Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko moi drodzy,

 

Czy przy zażywaniu Esci jest szansa, żeby w stosunkowo krótkim czasie przytyć? Mieliście taką sytuację? Nie mówię, że przytyłam gigantyczne ilości ale widocznie, co niestety od zawsze było dla mojego umysłu nieakceptowalne... Cały skok wagi miał miejsce bodajże w półtora miesiąca ok. 5kg. Rozumiem że teraz tryb życia nie sprzyja temu by waga stała w miejscu (siedzenie w domu przez kwarantannę, sesja i kucie, brak czasu na poważniejszą aktywność fizyczną) ale przyznam że nigdy nie miałam problemu z takim nabraniem "masy", zawsze moja waga trzymała się w miarę stabilnie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem brintelix w dawce 10mg dziennie przez miesiąc, przez ten czas nie było żadnej poprawy, ani skutków ubocznych. Czy po odstawieniu wortioksetyny można od razu zacząć brać esci czy trzeba jakiś czas odczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to czasami mało na efekty. Ja bym pobrał jeszcze z dwa tyg minimum. Tym bardziej, że nie masz ubocznych.

 

Esci też się u niektórych długo rozpędza, ja biore prawie miech i nic. Za to lekkie uboki sa - akatyzja - nie potrafię usiedziec w miejscu. Dziennie potrafię zrobić 15-20 km po mieszkaniu (!). Plus dostalem zapalenia zatok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po roku nieobecności.

Dziś jest ostatni dzień, w którym biorę escitil.

I trochę obawiam się efektów odstawiennych, choć przy innych lekach mi to nie dolegało. W dodatku za tydzień zaczynam nową pracę, więc nie chciałabym poleć w pierwszym tygodniu.

Jak to było u was z odstawieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Coel napisał:

Cześć wszystkim po roku nieobecności.

Dziś jest ostatni dzień, w którym biorę escitil.

I trochę obawiam się efektów odstawiennych, choć przy innych lekach mi to nie dolegało. W dodatku za tydzień zaczynam nową pracę, więc nie chciałabym poleć w pierwszym tygodniu.

Jak to było u was z odstawieniem?

 

Ja tam nie odstawialem ale wiadomo jakie sa zalecenia w tygodniiu zmniejszaj minimalnie i na przelomie3-4 odstawisz to powinno byc cacy. Bedzie troche stresu bo nowa praca itd ale mysle opanujesz sytuacje bo czemu by nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

 

Ja tam nie odstawialem ale wiadomo jakie sa zalecenia w tygodniiu zmniejszaj minimalnie i na przelomie3-4 odstawisz to powinno byc cacy. Bedzie troche stresu bo nowa praca itd ale mysle opanujesz sytuacje bo czemu by nie?

Od bodajże kwietnia odstawiam. Na początku brałam połówkę codziennie, obecnie co drugi dzień. 

A jeśli chodzi o pracę, to już raz mi nie przedłużyli umowy, bo ze stresu robiłam okropne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 18:09, Deuter napisał:

Miesiąc to czasami mało na efekty. Ja bym pobrał jeszcze z dwa tyg minimum. Tym bardziej, że nie masz ubocznych.

 

Esci też się u niektórych długo rozpędza, ja biore prawie miech i nic. Za to lekkie uboki sa - akatyzja - nie potrafię usiedziec w miejscu. Dziennie potrafię zrobić 15-20 km po mieszkaniu (!). Plus dostalem zapalenia zatok.

Wiem, że miesiąc to może być trochę za krótko na efekty, miałem właśnie zamiar kupić drugie opakowanie i jeszcze poczekać, ale przemyślałem to i jednak nie będę płacił tym złodziejom ponad stówę za opakowanie, bo może lek zadziała, a może nie.. błąd zrobiłem, że w ogóle to kupiłem i od tego zacząłem. Więc wole spróbować esci. 

W dniu 3.07.2021 o 14:31, sencor napisał:

Brałem brintelix w dawce 10mg dziennie przez miesiąc, przez ten czas nie było żadnej poprawy, ani skutków ubocznych. Czy po odstawieniu wortioksetyny można od razu zacząć brać esci czy trzeba jakiś czas odczekać?

Nikt nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przemysl sprawę jeszcze - nie masz skutkow ubocznych, ktore czasami są takie, że szkoda gadac i większość ludzi z ich powodu rezygnuje z terapi. Tobie nic nie jest - korzystaj i daj szansę. Esci to też nie tabletka szczęścia i cudowne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sencor brałam brintellix i ja bym na Twoim miejscu poczekała, bo on czasami chwile potrzebuje na rozkręcenie. Wiem, że nie jest to najtańszy lek (ja płaciłam chyba 160zł za opakowanie te 4 lata temu), ale i tak. Z tym, że ja brałam wyższą dawkę bo 20 mg. No i inna sprawa, że to ogólnie jest lek, który praktycznie nie ma skutków ubocznych co się nie zdarza przy SSRI.

Esci też brałam to po tygodniu jak wylądowałam w szpitalu lekarze mi od razu to odstawili bo stwierdzili, że to nie lek dla mnie.

 

4 godziny temu, sencor napisał:

Nikt nie wie?

Tu już się lekarz musi wypowiedzieć. 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

No to od kwietnia juz dlugo minelo wiec moze czas calkiem odstawic ? I obczaic jak bedzie ? Lekarz napewno wie co robi💪🏻 Bedzie cacy nic sie nie martw💪🏻

Nie doczytałeś. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. Dlatego pytam, jak może być. I czy w ogóle :D choć wcześniej odstawiałam inne leki i nawet mnie to nie ubodlo. No, może odstawienie Coaxilu, ale to inny lek i dał mi tylko przy odstawieniu niewielki ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kochane mordki 🙂 Pamiętajcie, że leki SSRI potrzebują gdzieś od 2 tygodni do nawet 3 miesięcy na "rozkręcenie", czyli fachowo mówiąc na osiągnięcie w organizmie stanu stacjonarnego, czyli wtedy kiedy szybkość wydalania leku zrówna się z szybkością wchłaniania leku. To zależy od naszego metabolizmu, a każdy ma inny metabolizm. Np mi doktor mówiła, że niektórzy mają tak wolny metabolizm, że potrafią spać nawet 16h! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 08:49, Coel napisał:

Nie doczytałeś. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. Dlatego pytam, jak może być. I czy w ogóle :D choć wcześniej odstawiałam inne leki i nawet mnie to nie ubodlo. No, może odstawienie Coaxilu, ale to inny lek i dał mi tylko przy odstawieniu niewielki ból głowy.

 I jak tam wariat ? Wporzadku wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 18:19, sencor napisał:

Wiem, że miesiąc to może być trochę za krótko na efekty, miałem właśnie zamiar kupić drugie opakowanie i jeszcze poczekać, ale przemyślałem to i jednak nie będę płacił tym złodziejom ponad stówę za opakowanie, bo może lek zadziała, a może nie.. błąd zrobiłem, że w ogóle to kupiłem i od tego zacząłem. Więc wole spróbować esci. 

Nikt nie wie?

Sencor zerknij mój post z 27 maja. Odstawiałem wtedy escitalopram, ale nikt mi nie odpisał. Obecnie jestem "na czysto". Od około tygodnia nie biorę nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

Odstaw w ciul odrazu😃 Mala dawka pikus bedzie. Chyba ze lekarz zalecal inaczej👌🏻

Brales moze esci? Ja osobiscie nie za bardzo lubie ten lek bo on bardziej wycofuje niz nakreca pozytywnie ale na OCD w wysokich dawkach dziala nawet... bralem rok temu 20 mg i jakos dzialal ale nastruj byl na nim taki nijaki... a teraz znowu biore bo reszta sie nie sprawdza... no chyba ze ta wenla, zobacze co powie lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pawel.770 napisał:

Brales moze esci? Ja osobiscie nie za bardzo lubie ten lek bo on bardziej wycofuje niz nakreca pozytywnie ale na OCD w wysokich dawkach dziala nawet... bralem rok temu 20 mg i jakos dzialal ale nastruj byl na nim taki nijaki... a teraz znowu biore bo reszta sie nie sprawdza... no chyba ze ta wenla, zobacze co powie lekarz.

Ja biore teraz 20mg Esci i 90 Dulo, Pramipexol 1mg, Mirta 45mg😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel.770 napisał:

😮 troche tego bierzesz... chcociaz ja nie duzo mniej😅 a wenle brales? Ja bralem 150 mg to cisnienie mi skakalo do 160...

Bralem chlopie 300 Wenli i 120 Miansy… padlina nic nie pomoglo na lęki a nawet bylo gorzej. Co do ubocznych to suchosc w gembie straszna , jezor mialem caly czarny nie wiem chyba od tej suchoty i generalnie czulem sie cienkawo na tym…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PiotrekLondon napisał:

Bralem chlopie 300 Wenli i 120 Miansy… padlina nic nie pomoglo na lęki a nawet bylo gorzej. Co do ubocznych to suchosc w gembie straszna , jezor mialem caly czarny nie wiem chyba od tej suchoty i generalnie czulem sie cienkawo na tym…

A to jaki rodzaj lęku masz? Jak masz fobie spoleczna to amisulpiryd w niskiej dawce pomaga, daje odchamowanie dopaminowe powodujac luz na maxa... tylko niestety jak ktos ma stresy i jest nerwowy to ten lek to nasili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel.770 napisał:

A to jaki rodzaj lęku masz? Jak masz fobie spoleczna to amisulpiryd w niskiej dawce pomaga, daje odchamowanie dopaminowe powodujac luz na maxa... tylko niestety jak ktos ma stresy i jest nerwowy to ten lek to nasili.

Szczerze to kurna juz bym wolal Sulpiryd kiedys na mnie fajnie dzialal czulem kopa energetycznego wstawalem rano pelen energi. Tyle ze wtedy nie mialem lęków a teraz to kurde bralem Amisulpiryd,Fluanxol, Sulpiryd i niestety nic nie zaskoczylo. Jedynie co to Fluanxol 1,5 mg przy Paro jak bralem to czulem sie nieco lepiej. No ale druga strona medalu ze prolaktyna wali w kosmos i libido juz totalnie na dnie. A co do lękow to taki uogolniony mam raczej nie boje sie jakis konkretnych rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×