każdy mi to wytykał, teraz jest tak samo. O ile na początku sobie jako tako z tym radziłam, byłam pewna siebie, to z czasem zaczęłam tracić tę radość z życia. Wykańczało mnie bycie gorszą. I tu zaczęło się coś w stylu objawów zaburzeń odżywiania - mam to do dnia dzisiejszego i jest coraz gorzej. Głównie to próby prowokowania wymiotów, ćwiczenia fizyczne, unikanie posiłków. W parze z tym szło unikanie kontaktów, nieśmiałość i wręcz strach przed ludźmi - szczególnie chłopcami, bo to głównie oni mi wytykali, że nie jestem wystarczająco dobra. I tu zaczynają się kolejne problemy... Do dnia dzisiejszego jestem strasznie nieufna w stosunku do nieznajomych, rodziny jak i starych przyjaciół. Nie mogę uwierzyć, że mają czyste intencje w stosunku do mnie. Przy chłopcach obejmuje mnie kompletny paraliż, nie jestem w stanie nawiązać z żadnym kontaktu, boję się wyśmiania. W latach podstawówki często mi dokuczali, jak już pisałam i wiązało się też z tym zabieranie rzeczy, nie oddawanie ich i niszczenie. Dziś uchodzę za osobę chytrą i nieuprzejmą, bo nikomu nie pozwalam dotykać swoich rzeczy... Mam wewnętrzną blokadę. Już nieraz zemdlałam ze stresu. Często odczuwam niepokój, boli mnie brzuch, kręci mi się w głowie. Dodam, że zazwyczaj mam podwyższony puls. Jakiś czas temu wyjechałam ze znajomymi na kilka dni w góry, chciałam być sama i marzyłam o powrocie do domu. kiedy skądś wyjeżdżam, to mimo wielokrotnego sprawdzania bagaży (czy wszystko zabrałam) panicznie się boję, że zapomniałam o czymś ważnym. Zaczynam płakać, mam drgawki, robię się blada i oblewa mnie zimny pot. Ten stan sam przechodzi po kilku minutach. Dodam, że cierpię z powodu tego, że moje koleżanki mają fajnych znajomych i ogólnie one same są ,,fajne''. Kilka razy poszła w ruch żyletka... Jestem straszną perfekcjonistką i nie cierpię ciągłego porównywania z innymi.

 

Proszę o pomoc, bo to przestaje być normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×