Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Melodiaa napisał:

Przypominam, że leczenie ustawia lekarz a nie użytkownicy.

To racja. Zagalopowałem się. O tym jaki lek stosować, w jakiej dawce i w jakim wskazaniu decyduje wyłącznie LEKARZ.

Choć od razu mówię, że podawałem tu minimalne zalecane dawki zgodnie z ChPL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarekWawka01 napisał:

To racja. Zagalopowałem się. O tym jaki lek stosować, w jakiej dawce i w jakim wskazaniu decyduje wyłącznie LEKARZ.

Owszem i tutaj regulamin jest bezlitosny a my będziemy o tym mówić 🙂

Leki to nie cukierki i musimy o tym pamiętać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Melodiaa napisał:

Przypominam, że leczenie ustawia lekarz a nie użytkownicy.

Ok, rozumiem regulamin. Tyle, że to że Marek napisał to co napisał nie znaczy, że będę te leki tak brał. Po pierwsze to właśnie lekarz będzie musiał mi je przepisać. Po drugie.... gdyby lekarze byli nieomylni to to forum nie miałoby racji bytu... :-)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

To racja. Zagalopowałem się. O tym jaki lek stosować, w jakiej dawce i w jakim wskazaniu decyduje wyłącznie LEKARZ.

Choć od razu mówię, że podawałem tu minimalne zalecane dawki zgodnie z ChPL. 

Dzięki Marek. Spokojnie, korzystam z rad jedynie poglądowo i wszystko konsultuję z lekarzem. Szkoda tylko, że jest tak mało elastyczny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bartek*** napisał:

Po drugie.... gdyby lekarze byli nieomylni to to forum nie miałoby racji bytu... 🙂 

Wiadomo każdy ma prawo się mylić, po drugie każdy też może trochę inaczej reagować na dany lek. Forum jest bardziej po to, żeby podzielić się wrażeniami z własnego leczenia. Przypuśćmy, że ktoś zaczął brać nowy lek zalecony przez lekarza i ma określone reakcje - nie wie, czy są one normą, czy tylko jemu się to przytrafia. Wtedy takie Forum jak nasze jest bardzo potrzebne, także żeby się uspokoić, albo powiedzieć lekarzowi, że dany lek działa na nas niewłaściwie. Zgodnie z regulaminem - zabronione jest jedynie sugerowanie innemu użytkownikowi co powinien brać, a czego nie brać (bo przecież nie wiemy, jaką ma diagnozę i jaka jest jego historia choroby - możemy komuś wyrządzić krzywdę). Nie działa wbrew "przepisom" ten, kto dzieli się swoimi odczuciami z brania danego medykamentu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brał ktoś Ketrel razem z Tramadolem? Ketrel nasennie, ale musiałem dołączyć tram na ból. I w nocy byl mega koszmary senne, jak w ogóle nie mam snów, to teraz zaliczyłem parę naraz i to z tych realnych; wydarzenia i ludzie z przeszłości, wszystko w wydaniu mega koszmarnym, bo tak tych ludzi zapamiętałem.

Zastanawiam się, czym mogę zastąpić ketrel, żeby nie było interakcji z tramalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko mi zdarzyło się zagalopować 😅

 

W dniu 17.02.2023 o 13:13, Bartek*** napisał:

Co zatem mógłbyś zasugerować do Ketrelu ? Trittico ? Pramolan ?

Pozwolę się wtrącić i udzielić odpowiedzi. Mi akurat podczas schodzenia z kwetiapiny (Ketrel), bardzo pomogła mirtazapina, pozwalając zmniejszyć dawkę kwetiapiny przy zachowaniu działania nasennego oraz redukując jej skutki uboczne (tachykardia, potliwość). W moim przypadku więc Ketrel (brałem tańszy Bonogren 200 mg) najlepiej sprawdził się z dodatkiem mirtazapiny (Mirtor, Remirta ORO 30 mg itd.), a próbowałem trazodonu, mianseryny, amitryptyliny, klomipraminy, doksepiny i wielu innych. Możesz skonsultować również z lekarzem podmianę kwetiaipny (Ketrel) na promazynę, która jest trochę silniejsza.

 

W dniu 15.02.2023 o 20:34, MarekWawka01 napisał:

Słuchajcie! Zamieniłem Kventiax na Setinin w tej samej dawce 300mg i czuję się dużo lepiej, odkąd łykam Setinin. Też Setinin jest tańszy od Kventiaxu

Od dawna walczę z tym tematem i pytałem się czy inny lek z tą samą substancją czynną ma prawo działać inaczej. Według lekarzy rodzinnych, czy farmaceutek nie, bo to jest jedno i to samo. Kiedy biorąc 200-800 mg Ketrelu (eksperymentalnie, i tak już miałem tolerancję na ten lek) czułem po prostu zamulenie, opadnięcie z sił, spadki ciśnienia i senność, tak gdy zakupiłem tańszy zamiennik Bonogren i wziąłem standardowe wtedy 200 mg, z trudem doszedłem do łóżka i czułem, że jestem na granicy utraty przytomności.

 

Dowiedziałem się prawdy dopiero od najbardziej ogarniętego lekarza jakiego znam (aż dziwne, że pracuje na takim zad*piu), że jak najbardziej takie różnice są możliwe i występują. Różnicę taką może spowodować jeden składnik otoczki, jeśli tabletka jest powlekana, albo jakość samej syntezy związku. Niektórzy producenci mają tańsze leki, bo upraszczają w jakiś sposób proces syntezy ze względu na koszt produkcji i w ten sposób wychodzi produkt o trochę innych właściwościach, a raczej ich braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fobic napisał:

Dowiedziałem się prawdy dopiero od najbardziej ogarniętego lekarza jakiego znam (aż dziwne, że pracuje na takim zad*piu), że jak najbardziej takie różnice są możliwe i występują. Różnicę taką może spowodować jeden składnik otoczki, jeśli tabletka jest powlekana, albo jakość samej syntezy związku. Niektórzy producenci mają tańsze leki, bo upraszczają w jakiś sposób proces syntezy ze względu na koszt produkcji i w ten sposób wychodzi produkt o trochę innych właściwościach, a raczej ich braku.

 

Tak samo kilka preparatów z tą samą substancją może mieć różną datę ważności. Ja akurat kupuję tylko najtańsze zamienniki, bo nie mam na nie refundacji. Setinin, Lamotrix, Arpixor, Hydroksyzyna Adamed to akurat te najtańsze jakie kupuję. Zaś nitrazepam to już kupuję oryginalny GSK, który jest nieco droższy od Nomefrenu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fobic napisał:

Dowiedziałem się prawdy dopiero od najbardziej ogarniętego lekarza jakiego znam (aż dziwne, że pracuje na takim zad*piu), że jak najbardziej takie różnice są możliwe i występują. Różnicę taką może spowodować jeden składnik otoczki, jeśli tabletka jest powlekana, albo jakość samej syntezy związku. Niektórzy producenci mają tańsze leki, bo upraszczają w jakiś sposób proces syntezy ze względu na koszt produkcji i w ten sposób wychodzi produkt o trochę innych właściwościach, a raczej ich braku.

No moja lekarka przy niektórych lekach upiera się na oryginały, przy innych ma wywalone, bo też mówiła, że pacjenci odczuwają różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Tak samo kilka preparatów z tą samą substancją może mieć różną datę ważności. Ja akurat kupuję tylko najtańsze zamienniki, bo nie mam na nie refundacji. Setinin, Lamotrix, Arpixor, Hydroksyzyna Adamed to akurat te najtańsze jakie kupuję. Zaś nitrazepam to już kupuję oryginalny GSK, który jest nieco droższy od Nomefrenu. 

Kiedyś miałem okazję porównać oryginalną pregabalinę jako Lyrica z pierwszymi polskimi zamiennikami... faktycznie jest różnica. Oryginał był jakby silniejszy, choć dawki były takie same i miał cos jakby pierwiastek poprawiający humor. 

 

W dniu 17.02.2023 o 13:13, Bartek*** napisał:

Dzięki Marku, 

Próbowałem również Ketrel 25 + Hydro 25 ale to trochę było za mało. Mix Ketrel 25 + Pregaba 75 jest prawie ok. 

Ciekawi mnie jednak co napisałeś o TLPD. Co zatem mógłbyś zasugerować do Ketrelu ? Trittico ? Pramolan ? 

Czy ktoś na forum miał doświadczenia z 25 mg ketrel i trittico (do 75 mg) lub pramolan (do 100 mg) w jakichś małych dawkach ? Jakie wrażenia z takim miksem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od X lat leczę bezsenność. Lekami które bardzo długo mi pomagały było jakieś 5mg Tisercinu (1/4 tabletki) oraz jakieś 20 mg Symfaxinu. 
Od jakiegoś czasu mam problem z zasypianiem, a na ranem za nic nie mogę wstać o 6:30. Wydłużam budził do 7:30, nawet 8:00. 
Chciałabym Was zapytać czy macie porównanie kwetiapiny i tisercinu? 
czy po kwetiapinie tez się jest tak zamulonym na drugi dzień ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 20:24, Bartek*** napisał:

Czy ktoś na forum miał doświadczenia z 25 mg ketrel i trittico (do 75 mg) lub pramolan (do 100 mg) w jakichś małych dawkach ? Jakie wrażenia z takim miksem ?

Ketrel to dużo większy kaliber od całej reszty. Potrafi po prostu zwalić z nóg. To jest lek dla schizofreników i mocno wpływa na funkcje poznawcze w większych dawkach (innymi słowy zwarzywia), więc jest to gruba chemia. Trittico jest kapryśne i na niektórych działa nasennie (w małych dawkach), a pramolan to już całkiem słabizna, ale myślę warto spróbować bo znam przynajmniej jedną osobę dla której jest to mocarz.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fobic napisał:

Ketrel to dużo większy kaliber od całej reszty. Potrafi po prostu zwalić z nóg. To jest lek dla schizofreników i mocno wpływa na funkcje poznawcze w większych dawkach (innymi słowy zwarzywia), więc jest to gruba chemia. Trittico jest kapryśne i na niektórych działa nasennie (w małych dawkach), a pramolan to już całkiem słabizna, ale myślę warto spróbować bo znam przynajmniej jedną osobę dla której jest to mocarz.

A dla depresiaków co polecasz 😉 żeby nie było grubo 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja przerabiałem:

 

1.) Mirtazapinę - na początku działa w dawkach 15 mg z czasem działanie nasenne osłabło, siegałem czasem po 30 mg. Lek ten dla mnie ma jedną zasadniczą wadę - poczucie nieustannego zmęczenia i znużenia i zmulenia w ciągu dnia, które w zasadzie ograniczało moja aktywność. Musiałem się strasznie do czegokolwiek zmuszać. Drugi minus to jednak gastrofaza z moich 62 kg doszedłem do 82 kg, w pewnym momencie już mi ta waga zaczęła doskwierać. Po odstawieniu wystąpiła bezsenność z odbicia. 

 

2). Triticco - kiedyś (kilka lat temu )na mnie działało, obecnie zacząłem brać po odstawieniu Mirtoru ale efekty mierne na spanie za to zatkany nos.

 

3.) Ketrel - dostałem zamiast Mirtazapiny. Po zażyciu 25 mg zasypiam jakby mnie koń kopnał w głowę 😂. Dla mnie najmocniejszy z tej trójki i chyba mocniejszy niż Imovane (zopiklon, choć ja biorę najczęściej max 3.75 mg czyli pół tabletki). Po 45 min ogarnia człowieka takie błogie rozmiękczenie, i po przyłozeniu głowy do poduszki papa. 

 

Rano poranek ciężki, ale lek zdecydowanie mniej zamula w ciągu dnia niż mirtazapina. Ja ostatecznie kupiłem gilotynkę w aptece i ciacham tablety na pół 12.5 mg każda. To mi wystarcza aż nad to na spanie 😉 Minusy: trampek w ustach rano (sucho) oraz czasem ból głowy. Liczę na to że te efekty uboczne z czasem zmaleją.

 

Boże zwierzenia starego lekomana 😂. Prawda jest taka że dany lek na każdego działa inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przepisany ketrel 50 mg oraz 25mg na sen.

Ten na sen faktycznie dobrze działa. A zastanawiam sie na co mam przepisane te 50 mg jeszcze na depresje, na to by się nie ciąć? 

Jedyny minus, ze moge caly dzien nie jeść, a po tym leku mam napady jedzenia. Sa jakieś zamienniki takiego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PaniNatura napisał(a):

Mam przepisany ketrel 50 mg oraz 25mg na sen.

Ten na sen faktycznie dobrze działa. A zastanawiam sie na co mam przepisane te 50 mg jeszcze na depresje, na to by się nie ciąć? 

Jedyny minus, ze moge caly dzien nie jeść, a po tym leku mam napady jedzenia. Sa jakieś zamienniki takiego leku.

Na depresje to raczej wyższe dawki, 200-300mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PaniNatura napisał(a):

Mam przepisany ketrel 50 mg oraz 25mg na sen.

Ten na sen faktycznie dobrze działa. A zastanawiam sie na co mam przepisane te 50 mg jeszcze na depresje, na to by się nie ciąć? 

Jedyny minus, ze moge caly dzien nie jeść, a po tym leku mam napady jedzenia. Sa jakieś zamienniki takiego leku.

Pewnie 50mg masz XR, a 25mg zwykły. Także tak, one będą różnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×