Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Ester / Stella / Larisa a obecnie Kaseina!

Właśnie może ty sobie odpowiedz na pytanie dlaczego co chwila rejestrujesz nowe konta, udajesz że znikasz i powracasz jako nowa osobowość, czemu ci to służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunny_wrrr, wysil się trochę bardziej a nie tak obrazkowo.Ty chyba coś wiesz więcej o trollach jako moderator.A takich nieświadomych trollów też nie można karmić ? :roll: A jak taki nieświadomy troll chciałby się dowiedzieć dlaczego nieświadomie trolluje i chciałby przestać to robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się trollowanie kojarzy z chęcią zwrócenia na siebie uwagi (dowartościowanie), natomiast z lęku przed odrzuceniem taki user nie chce się zintegrować z resztą forum.

 

Chociaż wydaje mi się, że zdarzają się po prostu osoby o wrednym charakterze i lubiące mącić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ester/kaseina obrazek kieruje nie do ciebie a do wszystkich pozostalych ale (z resztkami wiary ze cie to naprawde interesuje):

nikt swiadomie nie zostaje trollem to tylko okreslenie na osoby charakteryzujace sie konkretnymi zachowaniami miedzy innymi zakladaniem kolejnych i kolejnych kont co staje sie ewidentne w twoim przypadku :roll:

nikt ci tu nic nowego nie wymysli wszystko jest w internecie a jak widac w bieglym poruszaniu sie w nim nie masz problemow wiec staraj sie uszanowac tym razem spokoj forumowiczow a jesli pragniesz sie dowiedziec czegos wiecej o sobie to zapraszam do jakiegos dobrego psychoterapeuty

na deser (i jako kredyt na przyszlosc) wklejam jeden z ciekawszych tekstow

i przestrzegam przed tym razem swiadomym trollowaniem

Kim lub czym jest troll??...

 

Trolle to wielkie i tępe stworzenia, nie tylko miały charakterystyczny wygląd, który odróżniał ich od wszystkich i wszystkiego co je otaczało ale także specyficznie śmierdziały, można było je wyczuć na odległość kilkuset metrów... Żyły w lasach, jaskiniach i podziemiach w miejscach, do których promienie słoneczne nie miały dostępu... Bały się tej wielkiej palącej gwiazdy, bowiem tylko ona mogła je skutecznie unicestwić... Kiedy zdarzyło się, że trollisko zostało wywabione z ukrycia w ciągu dnia, pod wpływem promieni słonecznych zmieniało się w kamień...

 

Kiedyś te powolne i ociężałe stworzenia straszyły wszystkich nordyków....Dziś straszą w bajkach, legendach, filmach, powieściach fantastycznych a także w sieci... Czym się różni troll literacki od trolla buszującego w internecie??... Ano tym, że po drugiej stronie monitora siedzi, żywy potworek, którego hobby i ideą życiową stało się trollowanie - czyli celowe ośmieszanie, obrażanie, robienie szumu dla samej zasady, wywoływanie kłótni, wypisywanie nieprawdziwej treści o swych rzekomych "wrogach", granie na uczuciach, podawanie się za kogoś kim nie jest itp... Głowna zasada trolla jest taka, że nie interesuje się tematem ani go nie czyta.

 

Gdzie można spotkać trolla??... Można go spotkać wszędzie tam, gdzie prowadzone są dyskusje na różne tematy... Fora dyskusyjne, czaty, różne portale społecznościowe a także blogi.

 

Nie ma jednego rodzaju trolla... Wiadomo jak ludzie są różni tak i trolle się różnią od siebie znacznie... Na razie ustalono 83 typy trolla, który uprawia trolling i łamie zasady netykiety... Są wśród nich między innymi: szczekacz, gawędziarz, odlotwiec, niewinność wcielona, dyplomata, szeptacz, toksyczna babunia, buntownik bez pojęcia, jajogłowy, gestapowiec itp... Sami widzicie jaką tworzą "paletę barw"... Z pewnością nie jednego z nich spotkaliśmy kilkakrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się trollowanie kojarzy z chęcią zwrócenia na siebie uwagi (dowartościowanie), natomiast z lęku przed odrzuceniem taki user nie chce się zintegrować z resztą forum.

 

 

O tego nie ma np. w necie. Dzięki Amy :) bynny widzisz ? Jednak można coś wymyśleć .Pójść dalej....poza definicje internetową :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Są wśród nich między innymi: szczekacz, gawędziarz, odlotwiec, niewinność wcielona, dyplomata, szeptacz, toksyczna babunia, buntownik bez pojęcia, jajogłowy, gestapowiec itp... Sami widzicie jaką tworzą "paletę barw"... Z pewnością nie jednego z nich spotkaliśmy kilkakrotnie...

 

 

To znaczy ,że .....wszyscy jesteśmy trollami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w internecie jest wszystko wystarczy dobrze poszukac

na pytanie o nieswiadomego trolla przedstawilam juz swoje zdanie i mysle ze ten artykul tez powinien wiele wyjasnic: http://www.rp.pl/artykul/62956,185341_Trolla_zaskoczyc_dowcipna_riposta.html

oczywiscie nie mam na mysli pozbawiania innych prawa do wyrazenie swojego zdania na temat trollowania a nawet nie najgorzej ze taki temat powstal moze niektorym da do myslenia

dbam jedynie o to by nie powtorzyla sie sytuacja z kilku poprzednich tematow

i nie - nie wszyscy jestesmy trollami bo nie wszyscy lamiemy zasady netykiety :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunny dzięki za artykuł.:) No to właśnie o to mi chodziło tylko chciałam żebyśmy sami do tego doszli no ,ale jak już mamy czarno na białym to teraz możemy podyskutować na temat artykułu.

No więc mam wrażenie, że ten artykuł jest urwany,niedokończony ,czegoś w nim brakuje.A mianowicie brakuje mi odpowiedzi na pytanie: Jaką zmianę w zachowaniu trolla wywołuje ignorowanie jego postów czyli tzw.''niekarmienie go ".Czy troll wtedy zmienia forum czy może sam się zmienia, integrując się wtedy z resztą osób i zachowuje się podobnie ?

 

[Dodane po edycji:]

 

w internecie jest wszystko wystarczy dobrze poszukac

 

Tak :) Ja jednak wole poszukać czegoś w swoim mózgu i zachęcić do tego innych.Skłonić do refleksji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak :) Ja jednak wole poszukać czegoś w swoim mózgu i zachęcić do tego innych.Skłonić do refleksji....

 

 

A mogę zapytać- po co Ci to? Czujesz, że sama jesteś trollem i chcesz dojść do genezy problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow_no mam prosbe , te podkreslenia tematow , uzytkownikow itd uniemozliwiaja czytelnosc moim zdaniem , kurcze mieni mi sie w oczach od tego , :P bardzo prosilabym o usuniecie tych linijek albo chociarz o zmiejszenie licznosci ....

Naprawde ciezko skupic wzrok na tym.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie: wczoraj wstawilem smieszny wierszyk w Depresje. No moze powinien isc do OffTop, ale czy trzeba bylo go od razu skasowac? Przeciez na tym forum są i różne zabawy i kawaly sie opowiada to co komu wierszyk przeszkadzal? Chyba ze jest jakies drugie dno w pudelku a ja go nie znam ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×