Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój mężczyzna wyszedł z depresji.


imprevista

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam tutaj profil, bo mam nadzieję, że ktoś mi wytłumaczy parę spraw. Kocham mężczyznę, który jest po sześcioletniej depresji spowodowanej przemocą w dzieciństwie. Teraz kontynuuje branie lekarstw i chodzi na psychoterapię.

Chciałabym, żeby ktoś pomógł mi go zrozumieć. Pierwszy raz jestem w takim związku, wielu rzeczy nie wiem, ale staram się, jak mogę. Jest bardzo wrażliwy, cały czas się boi. Ostatnio ma w sobie lęk, że może mnie kiedyś uderzyć tak, że jest taki, jak jego ojciec. Nigdy tego nie zrobił. Ja w niego wierzę, że może być inny. Nie umie płakać. Często się zamyka, jak dziecko. Jest wrażliwy na krytykę pod swoim adresem, często uważa, że go atakuję, podczas gdy tylko zwracam mu na coś uwagę. Momentami jest bardzo trudno.

Co mogę dla niego zrobić, jak się zachowywać w ciężkich momentach? Czego absolutnie nie mówić?

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to recepty nie ma, ale z tego co piszesz wynika ze ma on bardzo niska samoocene. troche mnie martwi fakt tym ze on mysli ze moze Cie uderzyc, moze byc tak -mimo tego co piszesz ze faktycznie moze tak byc a pozniej on sie bedzie tlumaczyl ..ale to czarny scenariusz. Spróbuj z nim porozmawiac i wytlumaczyc mu ze go kochasz i Twoje uwagi nie sa krytyczne a jedynie maja na celu aby bylo Wam lepiej, tak samo on moze mowic cogo boli, drazni w Tobie itd. Ale teraz konieczna moja uwaga: namow go na wizyty u psychologa po pierwsze widac ze jeszcze ma w sobie lęki, po drugie ma niska samoocene i dobrze by bylo gdyby ktos go prostowal w sensie leczenia, bo moim zdaniem to mu potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Uważam, że ciężkie zadanie przed Tobą ale bardzo Was podziwiam za wolę walki z przeciwnościami losu :) Myślę tak jak poprzednie osoby - dużo ciepła i zrozumienia potrzeba z Twojej strony! Twój Mężczyzna musi też zrozumieć, że chcesz jak najlepiej :) Rozmawiaj z nim, tłumacz, że zwracanie na coś uwagi ma na celu polepszenie Waszego życia! Nie chcesz absolutnie z premedytacją zwracać mu uwagi :) Rozumiem Jego lęk, że może Cię uderzyć, ale mam nadzieję, że On sam wiele ile to wyrządza cierpienia i sam do tego nie dopuści :) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj go jak ciapy, z którym trzeba się obchodzić jak z jajkiem.

Nie wymagaj od niego wiele, ale nie poświęcaj 100% swojego komfortu na jego rzecz, bo będąc rozpieszczanym aż naddto może się do tego przyzwyczaić.

Macie być dla siebie, a nie tylko Ty dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tyle:

 

Często się zamyka, jak dziecko. Jest wrażliwy na krytykę pod swoim adresem, często uważa, że go atakuję, podczas gdy tylko zwracam mu na coś uwagę.

Nie wiem w jaki sposób się do niego zwracasz.. więc przyjęłam, że tak jak większość ludzi to robi.

Spróbuj używać komunikatu typu "ja" (np. jest mi przykro, od 15 minut krzyczysz na mnie,proszę nie rób tego więcej -> tylko na taki przykład teraz mnie stać :P ) . Polega on na tym, że wyrażasz swoje uczucia/opinie ( a do tego masz prawo) nie atakując drugiej strony. Dzięki temu Twój partner być może nie będzie odbierał Twoich słów tak ostro.

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×