Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na film dokumentalny na Discovery w niedzielę autorstwa Hawkinga. Uwielbiam go. Facet żyje pomimo tylu przeciwności. Nie potrafi mówić ani poruszać się a umysł niesamowity. Teraz nie potrafi już praktycznie poruszyć żadną częścią ciała. Widziałem wiele jego filmów i zapoznałem sie z teoriami na temat powstania wszechświata i teorii wielkiego wybuchu. Naprawde podziwiam GO.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funny Games U.S.

Gatunek: Dramat/Thriller

Produkcja: Austria, Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy

Download: http://isohunt.com/torrent_details/49274326/funny+games?tab=summary

Opis:

Anna (Naomi Watts), jej mąż George (Tim Roth) i ich kilkuletni syn Georgie, wyjeżdżają poza miasto swoim nowym samochodem, ciągnąc na przyczepie śliczną drewnianą łódź. Gdy docierają do swojego gustownie urządzonego domku nad jeziorem, szybko i z ulgą zapominają o zgiełku i problemach wielkiego miasta. Sielankowe wakacje kończą się z chwilą, gdy rozlega się pukanie do drzwi. Ich próg przekracza Peter (Brady Corbet), młody chłopak o nienagannych manierach, ubrany w nieskazitelny strój. Nikomu z domowników nawet nie przechodzi przez myśl, że ten uroczy młodzian z pomocą swego kolegi Paula (Michael Pitt) wkrótce zamieni ich życie w piekło. Rozpoczynając okrutną zabawę, napastnicy w białych rękawiczkach terroryzują swoje ofiary, znęcając się nad nimi psychicznie i fizycznie przez długie godziny. Ta bezlitosna gra ma zakończyć się o 9 rano. Kto zostanie zwycięzcą?

7224748.3.jpg?l=1226719555000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film "Zabawy z bronią"

6920077.3.jpg?l=1185190085000

Opis:

Ogromną wartość filmu docenili nie tylko krytycy. Jest to pierwszy na świecie film dokumentalny, który odniósł również ogromny sukces komercyjny - wszędzie, gdzie był pokazywany. Tylko w Stanach Zjednoczonych "Zabawy z bronią" obejrzało 3,5 miliona widzów. Podobnie w Europie Zachodniej film cieszył się niezwykłą popularnością - w Niemczech i we Francji obejrzało go ponad dwa miliony widzów.

 

W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?

 

Michael Moore: "Równie dobrze mogłem zrobić ten film dziesięć lat temu - nie jest to przecież film o Columbine, ani nawet o broni. Ameryka się nie zmieniła. Chodzi o naszą kulturę strachu i o to, jak ten strach popycha nas do przemocy, zarówno w kraju, jak i za granicą."

 

[Dodane po edycji:]

 

Ściana - wszystkim polecam ten film. Naprawdę wzruszający obraz.

PFWALL299841.jpg

Opis:

"The Wall" - teledysk, manifest antywojenny to częste określenia tego wybitnego obrazu. Film jest fenomenalnym tłem do muzyki i tekstów zespołu Pink Floyd z płyty "The Wall" wydanej w 1979 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taki temat już powstał. Sprecyzuję pytanie: Znacie może jakieś filmy o ludziach z zaburzeniami osobowości?

Chodzi mi o lekkie filmy, nie takie, po których nie można zasnąć. Chodzi mi też o filmy z happyendem. Najlepiej amerykańskie. :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lekkie filmy z happy endem ( ale nie mające związku z zaburzeniami osobowości) to ostatnio oglądałam " jeszcze dalej niż pólnoc" (francuski) i "każdy chce być włochem".Jeszcze niedawno oglądałam "Plac Zbawiciela" i pamiętam, że bardzo mi się podobał, choć to raczej dramat obyczjowy. Niestety, choć oglądałam go 2 miesiące temu, to nie umiem sobie przypomnieć ani o czym był ani jak się skończył, co chyba dobitnie dowodzi, że mi się NIE WYDAJE, że mam pogorszone funkcje poznawcze...ostatnio często się łapię na tym, że po krótkim czasie nie pamiętam o czym był film czy książka. Bardzo mi się podobała też "Różyczka", choć to już cięższy film i bez happy endu. A jeszcze niedawno byłam w kinie na filmie " Czeski błąd", ale to też poważniejszy... i też ledwie pamiętam o czym był...boję się tego, co się ze mną dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodziło o komedie, tylko o filmy o ludziach z problemami z psychiką, które się dobrze kończą. :) "Pokolenie P" oglądałam, według mnie tam się rozchodzi o borderline, według mnie bardzo dobrze zagrany i zgrabny filmik.:)

 

(A jeśli chodzi o mały offtopic - czyli problemy z pamięcią, to może być to wywołane przez leki benzodiazepinowe, które zażywasz - na przykład Xanax, Afobam, Clonozepam, Oxazepam i wiele innych są w tej grupie. Wiem, bo biorę Xanax i czasem nie pamiętam, co robiłam wczoraj. Te leki nie są toksyczne, ale niepamięć następcza jest ich skutkiem ubocznym. Nie przejmuj się tym, jeśli jest tak, jak napisałam!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×