Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia społeczna!


Pustka

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, ta dziewczyna zaczyna mnie coraz bardziej zdumiewać. Albo to jakaś gra z jej strony albo jest wyjątkowo nieśmiała. Może powinieneś się zastanowić, czy nie czas powiedzieć jej, co czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. mam dosyć swojego strachu! boje się ludzi, kazdy kontakt z nimi powoduje że cała drzę i nie potrafie wypowiedzieć słowa. nie potrafię sobie sama z tym poradzić, uniemozliwia mi toi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. mam dość swojego życia na niby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boję się ludzi, przeraża mnie myśl o wyjściu z domu i rozmowie z kimkolwiek, cała drżę, trzesa mi się ręce i nie potrafie wypowiedzieć słowa. ogranicza mi to normalne życie społeczne gdyż nie mogę znaleźć pracy, przyjaciół i normalnie żyć. moje zycie to jakieś kartonowe pudło z któirego nie moge znaleźć wyjścia. czy ktos ma podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam problem trzęsących sie rąk , dla mnie stał sie problemem jeden w moim życiu, mam oprocz fobii ogolnie lęk przed tym objawem fobii. Poleciłabym Ci krople Lehning L 72, mnie ploeciła ich użytkowniczka tego forum Roża i jestem jej wdzięczna za to. Sprobuj, nic nie masz do stracenia mnie pomagają , wyprobowałam, znoszą lęk przed ludźmi.

W aptece będziesz ich musiała zamowić.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia społeczna jest paskudna! to jak życie w jakiejś zakichanej klatce! chcem zyćnormalnie, spotykać się z ludźmi, bawić się, rozmawiać, być szczęśliwą ale coś mi nie pozwala wyrwać się z tej klatki. jestem osobą uwięzioną, wiem ze naprawdę jestem zupełnie inna, ale nie potrafię tego pokazac. żeby tylko nikt na mnie nie patrzył i nic nie mówił do mnie, lecz w podświadomości bardzo tego pragnę, taka walka z samym sobą, narazie cały czas przegrywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na obozie od wtorku do dzisiaj. Zrezygnowalem z siedzenia tam do niedzieli. Oprocz tego, ze nie bylo nikogo w moim wieku (mam 18 lat) i sie nudizilem, to mialem duzo lęków.

 

Jako, ze oboz byl taneczny i uczylismy sie roznych tancow, to mialem takie uczucia:

 

1. zle tancze, innym idzie o wiele lepiej, oni to widza, nie mowia mi o tym, ale wiedza i ja wiem, ze tancze gorzej i sie wolniej ucze

2. ludzie nie mowia mi wszystkiego, nie mowia mi tego co o mnie mysla i jak ja cos powiem, to jest to odbierane negatywnie, ale bez ich komentarza

3. mowie niezrozumiale, zbyt ogolnikowo i w zwiazku z tym jak w punkcie 2

 

Takze ogolnie czulem sie tam jak blad w matriksie... jak wystajaca nitka na koszulce... Mialem wrazenie, ze moja obecnosc i moje dzialania zaklocaja pewien porzadek i tworza chaos. Chodzi o taki chaos niedoslowny, sam nie wiem jak to okreslic.

 

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno sobie z tego typu objawami poradzić - wiem coś o tym (sama się z tym borykam, choć już pierwsze sukcesy osiągnęłam)...

 

Wg mnie powinieneś pamiętać, że Ty też masz życie - masz prawo do głosu, do własnych zachowań, do własnego stylu - trzeba samego siebie zaakceptować i nie przejmować się tym, co inni powiedzą lub pomyślą. To Ty kierujesz własnym życiem - nie oni - i od Ciebie zależy każdy Twój ruch niezależnie od ludzi naokoło Ciebie.

 

Wiem, że łatwo powiedzieć... ale praca nad sobą i być może jakaś terapia pomogłyby uwierzyć w siebie, zufać sobie, a tym samym pomogłaby odnaleźć się wśród ludzi...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Piotrek, to wszystko się przenika i przechodzi jedno w drugie. Zauważ, Homer, że zachowujesz sie trochę, jakbyś był ''negatywnym'' pępkiem świata, tzn. wszyscy nic nie robią, tylko zastanawiają się, co zrobiłeś źle. To nie jest zarzut ani krytyka, tylko wskazanie problemu - między innymi na tym polega pewien aspekt fobii społecznej, ciągłe poczucie bycia ocenianym, nawet w towarzystwie ludzi, którzy myślą i skupiają się całkiem na czym innym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na fobie społaczną, od 9 lat. Czuję, jakby moje objawy ciągle postępowały tzn. jeszcze bardziej się trzęsę, i wogóle już nad tym nie panuje. Co powinnam zrobić? Pogodzić się z tym, i po prostu czekać, aż będzie co raz gorzej. Czy walczyć i na siłę uśmiechać się do wszystkich, zgłaszać się na lekcjach i występować publicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, o wiele łatwiej jest Tobie ją pokonać. Mi niestety gorzej, bo każdego dnia towarzyszą mi objawy, takie jak: trzęsenie, ale nie tylko rąk, poprostu cała się trzęse, to jest takie męczące.Mam dopiero 16 lat, a codziennie przeżywam piekło. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powinnam zrobić? Pogodzić się z tym, i po prostu czekać, aż będzie co raz gorzej.

no raczej nie!! Masz dopiero 16 lat. Przecież nie chcesz tak żyć. Ja się dowiedziałam że można to leczyć dopiero po 20-stce. Troszkę późno i było już naprawdę nieciekawie. Ale można to leczyć. Ja akurat biorę leki- ale nie każdy się na to decyduje. Mój lekarz powiedział że spróbujemy jakichśtam treningów :? . Nie wiem dokładnie o co mu chodzi ale jak mnie oświeci to ci przekażę. :P Nie poddawaj się. :)

 

zgłaszać się na lekcjach i występować publicznie?

jeśli jesteś w stanie robić obie te rzeczy (mimo lęku) to rób to. Podobno trening czynie mistrza. Może oswoisz się z tym lękiem. Wszyscy lekarze z którymi miałam do czynienia mówili że trzeba starać się pokonywać te wewnętrzne blokady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobia społeczna czy większa nieśmiałość?

 

-nienawidzę wykonywać telefonów (chyba że dzwonię do przyjaciół albo do najbliższej rodziny), czerwienię się gdy rozmawiam przez telefon

-bardzo krępują mnie rodzinne spotkania, przy nich również się czerwienię

-nie mogę publicznie przemawiać (czerwienię się i nie mogę wydobyć z siebie głosu, a jeśli już to jest on płaczliwy)

-załatwianie jakichś spraw to dla mnie ogromny stres

-gdy jakaś koleżanka do mnie mówi zaraz staję się czerwony

-nie cierpię gdy skupia się na mnie uwaga kilku osób

-moje życie jest beznadziejne (to akurat jest skutek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie te objawy ,które opisujecie sami znane nasilaja sie u mnie przewaznie w kosciele ,nie wyobrazam sobie mojego slubu ...a chyba podejme tą decyzje w niedługim czasie . Mam do was pytanie poszukuje dobrego specjalisty w małopolsce który by mimógł pomóc ,czy ktos takiego zna?? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mam nic nowego do powiedzenia.

Może opiszę wam objaw, o którym jeszcze na forum nie pisałem - drżenie głowy u fryzjera kiedy zbliża się z maszynką elektryczną do moich baków...

Na szczęście ostatnio tego nie było, zresztą - profilaktycznie nie obcinam się krótko, i mówię że nie lubię maszynki.

A poza tym - musimy biec z całych sił, żeby w ogóle pozostać w miejscu. Taka jest chyba prawda o nas.

Pozdrawiam, już niestety jesiennie jakby...

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek zdrowy nie zrozumie fobika społecznego, bo ludzie zdrowi, nie boją się jeść w miejscach publicznych, zabierać głos, chodzić do kościoła, dla nich to jest jak codzienny chleb, a my musimy pokonywać siebie, stresując się każdego dnia, trzęsąc się, czujemy się gorsi, ale nie jesteśmy tacy, tylko tak nas ludzie poszczegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×