Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, kamilcia85 napisał:

 

Musi się po prostu"wkręcić". Ja od 2018 roku jak zaczęła się u mnie ta cała nerwica i jak dostałam escitalopram ( około miesiąca mi się wkręcał) nie miałam większych problemów aż do teraz. Ale to z mojej winy bo nieregularnie brałam. Także cierpliwości.

Czyli ja mam tak samo jak Ty 🙂 miesiąc minimum trzeba brać, żeby sprawdzić czy zaskoczy…a potem czekać do 3 miesięcy na ustąpienie wszystkich objawów…

Edytowane przez Venencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamilcia85 napisał:

 

Musi się po prostu"wkręcić". Ja od 2018 roku jak zaczęła się u mnie ta cała nerwica i jak dostałam escitalopram ( około miesiąca mi się wkręcał) nie miałam większych problemów aż do teraz. Ale to z mojej winy bo nieregularnie brałam. Także cierpliwości.

A Ty bierzesz od 2018? Jaką dawkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Venencja napisał:

Pomoże. Byłam wczoraj w pracy poza domem, a potem w dwóch dużych sklepach po donice i żarcie. Zero zawrotów głowy i ataków paniki, nawet lęku zero. I nie sztywnieją mi już nogi, chyba się popłaczę ze szczęścia! Byłam tylko trochę zmęczona po powrocie, to dziwne zmęczenie towarzyszy mi od kiedy mam nawrót nerwicy, lecz już nie jest takie silne jak na początku. Stwierdzam, że Esci zaczyna u mnie działać równo po 4 tyg brania dawki 10mg…

To dziwne że lekarz kazal mi po 10 dniach nie poczuję poprawy to zwiększyć do 15 mg. Nie chce zwiększać i nie wiem teraz co robic. Najgorzej boje się sklepów i wyjscia w miasto,chociaż nie próbowałam od lutego. Już zapomniałam jak wygląda mój kochany Kołobrzeg 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Venencja napisał:

A Ty bierzesz od 2018? Jaką dawkę? 

Tak od 2018 biorę ciągle ten sam lek, zaczęłam prawdopodobnie od 10mg, a potem sezonowo jak było więcej słońca i dni dłuższe schodziłam na 5 mg i jak zbliżała się jesień i zima wracałam na 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 11:01, Marcelina 28 napisał:

To dziwne że lekarz kazal mi po 10 dniach nie poczuję poprawy to zwiększyć do 15 mg. Nie chce zwiększać i nie wiem teraz co robic. Najgorzej boje się sklepów i wyjscia w miasto,chociaż nie próbowałam od lutego. Już zapomniałam jak wygląda mój kochany Kołobrzeg 😂

Ja bym nie zwiększała…jestem zdania, że nie zawsze trzeba ślepo ufać lekarzowi. Warto obserwować też siebie…

 

Jezeli miałabym coś Ci poradzić, to zaczęłabym już wychodzić ze strefy komfortu i ćwiczyłabym powoli wychodzenie. Musisz zrobić pierwszy krok i potem z czasem będzie coraz lepiej. Potraktuj to jak trening, a trening jak wiadomo czyni mistrza. Znam ludzi, którzy tak jak Ty nie wychodzili z domu, ćwiczyli, czasami uciekali ze sklepu itd, a potem wyszli z nerwicy bez leków. A my mamy jeszcze wsparcie w postaci Esci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Venencja napisał:

Ja bym nie zwiększała…jestem zdania, że nie zawsze trzeba ślepo ufać lekarzowi. Warto obserwować też siebie…

 

Jezeli miałabym coś Ci poradzić, to zaczęłabym już wychodzić ze strefy komfortu i ćwiczyłabym powoli wychodzenie. Musisz zrobić pierwszy krok i potem z czasem będzie coraz lepiej. Potraktuj to jak trening, a trening jak wiadomo czyni mistrza. Znam ludzi, którzy tak jak Ty nie wychodzili z domu, ćwiczyli, czasami uciekali ze sklepu itd, a potem wyszli z nerwicy bez leków. A my mamy jeszcze wsparcie w postaci Esci. 

Już trochę sie przelamałam bo pojechałam autem po córkę,a jutro czy chce czy nie misze jechać z młodszą do lekarza bo narzeka na ucho.  Już długo mam nerwicę ale nigdy,NIGDY nie zamknęla mnie ona w domu tak jak teraz.Jestem już 10 dni na 10mg ale narazie czuje się gorzej niż np 2 tygodnie temu. Schodzę również z lamotryginy i to może też tak działa że czuję większe lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Venencja napisał:

Jezeli miałabym coś Ci poradzić, to zaczęłabym już wychodzić ze strefy komfortu i ćwiczyłabym powoli wychodzenie. Musisz zrobić pierwszy krok i potem z czasem będzie coraz lepiej. Potraktuj to jak trening, a trening jak wiadomo czyni mistrza. Znam ludzi, którzy tak jak Ty nie wychodzili z domu, ćwiczyli, czasami uciekali ze sklepu itd, a potem wyszli z nerwicy bez leków.

Na lęki przed wychodzeniem jest jedna baaardzo skuteczna metoda. Konieczność wyjścia chociażby do sklepu.
Miałam w swoim życiu okres gdzie lęki praktycznie uniemożliwiały mi wyjście z domu, a że mieszkałam wtedy sama to miałam do wyboru, albo wyjść, albo głodować przez miesiąc 🤷‍♀️ 

U mnie ten stan był co prawda przejściowy i spowodowany włączeniem nowego leku, ale metoda i tak skuteczna 🙋‍♀️ wychodziłam bo musiałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 12:52, acherontia styx napisał:

Na lęki przed wychodzeniem jest jedna baaardzo skuteczna metoda. Konieczność wyjścia chociażby do sklepu.
Miałam w swoim życiu okres gdzie lęki praktycznie uniemożliwiały mi wyjście z domu, a że mieszkałam wtedy sama to miałam do wyboru, albo wyjść, albo głodować przez miesiąc 🤷‍♀️ 

U mnie ten stan był co prawda przejściowy i spowodowany włączeniem nowego leku, ale metoda i tak skuteczna 🙋‍♀️ wychodziłam bo musiałam.

Pewnie tak jest. Ja natomiast wychodziłam od początku na siłę nawet po jeden chleb, a duże zakupy robiłam z dostawą, żeby nie dźwigać 😂😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 17:27, Venencja napisał:

Pewnie tak jest. Ja natomiast wychodziłam od początku na siłę nawet po jeden chleb, a duże zakupy robiłam z dostawą, żeby nie dźwigać 😂😂 

Mailas takie doly przy wchodzeniu na esci? Ja dzis wziełam 13 tabletkę 10 mg. Poczułam ogromny lęk,ktorwgo nie miałam już z miesiac i smutek ogromny. Musiałam łykać xanax. Czy to możliwe że jeszcze skutki uboczne w postaci nasilenia lęków?  Ostatnio czulam sie już w miarę a dziś takie coś....zaczynam wątpić w to esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Mailas takie doly przy wchodzeniu na esci? Ja dzis wziełam 13 tabletkę 10 mg. Poczułam ogromny lęk,ktorwgo nie miałam już z miesiac i smutek ogromny. Musiałam łykać xanax. Czy to możliwe że jeszcze skutki uboczne w postaci nasilenia lęków?  Ostatnio czulam sie już w miarę a dziś takie coś....zaczynam wątpić w to esci.

A ile już bierzesz? 

Nie wątp, u mnie na początku brania miałam takie wahania że też myślałam że leki nie działają albo nie wiadomo co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamilcia85 napisał:

A ile już bierzesz? 

Nie wątp, u mnie na początku brania miałam takie wahania że też myślałam że leki nie działają albo nie wiadomo co. 

Biore 13 dni 10 mg. Było już dobrze po 2 tygodniach na 5 mg,odkad weszłam na 10 mg zaczeły sie jazdy,lęki wróciły mi 11 dnia na 10 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Biore 13 dni 10 mg. Było już dobrze po 2 tygodniach na 5 mg,odkad weszłam na 10 mg zaczeły sie jazdy,lęki wróciły mi 11 dnia na 10 mg.

Cierpliwości. Mi po około miesiącu wszystko sie unormowało a tak to też miałam dnia bardzo dobre a za chwilę zjazd. Teraz też tak mam, bo lekkomyślnie opuściłam kilka tabletek i pojawiły się takie objawy jak na początku leczenia. Od ponad 2 tygodni biorę 10m regularnie i mam mega wahania. Np w poniedziałek było bardzo w porządku, we wtorek wieczorem mnie dopadło, trzymało do środy wieczorem, dzisiaj znowu jest lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcelina 28 napisał:

Mailas takie doly przy wchodzeniu na esci? Ja dzis wziełam 13 tabletkę 10 mg. Poczułam ogromny lęk,ktorwgo nie miałam już z miesiac i smutek ogromny. Musiałam łykać xanax. Czy to możliwe że jeszcze skutki uboczne w postaci nasilenia lęków?  Ostatnio czulam sie już w miarę a dziś takie coś....zaczynam wątpić w to esci.

Tu jakaś dziewczyna na forum pisała, że jest weteranką i żeby Esci działało dobrze trzeba brać 2 miechy pełną dawkę. U mnie też różnie, mam dni ok, a mam takie, że odechciewa mi się wszystkiego. Ale idealnie nie jest nigdy, jeszcze nie miałam takiego dnia,  żeby czuć się jak przed nerwicą. Często jestem zmęczona, jak mam większy wysiłek to mi lęki się włączają. Często walę drzemki w ciągu dnia, a do tego jeszcze mi dokuczają bóle brzucha i kręgosłupa…czekam aż to wszystko minie…u mnie już 34 dni na dawce 10mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kamilcia85 napisał:

Co bierzecie na ból głowy? Bolała mnie przez kilka dni ale lekko a dzisiaj jest katastrofa. Wzięłam apap extra ale żadnej ulgi. 

Ja biorę Ibuprom, a na ból kręgosłupa brałam Diclovit. Nie pitolę się w tańcu 😜 bo Apap na mnie nie działa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Venencja napisał:

Ja biorę Ibuprom, a na ból kręgosłupa brałam Diclovit. Nie pitolę się w tańcu 😜 bo Apap na mnie nie działa…

Wcześniej też normalnie brałam czy Ibuprom czy Nurofen ale boję się że mogą jakoś zaburzyć działanie leków i znów zacznę się gorzej czuć 🤯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 19:34, Venencja napisał:

Ja biorę Ibuprom, a na ból kręgosłupa brałam Diclovit. Nie pitolę się w tańcu 😜 bo Apap na mnie nie działa…

I jak sie czujesz? Jakoś działa ten escitalopram u Ciebie po takim czasie? Ja juz po 15 tabletkach 10 mg i dalej mam lęki😢

Edytowane przez Marcelina 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

I jak sie czujesz? Jakoś działa ten escitalopram u Ciebie po takim czasie? Ja juz po 15 tabletkach 10 mg i dalej mam lęki😢

Tak, czuję się coraz lepiej. Zaskoczył w końcu. Po tym jak ostatnio narzekałam, że nie miałam żadnego w 100% dobrego dnia od kiedy biorę Esci, od 2 dni czuję się świetnie. Praktycznie normalnie 😱😱😱 jestem w mega szoku! Płakać mi się chce z radości! Pewnie będą jeszcze słabe dni, ale jest serio z dnia na dzień coraz lepiej. Zostaję już na 10mg, już 5 tyg biorę tę dawkę…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 17:15, Marcelina 28 napisał:

A czy esci zadzialalo u Ciebie na wszystkie objawy nerwicy? Ataki paniki itp?

Za pierwszym razem po około miesiącu wszystko minęło czułam się jak przed tym wszystkim. Teraz jeszcze miewam nie do końca dobre dni ale jest o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamilcia85 napisał:

Za pierwszym razem po około miesiącu wszystko minęło czułam się jak przed tym wszystkim. Teraz jeszcze miewam nie do końca dobre dni ale jest o niebo lepiej.

Polecam Ci psychoterapię. Tylko ona potrafi pomóc w 100% przy naszych zaburzeniach. Ja wracam po świętach…w ogóle ja jestem po jednej długiej psychoterapii (6 lat temu chodziłam) i teraz mam wrażenie korzystam z wiedzy, którą wtedy nabyłam…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×