Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Najleprze są komedije im głupsze tym śmieszniejsze, polecam

HowHi

Piątek1,2,3

AliG

Śmierć na pogrzebie

Bad Boysi 1,2

Fujary na Tropie

Stary Gdzie moja bryka

Chłopaczki z sąsiedztwa

Agent XXL1,2

Ciacho

Testosteron

iwielel wiele innych.

 

:roll:

przeczytaj post autorki tematu najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - jeden z najlepszych filmów tego typu jakie znam, ciepły, lekki, obyczajowy o mężczyźnie mającym zespół Aspargera, w którego życiu pojawia się nowa sąsiadka.

Piękny umysł - równie dobry film opowiadający o obsesji, bądź nawet o nieuświadomionej nerwicy natręctw, nie pamiętam dokładnie

Pi - nieco cięższy kaliber, czarno-biały film opowiadający zmaganie się umysłu naukowca z pewnym kodem (bzdura jest tytuł filmu, który powinien nosić nazwę Fi)

Fight Club - genialny film, wspaniale zrealizowany, nie mogę opowiedzieć o jakim zaburzeniu opowiada, bo wtedy zdradził bym zbyt duży fragment fabuły;) Wspaniały wątek filozoficzny, lubię to;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, super film o PTSD - Bracia - jest wersja amerykańska i bodajże |duńska, obie świetne. O tym jak wojna może wpłynąć na żołnierza i co dzieje się wtedy z nim, jego rodziną otoczeniem......

Mogę polecić książkę, Weronika postanawia umrzeć - jest też film, ale koszmarny...o kobiecie która zostaje odratowana po próbie samobójczej i gdy życie zaczyna się właśnie układać okazuje się, że na skutek tamtego zdarzenia serce jest tak uszkodzone, ze zostało jej już niewiele życia...i jak je teraz wykorzystać.....piękna książka, marny film.

 

[Dodane po edycji:]

 

No i nie możemy zapomnieć o całej serii o dr. Hannibalu Lecterze - jakby nie patrzeć koleś był solidnie zaburzony 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film o popapranym kolesiu :mrgreen:

Dedykacja - młody pisarz który w związku z traumą dzieciństwa nienawidzi kobiet musi pracować z młodą ilustratorką jego opowiadań...ciekawe i fajne.

 

[Dodane po edycji:]

 

magic, och film okropny, nie dałam rady dooglądać go do końca...dla mnie nuuudna masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam oglądać film "Painful Secrets", ale w połowie zrobiło mi się słabo i przerwałam. To o dziewczynie, która wyładowuje swoją agresję na sobie - tnie się, przypala się itp. Mimo że taki hollywoodzki filmik, to jednak nie dałam rady, bo mi po nim niedobrze. Też parę razy pokaleczyłam się żyletką na przedramieniu, ale nigdy w taki sposób! NIGDY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie "studiowania" filmografii Ryana Goslinga :105:

 

Polecam mało znany film "Half Nelson" - polski tytuł "Szkolny chwyt":

 

http://www.filmweb.pl/Szkolny.Chwyt

 

[videoyoutube=BNdg2Ds3Fpw][/videoyoutube]

 

oraz "United States od Leland" ("Odmienne stany moralności"):

 

http://www.filmweb.pl/film/Odmienne+stany+moralno%C5%9Bci-2003-34272

 

[videoyoutube=84st1QOkNys&feature=related][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prosta Historia" - Świetny film. Dziadek jedzie przez pół Ameryki na kosiarce.

Opis:

Stary farmer postanawia odwiedzić chorego brata, z którym nie rozmawiał od 10 lat. Wyrusza w podróż do miejscowości odległej o 300 mil. Jego środkiem lokomocji jest mały traktor z przyczepą.

6901011.3.jpg?l=1185190085000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć "World's Fastest Indian" - Opowieść o życiu nowozelandzkiego konstruktora Burta Munro (Hopkins), budowniczego motocykla Indian na którym w latach 70-tych podczas wyścigów Bonneville Salt Flats, rozgrywanych w stanie Utah w USA udało się pobić ówczesny rekord prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie o zaburzeniach psychicznych znam takie filmy:

Lot nad kukułczym gniazdem.

Przerwana lekcja muzyki.

Berlin Calling.

Przekleństwa niewinności.

Lepiej być nie może.

 

Jeszcze jest Weronika postanawia umrzeć o której już pisaliście, ale filmu nie widziałam, czytałam tylko ksiażkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×