Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Hek0r

Urojone Dźwięki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przez ostatnie 2 miesiące ( moja nerwica trwa o wiele więcej nawiasem mówiąc) mam pewien problem.

Przed zaśnięciem kiedy zapadam w półsen, jeżeli można tak powiedzieć o tym stanie kiedy jeszcze nie śpię tylko w głowie mam natłok abstrakcyjnych myśli ( mam nadzieje że wyraziłem się dość jasno), mam pewnego rodzaju napady. Otóż mimowolnie wyobrażam sobie nieprzyjemny dźwięk który wyrywa mnie z tego stanu i powoduje napad lęku. To coś jakby mój mózg odbierał informacje o dźwięku pomimo tego że nie ma nigdzie żadnego jego źródła, dodatkowo tak jak już mówiłem nie mam nad tym kontroli, nawet nie działam pod wpływem autosugestii. Chciałbym usłyszeć wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja sobie nie wyobrażam dźwięków, ale miewam takie szumy w uszach przed zaśnięciem, jakby coś piszczało-szumiało jak niewyłączony telewizor. Ale nie wiem czy to to samo co ty masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam szumy uszne i piszczenie ale mój problem jest inny. Te dźwięki to czasami co prawda niezidentyfikowane piski ale potrafią być zupełnie inne jak np. uderzenia czy (może trochę przesadzę) wybuchy albo zupełnie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło mi słyszeć że nie jestem sam, myślałem że naprawdę mi odbija. Dla mnie każde pójście spać to jak czekanie na upadek po skoku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w idealnej ciszy cały czas słyszę, szumienie i piszczenie, czasami tak jakby pasikonik wydawał dzwięki koło mego ucha. Tylko lewe ucho to słyszy. Zaczeło się jak naraziłem się na 105 decybeli. Już dobry miesiąc mi piszczy. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie mam szumów ( no chyba, ze za duzo kawki wypije), to chodzi o cos dziwnego, tuż przed zasnięciem, nawet nie umiem tego okreslic, cos jakby jakis halas wyrywa mnie z tego półsnu i zaczynają sie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukalam tego na necie ale jakies pierdoły mi znalazło, blogi, wiersze etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sam sie wpedzasz sie ten strach. moze boisz sie zasnac bo ktos moze przyjs i zrobic ci krzywde?

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dźwięki, głosy, obrazy w głowie pojawiające się przed snem to tzw. "omamy hipnagogiczne".

Normalni ludzie też to mają, tylko nie zwracają na to uwagi.

Tak więc autor tematu, wyluzuj. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi