Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Dziwak

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ludzie sporo różnią się od zwierząt, choćby świadomą abstynencją seksualną. Można by zapewne rozwinąć dyskusję, ale to było moje ostatnie zdanie na tym forum, skoro już mnie straszą banem, jak dziecko traktując (na miejscu akcjonariuszy wp przyjrzałbym się mocno tym moderatorom).
 2. Dziwak

  Spam - nie na temat

  No i tak samo z cukrzykami i nadciśnieniem - choroba wraca. Trudno zobaczyć analogię?
 3. Dziwak

  Spam - nie na temat

  Aaaa.. lękowych! Myślałem, że chodzi o depresję. Jeśli chodzi o zaburzenia lękowe, to wiem coś na ten temat. No to wspólne mają to, że jedno i drugie to choroba. W ogóle nie powinno się mówić zaburzenia lękowe, tylko choroba lękowa, chyba że dotyczy specjalnego przypadku, gdy osoba czasami przeżywa nadmierny lęk, a czasami nie. Jeśli ktoś zawsze ma lęk w określonych sytuacjach albo nawet przez cały dzień, to nie ma o zaburzeniu, tylko normalnej chorobie. Zaburzenia to można mieć świadomości, pamięci, snu.
 4. Dziwak

  Spam - nie na temat

  Niestety tzw. zdrowym nie wytłumaczysz. To tak jakby ślepemu chcieć wyjaśnić jak wygląda kolor zielony.
 5. Dziwak

  Spam - nie na temat

  Powiedz to cukrzykom albo chorym na nadciśnienie.
 6. Ostatnie zdanie jest oczywiste, natomiast ostatnie zdanie najbardziej istotne. Błędem jest wrzucanie wszystkich chorób i zaburzeń do jednego worka. To tak jakby porównać astmatyka do chorującego przejściowo na grypę. Depresję prawdopodobnie da się efektywnie leczyć psychoterapią, chociaż i tutaj zapewne zależy od głębokości tej depresji. Jeśli jest bardzo głęboka, to raczej bez leków będzie ciężko. Natomiast na nerwice lękowe i lęk uogólniony żadna psychoterapia nie zadziała, za wyjątkiem chwilowego efektu placebo.
 7. To prawda, zgodnie z badaniami Williams Institute w 2011 r. 2,2% kobiet jest biseksualnych i 1,1% homoseksualnych (u mężczyzn jest na odwrót). Dziwny to lęk, ale może pomoże Wam myśl, że jesteście wyjątkowe? W końcu biseksualizm to nie jest choroba jak nerwica i fobie. Średnio 2 kobiety na 100 to biseksualistki, 1 na 100 lesbijki. Lęk o swoją seksualność mogą przeżywać tylko ci, którzy chcą pozostać zwierzętami (no dobra, trochę się pomądrzyłem, bo nie mam tego problemu).
 8. Niezła schiza - jaka to jest irracjonalność: prędzej należałoby się spodziewać, że osoba przestraszy się, że zaśnie i już się nie wybudzi. Skoro jednak boi się, że nie zaśnie, to jak miałby umrzeć? Z powodu wycieńczenia organizmu? Ale nawet wtedy osoba racjonalna powinna myśleć w ten sposób, że jeśli organizm będzie wycieńczony, to po prostu mechanizmy obronne wywołają automatyczny sen, aby się naprawić (eksperymenty naukowe właśnie do tego doprowadzały, można poczytać). Więc nie powinno być tego lęku. Tak rozumuje osoba zdrowa pod względem... braku takiej choroby. Np. dla mnie jest to śmieszny problem jaki człowiek sobie może sam wymyślić. A jednak mam inne schizy, które dla tej osoby, która opisała swój ciekawy przypadek, też mogą wydać się śmieszne i bezsensowne, kompletnie nieracjonalne. Ciekawe czy ten człowiek poradził sobie z tym problemem po 10 latach.
 9. Bo jest tańszy? Takie portale to na pewno nie jest hit, ale nie wiem czy kit. Może coś po środku. Chociaż bliżej do kitu. Problem z nimi polega na tym że spotkania są sztuczne, a tzw. poznawanie się to rodzaj rozmowy kwalifikacyjnej, co nie dość, że stresuje, a więc można gorzej wypaść - w realu - niż gdyby spotkania były stopniowe i naturalne, to w dodatku ukierunkowane są na konkretny cel - przyjąć albo odrzucić, jak przy szukaniu pracy. A jednak związek emocjonalny nie powinien być oparty na biznesie. Z drugiej strony można takie coś potraktować jako zabawę albo trening przed prawdziwymi randkami. Więc tylko w tym sensie nie jest to zupełny kit.
 10. 17 lat to osoba prawie dorosła. Może u młodych kobiet jest to normalne, na pewno nie mężczyzn. Sam fakt, że masz takie problemy, świadczy o tym, że jesteś osobą biseksualną. Gdybyś była 100% hetero, to sama myśl o seksie z tą samą płcią wywoływałaby u Ciebie obrzydzenie. Przynajmniej tak jest u mężczyzn.
×