Skocz do zawartości
Nerwica.com

Super sposob na brak dola


Gość atb89

Rekomendowane odpowiedzi

ten pomysl podsunela bliska mi osoba.. mianowicie - nie czytanie tego forum!a przynajmniej unikanie dzialu 'depresja'. na prawde jak czytalem je np. w sylwestra to mi sie plakac chcialo! lepiej isc na spacer bo tam dol bedzie mniejszy niz czytajac te wszystkie problemy.. oczywiscie to jest do osob ktore maja leczenie a nie ze szukaja na forum jakiejs pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie z Toba nie zgadzam. Mi osobiscie to forum bardzo pomaga, bardziej rozumiem swoje zachowania i problemy. Moge spytac sie o rade. Najbardziej pomocne bylo dla mnie jak nie wiedzialam co sie ze mna dzieje, kiedy zaczelam brac leki antydepresyjne. Od razu otrzymalam pomoc i wsparcie. Poza tym czytanie tego forum uswiadamia ci ze nie jestes sama z choroba, ze ludzie cierpiacy na depresje maja swoje wzloty i upadki. Kolejna rzecza o ktorej uwazam trzeba wspomniec jest mozliwosc pomagania innym, wspierania ich i przede wszystkim wysluchania. Pomaga to i mnie i im. Oczywiscie decyzja nalezy do ciebie. Ja jestem wdzieczna ze to forum istnieje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kabaretka,ja sie z toba zgadzam mi to forum tez bardzo pomoglo!Na poczatku mojej choroby nic o nerwicy nie wiedzialam,gdy miewalam ataki to nie bylam pewna czy to atak czy umieram,na tym forum nauczylam sie rozumiec chorobe i jak sobie z nia radzic i juz sie jej tak bardzo nie boje.Moze jak ktos wyzdrowial albo zdrowieje nie powinien wchodzic za czesto na to forum,ale mi sie wydaje ze powoli zdrowieje i nadal tu jestem bo czuje potrzebe napisania komus ze czuje sie lepiej,a i czytanie o sukcesach innych poprawia mi humor,wiec jeszcze jakis czas tu pobede;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale mowilem ze co innego jak ktos probuje sie dowiedziec oswoim problemie a co innego jak ktos leczy depresje i tu zaglada. w tym drugim przypadku mozna sie naprawde zaplakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się właśnie zgadzam, by nie czytać niektórych opowieści. Zgadzam się z autorem posta. Kiedy czytamy czyjeś historie, robi nam się z jednej strony dobrze, bo ktoś ma podobnie jak my. Ale z drugie, budzi to w nas te struny, które chcemy właśnie wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się właśnie zgadzam, by nie czytać niektórych opowieści. Zgadzam się z autorem posta. Kiedy czytamy czyjeś historie, robi nam się z jednej strony dobrze, bo ktoś ma podobnie jak my. Ale z drugie, budzi to w nas te struny, które chcemy właśnie wyciszyć.

 

dokladnie to mialem na mysli tylko nie potrafilem tego przekazac :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Magdalenko :)

I przypomniało mi się teraz coś.

Pisałam w innym miejscu, że kiedyś leczyłam się przez kilka lat i dopiero potem trafiłam na właściwą osobę. I to dziwne, ale przypomina mi się jedno z pierwszych jej pytań, które mi zadała. Zapytała - 'co Ci daje Twoja choroba?'

W pierwszym momencie miałam ochotę się wkurzyć. Ale popatrzyłam i zobaczyłam empatię, zainteresowanie, ciepło w tej osobie. To mnie powstrzymało przed wybuchem gniewu. I zadałam sobie sama to pytanie. Nie odpowiedziałam na głos. Ale już wiedziałam. To jedno pytanie poprowadziło mnie w nowym kierunku. Dobrze wspominam ten dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie na forum o depresji czy nerwicy zależy od indywidualnych predyspozycji człowieka. Mi naprzykład bardzo przeszkadzało to. Będąc w strasznym stanie czytałam to wszystko i chłonęłam jak odkurzacz, np. czytając o natręctwach cieszyłam się, że ja już ten temat mam dawno za soba po czym za pare dni, jak mnie zaatakowały natręctwa to nie wiedziałam co się dzieje. Teraz już jest lepiej ale staram się zabardzo nie przesiadywac i nie czytać. Dział kroki do wolności bardzo mi odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga zrozumieć siebie i swoje dolegliwości po za tym wiem że nie jestem odosobnionym przypadkiem, wiem że mogę sie tu wypisać i znajdę zrozumienie bo nie tylko ja choruję ale wiele innych osób które też chcą sobie z tym radzić w taki czy inny sposób. ja akurat potrzebuje potwierdzenia od innych ze nie jest źle, ze nie jestem sama, nawet jeśli są to tylko wirtualne osoby z forum,to i tak wiem ze sama nie jestem ze swoim problemem:) a wchodzę tu kiedy czuje potrzebę wygadania się lub skonsultowania czegoś z innymi, a przy okazji może pomoc:) pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×