Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiara a seks


DanceWithTheWind

Rekomendowane odpowiedzi

ja, seks jest wymysłem diabła w ogóle.

 

-- 02 lut 2011, 17:35 --

 

To się nazywa nawrócenie,zerwanie ze złą przeszłością i zwrócenie ku jedynemu dobru.

to się nazywa hipokryzja i gadanie głupot. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoxy wybacz,ale jeśliTy masz takie wyobrażenie o kościele,że tam ludzie wszyscy są święci i chodzą w aureolach,to nie dziwię się że trzymasz się od tego z daleka. Nie wiem w jakim środowisku sie wychowałaś...masakra.

W Piśmie Świętym sa takie słowa:

"Kto wyznaje swoje winy i już do nich nie wraca jest nowym człowiekiem"

Ja wielokrotnie wyznawałem swoje grzechy,szczerze żałując i nie spotkało mnie ze strony kapłana: "Hipomkryzja!,Zakłamanie!"

Przeciwnie usłyszałem z ust kapłana słowa:

"Bóg odpuszcza ci twoje grzechy,idż w pokoju"

 

Zresztą,proste porównanie:

Gdy stoisz tyłem do słońca(w sensie-Boga),to masz swój cień przed sobą

Gdy staniesz przodem do słońca-twój cień(grzechy) pozostanie z tyłu,za tobą.

 

Słuchaj,znajdż czas i przemyśl to sobie na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja, seks jest wymysłem diabła w ogóle.

 

A ty ślązara? Grabulka! Jo tyż!

Nie ale poważnie,przemyśl. :smile:

 

-- 02 lut 2011, 17:57 --

 

Eeee,jak tam sami świętojebliwi,to uciekaj od nich!!!

 

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po twoich wypowiedziach to można tak sądzić. 8)

 

-"...nie sądź jeżeli nie chcesz by Ciebie sądzono "

-"...nie oceniaj książki po okładce.."

.Harp a jak to widzisz ? Skoro ktoś myśli inaczej inaczej działa i twierdzi ze wierzy ,to Twoim zdaniem,jest to nie możliwe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, pewnie że możliwe. Wierzyc w Boga mozna w najbardziej indywidualny sposób, jeżeli jest to prawdziwe.

Ale tutaj była sytuacja dotycząca szacunku i zwiazku z kościołem, paradoksy dała do zrozumienia

Ahmall Gamatowi że trzyma się blisko KK i posądziłą go o nadinterpretację. A ja zgadzam sie ze stwierdzeniem Ahmalla że paradoksy nie trzyma sie blisko KK, nie jednokrotnie dając temu wyraz w swoich wypowiedziach, na forum.

Ty też nie trzymasz się i nie jsteś blisko z KK, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedział, co wiedział... :lol:

nie musze się chwalić nikomu czy chodzę do kościoła czy nie, nie czuję takiej potrzeby, aby mówić wszystkim wokoło jaka to straszna katoliczka ze mnie nie jest 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83,

a nie widzisz różnicy pomiędzy szacunkiem do Boga i do kościoła .

Nie widzisz ,że już od lat gloryfikowaniem instytucji? Papiestwa ,kardynalstwa i pomniejszego kleru ?

 

Bóg to wolność i radość a nie zakazy i nakazy ,Bóg to poczucie bezpieczenstwa a nie straszenie grzeszników karą .

Kara ,grzech ,zakaz ,nakaz ...to tylko narzędzia wymuszające posłuszeństwo nie wobec Boga ale wobec instytucji kościoła .

To wszystko akurat dokładnie wpasowuje się w temat ,bo dotyka bezpośrednio także sfery intymnej ,życia człowieka

 

łubu dubu..łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu

 

To ja mówiłem LitrMaślanki ...bo nie chce mi się przereagowywać z konta Ani . Która leniuchuje :)

 

-- 03 lut 2011, 11:11 --

 

harpagan83, KK=Bóg? Od kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kościół to ma być tylko ten palec który wskazuje ludziom na Boga.Ale ludzie biorą ten palec by wyłupić drugiemu oczy.(To coś z A. deMello zdaje się)

Czasem trzeba stracić "boga" by odnależć Boga.

I Albert Einstein coś takiego powiedział,że łatwiej jest rozbić atom,niż pozbawić człowieka uprzedzeń.

W końcu to co my mamy na w naszych głowach na temat Boga,a to jaki on jest w rzeczywistości-to dwie różne rzeczy.

I dlatego jest ten list miłosny Boga do nas-Pismo Święte-by nam o tym mówić.

I nie dajcie się straszyć scenami ze Starego Testamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Twoich wypowiedzi będę się ustosunkowywał tylko jak ktoś je zacytuje .

Bo dzięki funkcji "ignoruj " nie jestem narażony na czytanie tych bzdur .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze -rzadko kiedy widzę coś tak żałośnie głupiego ,jak to co napisałeś .

po drugie-a ten list to Bóg napisał Bóg własnoręcznie ? Czy człowiek?

Po trzecie- kolejny raz odbiegasz od tematu ,czyli off top agein .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, proszę cię....jesteś katoliczką - jest to dla ciebie prawda. Jesteś Buddystką, wyznajesz islam czy judaizm, jesteś ateistką, agnostykiem - i prawdą już to dla ciebie nie jest.... dla ciebie dowodem że Bóg istnieje jest ziemia i ludzie, dla mnie to ma inne podłoże i wierzę w ewolucję a nie w Adasia i Ewę z jego żebra.......dla ciebie morze się rozstąpiło bo tak chciał Jezus - otóż da się to wytłumaczyć naukowo, tak samo jak to, że krzak zapalił sie na pustyni a palące się owoce wytworzyły halucynogenne opary i koleś "rozmawiał z Bogiem" ......

Więc nie ma sensu wmawianie wszystkim, że to jest jedyna słuszna i dobra droga a ta prawda jest jedyną najprawdziwszą prawdą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahmall Gammat, myślę że ludzie będą cię nienawidzić tak długo jak długo będziesz mówił im o Bogu i swoim nawróceniu, oni tego nienawidzą bo ich to kłuje w oczy. Bo mówisz prawdę a oni nie chcą jej dostrzec.

 

myślę, że pieprzysz głupoty, a slowa "nienawiść" nie używam nigdy odnośnie ludzi z internetu :lol:

nie ma jednej jedynej prawdy, ile razy juz to tutaj powtarzam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy się denerwujecie, bo tak naprawdę nie macie żadnej ideologii do zaproponowania, żadnej alternatywy, nic do zaproponowania Amalgamatowi w odpowiedzi oprócz swojej złości :P no ale nie będę wkładać kija w mrowisko, każdy sam dochodzi do PRAWDY, teraz twierdzicie że jej nie ma, ja nie mam ochoty polemizować, męczą mnie takie dyskusje.

 

Bo mówisz prawdę a oni nie chcą jej dostrzec.

Mówiąc "prawda" miałam na myśli jego nawrócenie i świadectwo, choćby to w którym mówi o seksie małżeńskim że jest lepszy niż to wszystko czego doświadczył wcześniej. To są fakty na które nie macie żadnej odpowiedzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, nie przesadzaj. Przecież widzisz, że Paradoksy to sofistka, a tak się składa, że sofizm jest starszy od chrześcijaństwa i jest poważną "ideologią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×