Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
weronika

KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

144 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      102
    • Nie
      31
    • Zaszkodziła
      24

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, matnia napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja biorę 400 mg kwety dzień w dzień od 6 lat.

Ja przez 3 lata biorę dawki w zakresie 200-400mg, więc też już trochę czasu.

Poszukałam trochę i znalazłam, że rzeczywiście, kwetiapina może wpływać na funkcje tarczycy, chociaż w bardzo rzadkich przypadkach:

Cytat

Quetiapine is known to have adverse effects on thyroid function. In clinical trials, about 0.4% (10/2386) of patients treated with quetiapine experienced TSH elevations, and 6 of these subjects required thyroid hormone supplementation.1

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC543843/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy,

zaczynam brać kwetiapinę w dawce 300 mg do lamo (200 mg) i wortioksetyny (10 mg). Czy ktoś miał podobny mix? Tyliście po kwetiapinie na takiej dawce? Dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mro ja biorę co prawda w nieco innym miksie, ale 200mg i i tak przytyłam :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O god, na dawce 300 mg mam tak okropne zaparcia, że zupełnie nic nie działa... Schodzę do 150.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kweta ratuje mnie przed bezsennością,ale zauważyłem że tolerancja wzrasta niestety,choć magik zapewniał że nie,kłamczuch jeden.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są w ogóle jakieś benefity stosowania kwetiapiny o przedłużonym działaniu względem zwykłej kwetiapiny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Kuiklinau napisał:

Czy są w ogóle jakieś benefity stosowania kwetiapiny o przedłużonym działaniu względem zwykłej kwetiapiny?

XR muli jeszcze bardziej niż zwykła działa jakby mocniej. Wolę zwykłą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc, mam pytanie, czy Ketrel uzależnia, i jeżeli tak, czy jest to zależne od dawki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.10.2020 o 20:05, neon napisał:

Czesc, mam pytanie, czy Ketrel uzależnia, i jeżeli tak, czy jest to zależne od dawki?

Ketrel na pewno nie uzależnia, w żadnym wypadku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Ketrel na pewno nie uzależnia, w żadnym wypadku...

Słyszałem też inne opinie osób które go brały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, neon napisał:

Słyszałem też inne opinie osób które go brały

No ok. Znaczy wiesz wg mnie to może trochę uzależnić od takiego "lekowego zasypiania". Bo on też pogłębia sen. I potem przez taki lek od którego się zasypia to można mieć trudności z samodzielnym zaśnięciem przy jego odstawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

No ok. Znaczy wiesz wg mnie to może trochę uzależnić od takiego "lekowego zasypiania". Bo on też pogłębia sen. I potem przez taki lek od którego się zasypia to można mieć trudności z samodzielnym zaśnięciem przy jego odstawianiu.

Własnie to słyszałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Takie pytanko od wczoraj biore Kwetiapine w zestawie z Paro. Dzis wstalem zamulony jak nie wiem co, ile taki cos moze mnie trzymac ? Rozumiem ze to skutki uboczne i trzeba sie przyzwyczaic , ale kiedys jak bralem Kwete w duecie z Arypiprazolem to bylem jak zombi. Nie bralem jej dlugo i wtedy to takie otepienie i zamulenie nie minelo. Ktos sie moze orientuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, PiotrekLondon napisał:

Witam. Takie pytanko od wczoraj biore Kwetiapine w zestawie z Paro. Dzis wstalem zamulony jak nie wiem co, ile taki cos moze mnie trzymac ? Rozumiem ze to skutki uboczne i trzeba sie przyzwyczaic , ale kiedys jak bralem Kwete w duecie z Arypiprazolem to bylem jak zombi. Nie bralem jej dlugo i wtedy to takie otepienie i zamulenie nie minelo. Ktos sie moze orientuje? 

Jaką masz dawkę i w jakiej formie przyjmujesz? W wersji SR powinno być łatwiej, tzn. to przytłumienie powinno być mniejsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Heledore napisał:

Jaką masz dawkę i w jakiej formie przyjmujesz? W wersji SR powinno być łatwiej, tzn. to przytłumienie powinno być mniejsze. 

Poki co mam tylko Ketrel zwykly, ale do soboty najpozniej bede mial Seroquel XL o przedluzonym uwalnianiu, mam brac 100mg z rana. Ale u mnie to poki co taki rozgardiasz ze naprawde 😅😅 ciezko stwierdzic co sie dzieje. Paro wchodzi , zmniejszam Wenle , odstawiam Mianseryne i wlaczam Kwetiapine. Do Swiat mam zamiar byc tylko na Paro plus Seroquel..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przejdziesz na SR powinno być lżej. Po jakimś tygodniu-dwóch mi chyba zupełnie przeszła senność. Ale fakt faktem, jak biorę na wieczór, 200mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatnio dość mocno zjechałam z ketrelu. Zostało mi 200mg na noc. Dobrze wpływa na sen

Mam nadzieję, że teraz nieco schudnę a przynajmniej będzie mi łatwiej.

Edytowane przez liptint

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to jest dobry lek dla alkoholika na stałe tak ułatwiający zasypianie i poprawiający jakość snu? Nie ma żadnych psychoz, manii, schiz itp. Tylko nerwica ciężka jak nie pije, albo nie bierze relanium i na noc to zazwyczaj 2 noce zolpidem 1 noc przerwy 2 noce zopiklon i tak w kółko

Zastanawiam się czy nie lepsza byłaby mianseryna, mirtazapina, albo Trittico.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj dostałem od lekarza kwetiapine XR 50 mg i kwetiapine 25mg na noc i miało być na spanie i lęki a zasnąć po tym nie mogę a lęki są nadal. Czy jeśli zwiększe XR do 100mg na własną ręke to nic się nie stanie i będe spał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mariusz1 samemu to się nic nie robi. Lepiej zadzwoń do psychiatry albo napisz i określ jaka jest sytuacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Heledore napisał:

@Mariusz1 samemu to się nic nie robi. Lepiej zadzwoń do psychiatry albo napisz i określ jaka jest sytuacja. 

Nie mam prywatnego numeru do mojego lekarza a wizyte mam 29 grudnia. A czy dobrym pomysłem jest zadzwonienie po porade na nocną pomoc medyczną bo tam jest dyżur lekarski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey 🙂 czy ktoś z was bierze kwetiapinę o przedłużonym uwalnianiu XR zamiast tej zwykłej? Czy ta o przedłużonym uwalnianiu bardziej uspokaja od tej zwykłej? Czy jakaś różnica w ogóle jest w działaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę tylko 50 mg tej o przedłużonym uwalnianiu i 50 mg zwykłej. Obydwie na wieczór. Na dobę zaledwie 100 mg kwetiapiny. Ostatnio zasypiam po północy i mogę wstawać dopiero po południu. Zbytnio nie chce się wstać. może trochę jak "warzywo" jestem, "nic mi się nie chce". Działanie jakieś kwetiapiny pewnie na mnie jest.

Nie znam się na tym, czy kwetiapina XR uspokaja bardziej niż zwykła i czy jest różnica w działaniu :( Chociaż przypuszczam, że ta XR może "uspokajać" na dłużej niż zwykła, chociaż pewnie względnie słabiej niż "uderzeniowa" dawka zwykłej kwetiapiny niedługo po jej zażyciu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi