Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie są przyczyny i przebieg nerwicy natrectw?


wk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie właściwie są przyczyny nerwicy natręctw? Czy może być tak, że bierze się znikąd? A co z podłożem fizycznym?

Jedni przeżyli szok, inni mieli jakieś problemy, a co jeśli ktoś nie widzi nic, co mogłoby być powodem choroby?

 

A co do przebiegu...

U mnie zaczęło się, kiedy miałam kilka lat, byłam dzieckiem. Teraz jest już lepiej niż na samym początku, ale nadal jest. Od paru lat. Jak myślicie, czy może być tak, że kiedyś choroba uderzy we mnie ze zwiększoną siłą?

Jak to jest z Wami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest niedobór serotoniny w mózgu - hormonu, którego jeśli jest malo, powoduje depresje, lęki lub nerwicę natręctw. Skąd to się bierze? Tak samo można się spytac skąd bierze sie to ze ktos ma nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy..jest i już . Dlatego leki uzupelniają serotoninę i mogą pomóc. A bez leków..... to jest tak jakby ktoś mial zapalenie pluc i powiedzial: wezmę sie w garść i wyjdę z tego bez leków, antybiotyków. Raczej niemożliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bierze się z powietrza- jakiś uraz z dzieciństwa, trauma, nie w pełni uświadomiony lęk...itp. to podłoże natręctw i wszelakich nerwic. Nie dobór serotoniny jest jedynie jednym z OBJAWÓW, pani Alexandro. Według mnie ;)

 

Leki leczą jedynie okresowo- tj. zaleczają. Żeby wyleczyć problem związany z psychiką, trzeba zagasić jego ognisko, które znajduje się w naszej przeszłości, nie teraźniejszości naszego umysłu.

Co więcej, leki uzależniają-i nie tylko fizycznie. Sprawiają, że przestajemy szukać przyczyny, zatracamy sie w błędnym kole złudnego szczęścia. Stajemy się bombą z opóźnionym zapłonem- człowiekiem, którego prędzej czy później znudzi takie „życie na baterie”.

I wtedy, oczywiście, sięgniemy po psychoterapię...co mogliśmy zrobić już dużo wcześniej, oszczędzając sobie i stresu, i wątroby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakos bardziej skomplikowane, jak mi sie wydaje. Tzn czytalem ze rzeczywiscie w mozgach cierpiacych na nerwice sa pewne anomalie chemiczne, ale podobno sa terapie (CBT) ktore daja podobne efekty jak leki ktore maja te nierownowagi wyleczyc. Co w sumie nie jest dziwne, bo cialo to chyba niezla fabryka farmaceutykow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×